48

עד 2026 הטמפרטורה בעולם עלולה להיות גבוהה מהיעד שאסור לחצות

בארגון המטאורולוגי העולמי אמרו כי יש סיכוי של 50% שבחמש השנים הקרובות נגיע למצב זמני, שבו הטמפטרורה תהיה גבוהה מהיעד שהוצב בהסכם פריז - כלומר 1.5 מעלות יותר מאשר לפני המהפכה התעשייתית. "חלק מהשינויים יהיו בלתי הפיכים", הזהירו בארגון

רויטרס | פורסם:09/05/2022
קיים סיכוי של 50% שכדור הארץ יתחמם ב-1.5 מעלות מעל למצב שהיה לפני המהפכה התעשייתית, ולו לזמן קצר, עד שנת 2026. כך הזהירו הלילה (יום ג') בארגון המטאורולוגי העולמי (WMO).
התחממות כדור הארץ 1880 עד 2020 (צילום: נאס"א)
הדבר לא אומר שהעולם יחצה את סף ההתחממות של 1.5 מעלות צלזיוס לטווח ארוך, כלומר יהיו גם שנים "קרירות" יותר. מדובר בסף שמדענים אמרו כי אסור לעבור אותו, כיוון שהדבר יגרום לתופעות קשות כתוצאה משינויי אקלים.
אבל שנה שבה תהיה התחממות של 1.5 מעלות יותר מהמצב שלפני המהפכה התעשייתית, תהווה חציית הסף לטווח הארוך הזה.
"אנחנו מתקרבים במידה ניכרת להגיע באופן זמני ליעד התחתון של הסכם פריז", אמר מנכ"ל ארגון המטאורולוגיה העולמי, פטרי טאלאס. הוא הזכיר את הסכם פריז, שנחתם בסוף שנת 2015, ובו התחייבו מדינות העולם לעשות הכול כדי להגיע למצב של התחממות של 1.5 מעלות יותר מאשר המצב במהפכה התעשייתית.
צילום: APהפגנה נגד ההתחממות הגלובלית מאינדונזיה (צילום: AP)
הסיכוי להגיע לעלייה של 1.5 מעלות צלזיוס לתקופה קצרה עולה מאז 2015. בשנת 2020 העריכו מדענים כי הסיכוי להגיע לשנה שבה תהיה הטמפרטורה הממוצעת גבוהה מהיעד שהושג בהסכם פריז הוא 20%. בשנה שעברה הם שינו את הסיכוי ל-40% והשנה עלה הסיכוי ל-50%.
מדענים אומרים כי אפילו שנה אחת שבה הטמפרטורה תהיה גבוהה ב-1.5 מעלות יכולה להיות בעלת השפעות קשות, כמו חיסול שוניות האלמוגים בעולם והמשך תופעת המסת הקרחונים באזור הארקטי ובאנטארקטיקה.
לדביר החוקרים, כיום הטמפרטורה העולמית הממוצעת גבוהה ב-1.1 מעלות מאשר המצב לפני המהפכה התעשייתית. "אובדן ונזקים הקשורים בשינויי האקלים כבר מתרחשים, חלקם כנראה לא יהיו הפיכים בעתיד הנראה לעין", הוסיף מקס דיליי, סגן הארגון המטאורולוגי העולמי.
צילום: APהסיבה להתחממות - המשך פליטת גזי חממה (צילום: AP)
מנהיגי העולם התחייבו במסגרת הסכם פריז ב-2015 למנוע חציית רף של 1.5 מעלות לטווח ארוך, אך עד כה הם נכשלו בהפחתת פליטות גזי החממה. לפי מדענים, המדיניות הנוכחית תביא את העולם להתחמם בכ-3.2 מעלות עד סוף המאה - יותר מהתקופה שלפני המהפכה התעשייתית.
"חשוב לזכור שברגע שנגיע ל-1.5 מעלות, היעדר מדיניות פליטות מבוסס מדע, אומרת שנסבול מהשפעות הולכות ומחפירות ככל שנתקרב ל-1.6 מעלות ו-1.7 מעלות, ולכל עלייה נוספת בטמפרטורה הממוצעת", הוסיפה ד"ר קים קוב, מדענית אקלים במכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה.
לכתבה זו 48 תגובות
הוספת תגובה
48

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
22.

נתניהו..אופס..

21.

שמתם צנזור מכחיש התחממות גלובאלית שיסנן כאן את התגובות?

20.

מאוד הגיוני

comment-2-comment

19.

comment-2-comment

ערס מצוי שכמותך. בור ועם הארץ

18.

17.

comment-2-comment

או בפרסומים של תאגידים ועשירים שמטיפים על "משבר" שבגללו "אין ברירה" וצריך לצמצם את הדמוקרטיה ולשלוט בהמונים הלא ממושמעים. ואכן בזכות בורות כזו הגענו למצב שבו האינפלציה דוהרת ואי אפשר לאמץ מדיניות סביבתית רציונלית וריאלית שתעשה טוב גם לטבע וגם לבני אדם. כי כל הזמן צריך ללהג על "משבר האקלים" ולדרוש יעדים מזיקים ולא ריאלים של אפס פליטות פחמן.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ההזוייה שלך קורסת.

comment-2-comment

תרצה או לא תרצה יש התחממות ויש זיהום

16.

משקריםצכדי לשלוט בצריכה ולהעלות מחירים. זה הסדר העולמי החדש. שקרים לטובת דיקטטורה

comment-2-comment

כשהים הפך למדבר השמיים רתכו ורוב החיים בכוכב נכחדו. רק גרעינים וזרעים ומה שיכול היה לפצץ ולאכול אותם שרד.

15.

14.

כשכל אחד חושב על עצמו והאינטרסים שלו. צריך להתחיל בחינוך מגיל צעיר לא רק לקיימות אלא לתרומה לזולת ועזרה הדדית. כן אתה מפסיד משהו שתרמת לזולת אם זה זמן או כסף אבל מרוויח בעקיפין הרבה דברים טובים לא פחות וחבל שלא רואים את זה

comment-2-comment

כל מחקר שיצא מראה שהאנשים שתורמים יותר ומתנדבים יותר הם דווקא השמרנים. הדתיים. כן, אותם אנשים שמתנגדים לצעדים נגד שינויי האקלים. כי שינויי האקלים מעניינים גלובליסטים. ועזרה לשכן ממול מעניינת שמרנים.

comment-2-comment

13.

comment-2-comment

12.

comment-2-comment

ההשלכות יגיעו גם אלינו

11.

וסגר עולמי חדש

10.

9.

שוניות אלמוגים קרחונים למי אכפת

8.

אז אמרו

7.

בשנות התשעים בלבלו לנו במח על החור באוזון שהתרחב ופתאום מה קרה? החור התכווץ בחזרה ואף מדען לא מסוגל להסביר למה זה קורה כשיש כל כך הרבה יותר גזים שנפלטים בעקבות התיעוש של סין והודו. אותו דבר אם האקלים, זו מערכת מסובכת מדי וכל התיימרות להסביר אותה ולחזות אותה זו נבואה שניתנה לשוטים. האירגונים הירוקים רק רוצים שכולנו נהיה קומוניסטים עניים והם יקבלו את הכסף שלנו. נראה אם תפרסמו....

comment-2-comment

חוץ מזה כתבת כל כך הרבה שטויות שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל.

comment-2-comment

חחחחחחחחח ענק

comment-2-comment

comment-2-comment

6.

comment-2-comment

5.

4.

הכדור נמצא בתוך מחזור של התחממות ולאחר מכן התקררות וחוזר חלילה, אין בזה שום דבר מיוחד מלבד עוד ניסיון הפחדה ושליטה על האוכלוסיה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

3.

comment-2-comment

2.

1.

המין האנושי בתת-צורה הנוכחית הוא פתטי ומיצה את עצמו. הגיע הזמן שכדור הארץ יטפל בזוהמה האנושית וימחק אותנו.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה