222
850 האנשים של המדינה

בן דויד מזהירה מ"צונאמי" של נטישות מורים: "קיצור חופשות? זה כמו חמצן"

מזכ"לית הסתדרות המורים מתריעה מנטישה עקב שכר ירוד, וקוראת לאוצר "להתעשת" במו"מ: "ניצלו מורים במשך שנים, זו קריסה". בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" התנגדה לפגיעה בחופשות: "אם כבר, להגדיל אותן להורים. למי שמקטרג - תפדל, נסה להחזיק כיתה עם 35 ילדים"

תמר טרבלסי חדד | פורסם:21/03/2022
בן דויד על המו"מ עם האוצר: "שיתעשתו, מערכת החינוך בקריסה" (צילום: סנטרל הפקות)
מזכ"לית הסתדרות המורים ממשיכה להזהיר מהאפשרות ששנת הלימודים הבאה לא תיפתח כסדרה, קוראת לנציגי משרד האוצר "להתעשת" במשא ומתן על הסכם שכר חדש – ומביעה התנגדות נחרצת לאפשרות של התאמת חופשות המורים לאלו שבמשק הכללי. בריאיון היום (שני) בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות", הזהירה יפה בן דויד ממצבה הקשה של מערכת החינוך, ולדבריה יותר ויותר מורים נוטשים אותה עקב השכר הנמוך ותנאי עבודה קשים ולא מתגמלים.
"יש מחסור גדול מאוד של מנהלים, של מורים, של גננות", אמרה בן דויד בריאיון שאותו הנחתה כתבתנו לענייני חינוך תמר טרבלסי חדד. "אמנם הקורונה העצימה את זה, אבל אנחנו מתריעים כל הזמן, לפחות מהכניסה שלי לתפקיד, כבר חמש שנים, על נטישה של אנשי חינוך ממערכת החינוך בגלל השכר, בגלל היחס, בגלל חוסר הגיבוי, בגלל העומסים המטורפים והטופסולוגיה". כשברקע גם העלייה המחודשת בהיקף הנדבקים בנגיף הקורונה, טענה בן דויד שמערכת החינוך לא מוכנה לגל חדש.
צילום: עמית שאביבן דויד בוועידת "האנשים של המדינה", הבוקר. "ניצלו במשך שנים את המורים, את השליחות שלהם" (צילום: עמית שאבי)
אחרי תקופה ארוכה שבה עוכב, החל לאחרונה משא ומתן בין נציגי הסתדרות המורים לנציגי משרד האוצר בנוגע להסכם שכר, אך לדברי בן דויד כבר באחת משתי הפגישות שהתקיימו עד כה התרחש "פיצוץ": "אמרתי שאני לא מוכנה להתנהל מול האוצר כשבאים וכל הזמן מדברים על עקרונות. אמרתי חבר'ה 'מה עקרונות, אם אין כסף שאתם באים ושמים עכשיו בתוך מערכת החינוך'". לדבריה, "ניצלו את אנשי החינוך שנים רבות. בשום מקום עבודה לא היו נותנים את העומסים הכבדים ובשכר זעום לעובדי הוראה. ניצלו את המסירות שלהם, את האידיאל, את השליחות. אבל עם כל הדברים האלה אי אפשר לבוא למכולת. אנשי החינוך צריכים לפרנס את עצמם, את המשפחות שלהם, בכבוד".
במהלך המשא ומתן, סיפרה, היא הצליחה "לשכנע" את אנשי הממונה על השכר באוצר לבקר בגנים ובבתי הספר, כדי שישמעו את אנשי החינוך באופן ישיר. "לומר שהם עדיין הפנימו את גודל הבעיה? ממש לא. אני רוצה להתריע בצורה חד-משמעית, אנחנו עדיין לפני הצונאמי הגדול של נטישת עובדי הוראה ממערכת החינוך. מה שאנחנו רואים כרגע זה בטיפין, אבל זה הולך להיות הרבה יותר גדול ומערכת החינוך כבר נמצאת בקריסה. אם האוצר לא יתעשת ולא יבין את עומק הבעיה שבה מערכת החינוך נמצאת – כבר אמרתי, אני לא צריכה לאיים בהשבתה, מערכת החינוך תשבות מאליה, הורים יבואו ב-1 בספטמבר כשגנים סגורים".

"הקורונה שרטה את כולם"

היא ציינה שכבר עתה הורים מתמודדים עם גנים סגורים בגלל המחסור בגננות: "בתי ספר ומנהלים מתמודדים עם מחסור במורים, יש באמת נטישה גדולה. אם פעם היו חושבים והיו עושים את החישובים מה כדאי לי, מתי אני אפרוש – היום לא עושים את החישובים האלה. היום פשוט מגיעים ושמים את המפתחות ואומרים שלום וביי, אנחנו לא נמצאים במערכת כזו".
צילום: עמית שאביבן דויד והמראיינת טרבלסי חדד. "שהאוצר יתעשת" (צילום: עמית שאבי)
במסגרת המשא ומתן מבקש האוצר לכרוך בהסכם השכר רפורמות ושינויים מסוימים, בהם התאמה בין ימי החופשה של העובדים במשק לימי החופשה של המורים, אך בן דויד מביעה כעת התנגדות נחרצת לפגיעה כלשהי בחופשות אנשי ההוראה. "לא תהיה הלימה של החופשות של ההורים במשק לחופשה של ציבור עובדי ההוראה. אי אפשר לתקן עוולה בעוולה", הצהירה. לדבריה, אם כבר יש להגדיל את החופשות של ההורים, כך "שיתאימו לחופשות של המורים, אבל לא הפוך".
"מה זה החופשות הללו? אתם מתארים את זה כאילו זה חופשות, זה ממש לא חופשות. המנהלים, היועצות והגננות עובדים בחופש כי צריכים להכין את השנה", הוסיפה, והדגישה כי החופש הגדול, ביולי-אוגוסט, הוא בבחינת "החמצן של אנשי החינוך". היא הוסיפה: "אני מציעה לכל מי שבא ומקטרג על החופשות – תפדל, תיכנס למערכת. בוא נראה אותך מחזיק כיתה עם 35 ילדים, גן עם 35 ילדים בתנאים מאוד קשים שאתה מתמודד עם הורים, כשגם הקורונה שרטה את כולם".
בן דויד התייחסה גם לניסיונות למשוך אנשי הייטק למערכת החינוך, וטענה כי 90% מאלו שעשו הסבה שכזו כבר עזבו את מערכת החינוך: "ישבתי איתם ושאלתי 'למה אתם עוזבים את מערכת החינוך', הם אמרו לי 'באנו כי מערכת ההייטק היא באמת עבודה בטירוף. שעות על גבי שעות, השכר חבל על הזמן, בשמיים, אבל אמרנו נמאס לנו מהטירוף, אנחנו רוצים לבוא ולהשקיע במערכת החינוך. אבל אנחנו רואים שמערכת החינוך יותר בטירוף ועם שכר נמוך. אז אנחנו מעדיפים לחזור לטירוף של ההייטק ולפחות שנרוויח שכר גבוה'".
צילום: AFPבית ספר בירושלים, ארכיון. "היום כבר לא עושים חישובים, פשוט מניחים את המפתחות ואומרים ביי" (צילום: AFP)
כשברקע הצעת האוצר לקדם שכר דיפרנציאלי עבור מורים מצטיינים, הוסיפה מזכ"לית הסתדרות המורים: "צריך לדאוג לכולם, אי אפשר שאחד יקבל על חשבון האחר. יש כסף במדינה, שר האוצר אמר שהמצב מצוין – והמצב מצוין בזכות מערכת החינוך, כי פתחו את המערכת כאשר הייתה קורונה, סיכנו את החיים שלהם (של אנשי החינוך). כן, חלק גם הלכו לעולמם ושילמו מחיר יקר".
בנוגע לקריאות לאפשר הליכי פיטורים מהירים יותר של מורים לא-ראויים, היא טענה כי מדובר בדמגוגיה: "כל עובד הוראה ניתן לפטר מהשנה ראשונה עד השנה ה-15, תוך שנה. אפשר להזיז כל מי שנמצא במערכת ובלבד שההליך הזה ייעשה באופן תקין ונכון". חרף אזהרותיה מנטישת המורים, בן דויד מדגישה כי כוח האדם במערכת הינו איכותי ברובו הגדול: "אני מסיירת בבתי הספר ובגנים, ואני רוצה לומר שמדינת ישראל התברכה בעובדי הוראה איכותיים, בגננות איכותיות, במנהלות, במורים. נכון, אז יש כמה כאלה (שהינם בעייתיים) אבל אפשר וניתן לטפל בהכול".
לכתבה זו 222 תגובות
הוספת תגובה
222

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
118.

מאה אחוז

117.

כמה חבל שאת לא מייצגת גם את הסייעות

comment-2-comment

116.

comment-2-comment

לשבת במשרד ולהזיז אצבע על עכבר זה לא כמו ללמד שעות עשרות תלמידים כל יום. נו באמת.

115.

יפה, כפרה, חופשות הן אולי חמצן עבורכם אבל אתם נושמים המון. השכר נמוך, חיבים להעלות אותו. אין ספק שזה יביא אנשים איכותיים למערכת. במקביל, חיבים לאפשר פיטורי מורים כמו בכל ענף במשק. קחי בחשבון יפה כפרה, שהשילוב בין שתי הנקודות האחרונות עלול להביא לזה שאת תעופי בין הראשונים.

114.

עבודה בדרגת קושי של לא אנושית.החלפתי בזמנו מורים כמחליפה בלבד וזה היה סיוט מארץ הסיוטים.כשהייתי סטודנטית עבדתי בזה וזה גרם לי לשנות כיוון בחיים בעיקר כששאלתי מה השכר פשוט בלתי אנושי.

113.

אולי עדיף שהסוג הזה יעזוב באמת

112.

111.

110.

109.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מורה

108.

comment-2-comment

107.

הדרך שבה היא מתבטאת מגעילה, אבל היא צודקת.

106.

בולשביקית... למה נותנים לה במה בכלל? לא יש הסכם קיבוצי לשכר המורים? שכל מורה יקבל שכר לפי היכולת שלו ולא לפי הוותק ותראי כמה מהר מורים יצטרפו למערכת.

105.

בכיתה של הילדים שלי. אני זוכרת אותם מתקופת בית הספר שלי, אז סירסו אותם יפה. היום כולם מחכים שתסתיים החטיבה ונפטר מעונשם.

comment-2-comment

מה חשבת

104.

כל הגוואררדיה! קקמייקות שלא ראיתם כיתה כבר שנים! אתם הסתדרות המורים וארגון המורים עשיתם יד אחד בדרדור המעמד של המורים בשמך שנים! את אשמה! רן ארז אשם!

103.

102.

comment-2-comment

תגובה מכלילה בוטה ומטומטמת

comment-2-comment

המורים יכולים להכניס אותך ואלפים כמוך לכיס הקטן שלהם. אתה בטח הורה מתוסכל שלא מסוגל לחנך את הילד שלו....

comment-2-comment

comment-2-comment

הם לא מחכמי הדור

101.

העיקר יש לכולם מה להגיד.

comment-2-comment

100.

גם אנחנו .ואנחנו לא מורים. לצערי לא פגשתי מורים איכותיים.

comment-2-comment

comment-2-comment

כדאי שתערכי בדיקת איכות לעצמך אמא מתוסכלת שרק מחפשת בייביסיטר לילדים שלך...

99.

אני עובדת בקיץ למען הילדים, מועדי ב׳ וקורסי קיץ. שלא יבלבלו במוח. כמובן כן אנגלית - זה המקצוע. גאה להיות מורה מצטיינת וללמד את הילדים היקרים. החופשה מגיעה לנו בזכות ולא בחסד. עלו והצליחו כל המורים היקרים שעושים לילות כימים ללמד את ילדי ישראל. ילדי ה׳.

98.

97.

***הגדילי את השכר של המורים הצעירים*** בלי להגדיל את השכר של החברים שלך שקרובים לצלחת, ותראי איך אין שום נטישה ורמת המורים והלימודים עולה פלאים. תקציב החינוך עלה מאוד בעשור האחרון ללא שיפור מהותי של הישגי התלמידים בדיוק בגלל הצעדים ההרסניים שלך ושל חברייך לסובייט (איגוד) המורים שלקחתם כל תוספת לתקציב לכיס שלכם על ידי העלאת שכר המורים *באחוזים*, שהעלתה את הפער בין שכר המורים הצעירים לותיקים. שחררו את החינוך!! תנו שכר הוגן למורים צעירים, תנו אוטונומיה למנהלי בתי ספר *ל-פ-ט-ר* מורים גרועים, תנו לעשות את שיטת הואוצ'רים בחינוך בדומה לחדרי היולדות וקופות החולים - והכל ישתפר.

96.

ככה זה כש 40 שנה שולחים לראש פירמידת מערכת החינוך עסקנים, פוליטיקאים קטנים ומקורבים. המערכת לא מנוהלת וקורסת.

95.

בן דויד מזהירה מ"צונאמי" של נטישות מורים? תגידי את צוחקת לאן הלכו אמורים ברמה שלהם מי יקבל אותם לעבודה?

comment-2-comment

תלמד לכתוב לפני שאתה מגיב

94.

ישנם מורים מצוינים וישנם כאלה שכלל לא ראויים להיקרא מורים אך לא ניתן לפטר אותם. הם מקבלים רביעות לאחר 4 שנים ולא ניתן להזיז אותם. הבן שלי היה במגמת חשמל שהמורה היתה - טוב לא נכנה בשמות גנאי - והיתה לה קביעות. לכן לא ניתן היה לפטר אותה. לכן .....סגרו את המגמה לשנה אחת, המורה עברה לבית ספר אחר במקום לפטר א ותה והמגמה נפתחה שוב. י ש המון מקרים כאלה. עורך דין ניתן לפטר , עובדי הייטק ניתן לפטר, טבח ניתן לפטר אך מורים , לא. יש להם קביעות. כמו כן , פיזור החופשים לאורך השנה - מורה מקבל כל 6 שנים שנת שבתון, הלוואי עליי אבל מגיע להם. כמו כן מורה עובד נטו 8 חודשים בשנה. קחו את המשכורת השנתית , תחלקו ב 8 חודשים זה השכר שלהם. חובה לסיים לגמרי עם ההסכמים הישנים , לאפשר למורים האיכותיים , לחתום על חוזה הוגן , כמו בכל תחום אחר, שבו כל אחד מאיתנו נמדד לפי יכולותיו, כל מורה יעבוד במקביל לימים של כל מקצוע אחר לא כולל חופש גדול שמגיע להם. הטובים מגינים על הגרועים וחבל

comment-2-comment

אין אין על אנשים כמןך. בטוחני שממש אוהבים אותך ואין גאון ממך. ההתבטאויות שלך, לא מותירות אצלי ספק בנוגע להשכלתך.

93.

מי שולח ילדים למערכת החינוך בימים אלו?

92.

91.

דמות פטתית זכר להסתדרות שנות החמישים שישים גוף כושל ומונע כל קידמה והחדשות בכוחנות ובריונות !!!

comment-2-comment

90.

89.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

88.

המורים מסכנים בחיי

87.

כמה נזק שהיא גורמת למורים ומביישת את התלמידים

86.

כבעל למורה ( 26 שנה ) שנותנת את הנשמה ערב ערב ל"עניין את התלמידים ( שחזרו מהקורונה יותר "משוגעים" +טלפונים ללא הפסקה וקיטורים מהורים שחושבים שאן לה חיים ..אשתי מורה מוערכת אבל שחוקה ורק אתמול אמרה לי שנמאס לה מלתת ולתת ומה התמורה?? אם בשביל זה למדה באונבירסיטה תואר שני וגמולים והמשכורת ביחס לתמורה עלובה ...אז כמו שאמרה יפה בן דוד "מוזמנים להתנסות בהוראה יש הרי חופשת קיץץץץץ

comment-2-comment

אז שיעוף מהמערכת

85.

חוץ מאיומי שביתה אחרי חופשות היא לא עושה כלום

84.

אין שום בעיה בחופשות. יש בעיה ברמה, במעטפת, בהגנה על המורים מפני הורים אלימים, בתרבות עבודה שאיבדה כל פרופורציה עם הורים שמרשים לעצמם להתקשר לכל שעה- אבל יפה בן דוד אשמה ובגדול במבנה השכר שמבריח את המורות הצעירות! הגנה רק על הותיקים במערכת ועל מי שכבר הייתה להם קביעות והפכה את העשור הראשון במערכת לבלתי אפשרי- הן בעומס, הן בחוסר היציבות והן בשכר המביש אין מילה אחרת. ואז מתריעה מבריחה המונית... שתתבייש!

83.

אה, אבל אז פרזיטי ההסתדרות יתחילו להשבית את המדינה על ימין ושמאל. מה זאת אומרת ביצועים? לא מכירים מושג כזה במגזר הציבורי. באים לעבוד 4-5 שעות ביום, לקבל שלל הטבות, לא להתמודד עם תחרות ולהשבית את המדינה כל כמה חודשים אם מישהו לא מתכופף בפניהם. עוביד הנמל, רכבת, הסתדרות המורים, דואר - כולם מורכבים מאנשים בינוניים במקרה הטוב. הפיתרון - לתגמל לפי הישגים ותוצאות, ולפתוח את השוק לתחרות. להפעיל את שיטת השוברים, לפטר מורים שלא עומדים ביעדים ולתגמל בענק מורים מוצלחים. ככה המערכת תתנקה מהפרזיטים ותמשוך את האיכותיים שבמורי ישראל. בהצלחה!

82.

מעודף תקציבי של 20 מילארד במקום לתת לאוקאינים ומצביעי ליברמן יש לתת למורים השחוקים שעובדים במסירות ומקמבליםמשוכרת כמו של שומר בשער הבית ספר. מי שתוהה מוזמן להתנדב להחזיק כיתה 3 שעות ביום ואז יבין את יומו של המורה

comment-2-comment

81.

הוועדים גורמים לכל הבעיה הזאת וכלום לא יעזור מלבד סגירות וועדי המורים ומעבר לחוזים אישיים של מורים - מורה טוב יקבל יותר בחוזה אישי. מורים לא טובים, לא באמת יפוטרו כי במילא אין כוח אדם להוראה אז אין מה לדאוג.

80.

ברור שהם רוצים לברוח המערכת כבר קרסה, נשארה קייטנת עבדים נרצעים. ופיקוח הכפייה והחולי.

79.

כל אלו שמתבכיינים שהם לא מקבלים שכר כי הם מטפלות, סייעות וכדומה. סליחה, אחרי שעשינו תואר בהוראה מגיע תגמול על כך,נראה אתכם יום אחד בהוראה

78.

שלב שני לגייס 200 אלף מורים חדשים אקדמאים בעלי רמה גבוהה יותר במשכורות של 15 או 20 נטו ויש לכם סינגפור. גם את הבהיימה לפטר כמובן ואותה ללא פיצויים

comment-2-comment

בהצלחה עם למצוא את ה200 אלף האלה.

77.

יפה כל הכבוד לך

76.

יבואו אחרים.

75.

לא מאפשרת לפטר מורים לא טובים, לא מאפשרת שכר ראוי למורים צעירים (מתנה רק אם מעלים לוותיקים ביותר), לא מאפשרת שינויים במערכת החינוך או גמישות ניהולית. יפה, אל תתחמקי מאחריות.

74.

73.

האישה הזאת כל כך לא באה מהחינוך , כל כך משרדת רוע, כוחנות, דורסנות שלא משנה כבר מה היא אומרת קשה להתחבר אליה או להזדהות איתה או דבריה . היא חייבת לעזוב את התקפיד שהיא כל כך לא מתאימה לו. שתלך לעבוד בצהל .

72.

שילכו לחפש במשק- ניראה מי יתן להם 35 ימי חופש בשנה, וכול שנה שביעית שנת שבתון! השכר היום אם מחלקים לימי עבודה נטו הוא שכר יותר גבוהה מהיי טק.

comment-2-comment

עם הילדים שלי גם.

71.

ותפסיקו להפוך אותו למקצוע של אנשים שרוצים לחתוך הביתה ב-4. מגיע למורים תנאים נאותים ושכר גבוה ובאותה נשימה צריך להעלות את רף הכניסה למקצוע ואת שעות העבודה המסודרות של המורים. במקום זה מדברים על חופשות ואיך לא לעבוד

70.

ורק אז יתחילו לדבר על הרעת תנאים בחופש

69.

בסוף בכל כיתה יהיו 70 תלמידים ומורה שלא יודע עברית. משרד האוצר הפך לקובע מדיניות במקום ליועץ, המו"מ צריך להיום על קיצוץ סמכויות משרד האוצר.

68.

67.

מורה מתחיל מקבל שכר רעב. בקושי 8 ברוטו בחודש. וההתמודדות עם ילדים, שיכולים להיות מאוד אכזריים מתיש את הגוף והנפש.

66.

תקציבית כמו פעם, לא מבינים מה הולך במערכת עד שההורים בעצמם ישביתו ,הם וילדים סובלים

65.

גם בארה"ב, גם בקנדה, אירופה וכמובן ישראל. הקוביד פשוט הדגיש שבתי ספר במתכונת הרגילה פשוט לא עובדים, לא לתלמידים ולא למורים. וכשמוותרים על מקצועות מעשירי נפש כמו אומנות, מלאכה, ספורט, נגרות, גינון וכו' זה מה שקורה. לימודים ללא טעם וריח.

64.

נמאס כבר ממנה הביתה!

comment-2-comment

comment-2-comment

יפה מעולה.אומרת ועושה למען המורים.נלחמת כלביאה זה תפקידה כוועד.

63.

השאלה היא מי יקבל לעבודה מורים חסרי יכולת?

63.

comment-2-comment

62.

comment-2-comment

comment-2-comment

לא יזיק לך קצת לשבת וללמוד

comment-2-comment

comment-2-comment

מוזמנת להיות מורה וגם לטייל

61.

60.

59.

comment-2-comment

comment-2-comment

מי אתה אפס אחד שטוען שהמורים טיפשים מדי לעבודה אחרת,הילדים שלך מופקדים בידיהם.הבת שלי מורה עם שלושה תארים ,אתה בטוח לא סיימת תיכון אפילו

comment-2-comment

אולי מערכת החינוך תיראה יותר טוב אה, לא. אתה חכם מדי כדי להיות כזה פראייר.

comment-2-comment

comment-2-comment

58.

התלמידים צריכים בדיקה והם קשים ולא מכבדים המורים שלהם ולא מקשיבים ושומעים רק מרעישים

57.

לפרק ולהרכיב מחדש

comment-2-comment

56.

חלאס עם זה כבר

comment-2-comment

כפי שליברמן ציין אין בעיה אבל זה חייב לבוא במגע להעלאת התפוקה, בכל הסכם שני הצדדים צריכים לתת , אין בעיה לתגמל את המורים הטובים אבל לא הגיוני להעלות לכולם במקביל זו בדיוק הבעיה

55.

54.

53.

52.

לכן יש מחסור. זו עובדה- יש נטישה גדולה של מורים ומורות שנמשכת על פני כמה שנים. השכר זו רק סיבה אחת משלל הסיבות. כולנו צריכים להיות מודאגים מהנתון הזה.

51.

כל הכבוד לוחמת אמיתי

comment-2-comment

ושאי אפשר ליצור מערכי שיעור וחינוך באמצעות סטארטאפים, מעניין למה...

50.

אולי שהמורים יקומו ויגידו את האמת שבן דוד לא משרתת אותם בצורה נכונה והוא גורמת להם נזק עצום

comment-2-comment

comment-2-comment

היא אמנם אגרסיבית בדרך שבה היא מביעה את דעתה, אבל דעתה היא למעשה לא דעה, אלא עובדתית. אני מורה לאנגלית ואני קורעת את עצמי יום וליל עבור משכורת שנמוכה מהממוצע במשק.

comment-2-comment

49.

זה החוסר חינוך של הילדים. זה שובר ומתיש יותר מכל דבר אחר

comment-2-comment

נכון. יחד עם זאת, העלת המשכורת הינה תמריץ למורים כמוני להישאר במערכת ולהתמודד גם עם חינוך בעייתי מהבית.

48.

47.

comment-2-comment

שכר המורים - עלבון.

46.

אין ענישה, הילדים לא מצליחים ללמוד והמורה לא מצליחה ללמד, המערכת מושכת וככה זה נראה. קללות, צעקות, אלימות הכל הולך הזמן שיעור, לא כמקרה יחיד אלא באופן שוטף. אני שומעת את הסיפורים של הילדים על מה שהולך בכיתה ואין ספק שאנחנו בדרך לאבדון.

comment-2-comment

45.

מי שלא מתאים לו שיחפש עבודה אחרת

44.

מורה במישרה מלאה עובד פחות מ100 שעות בחודש,כמות זו היא חצי משעות העבודה שמחוייב כל עובד אחר ,ואם נחסיר את ימי החופשה הכוללים את חופשת הקייץ וחופשת הפסח נמצא שהשכר שמקבל מורה בישראל הוא גבוהה מאוד ,אז שיפסיקו לעבוד עליכם

comment-2-comment

כן, שש שבע שעות בבית הספר ועוד הרבה שעות מעבר בבית בחופשים בסופשים. ובכלל נסה להחזיק 35 ילדים בכתה כאשר אין גיבוי למשמעת מההורים.

comment-2-comment

יש טבלאות עבודה מפורסמות באינטרנט. משרה מלאה לעובד באופק חדש היא 36 שעות שבועיות. זה אומר בחודש לפחות 156 שעות. בעוז לתמורה, בתיכונים, משרה מלאה היא 40 שעות. בדיוק כמו במשק.

comment-2-comment

comment-2-comment

כשחישבת את השעות זה היה כולל שעות הכנת שיעורים, שיחות עם הורים, ישיבות בית ספר, השתלמויות, ימי הורים, אסיפות הורים וטיולים שנתיים?

comment-2-comment

comment-2-comment

43.

אחיות, רופאים בשירות ציבורי, עובדים סוציאליים וכו, אלה מקצועות מאד חשובים וחיוניים למדינה והם מוזנחים, לא מתוגמלים וכך גם בתחום החינוך, ראיתי מבפנים כשהייתי חיילת והעברתי שיעורים בבתי ספר. מערכת עייפה, נכשלת, המורים לא משמשים בתור דוגמא לתלמידים, הם מושמצים מזלזלים בהם בקיצור סיוט, יום אחד לא הייתי רוצה להתחלף איתם

42.

comment-2-comment

נראה אותך עושה את זה תוך כדי יצירת משמעת בכיתה של כמעט 40 תלמידים

41.

מקווה שלא אחזור לעולם

40.

מצב כ"א במערכת החינוך היום הוא כזה שלרוב מי שעובד אין שם לא קורצות אופציות כלכליות טובות יותר בחוץ. אולי יש להם אופציות טובות יותר מבחינת סביבת העבודה, אבל משכורות עתק לא ממתינות להם במקום אחר. כמובן שמדובר בסוגיית ביצה ותרנגולת. שכר נמוך לא ימשוך למערכת מי שיש לו אופציות טובות יותר. לא במצב הנוכחי של יוקר המחייה. אידיאולוגיה היא מותרות למי שעזבו את ההייטק בגלל שחיקה...

comment-2-comment

כן אלו שהוכות לחינוך כי השעות תואמות להן את גידול הילדים ויוצאות בכל שנה כמעט לחופשת לידה מתואמת לפני או אחרי חופשת הקיץ-לאלו לא יהיה מקום אחר לברוח. המורות שהן מורות מתוך אידיאל ואהבת המקצוע יכולות בקלות למצוא חלופות טובות יותר ומשכורות יותר גבוהות. אז אנחנו רוצים את הבררה או העילית בחינוך? אני יודע מה אני רוצה. ואתה?

comment-2-comment

תתפלאו.. בכל עבודה אחרת המשכורת יותר טובה. ויש לא מעט אפשרויות אני יכולה להיות מורה בזום ביפן ולהרוויח כפול 5

comment-2-comment

אם לא, רמז: זו לא הקטגוריה של מי שנמצא שם מתוך אידיאל ואהבת המקצוע. לכן איומי הנטישה ההמונית של בן דוד הם איומי סרק. צריך להעלות את שכר המורים, אבל ללא העפת מורים לא ראויים או סתם פונקציונרים אוכלי חינם מהמערכת במקביל המהלך הזה נדון לכשלון.

39.

38.

37.

עוד סיבה שליש בכ"א במשרד החינוך שאינו מתפקד ושתלוי פוליטיקאים- כפי בשאר משרדי המשינה. בזבוז של מליארדים. מה שגורם לאי רצון של מורים/ות לעבוד ברצינות ולהשקיע.

36.

comment-2-comment

אני מורה ומרגע שאני נכנסת לבית הספר זה כאילו אני נשאבת לאיזשהו מצב שאין בו דקה של שקט. מהרגע שרגלי נכנסת בשער זה יש סביבי תלמידים, בכיתות, בחדר מורים, שואלים, דורשים, רוצים, ואני רוצה לתת את הנשמה באמת! ואז בחדר מורים אין רגע שקט אפילו לאכול אני לא יכולה. וברגע שאני יוצאת אז באמת צריך את הזמן לעכל ולהרגע.והעבודה לא מפסיקה בבית... טלפונים, הורים, תלמידים, להכין מערכי שיעור, לבדוק מבחנים, עבודות, להכין עבודות, ימי הורים, ועוד שיחות, וטיול שנתי ואישורים והורים ואוי זה לא נגמר. ביום החופשי שלי שאף אחד לא משלם לי עליו אני יושבת ועובדת אחרת לא אספיק כלום. עבודה שואבת ומתישה נפשית. והמשכורת שלי בדיחה (5900 שח לנטו). אז אל תדבר איתי על היקף משרה אוקי? אתה יושב מול מחשב ובוהה, יכול לקחת הפסקה מתי שאתה רוצה, נהנה מארוחות חינם, טיולים, מסיבות וכו ואני אין לי זמן לאכול חצי סנדביץ עלוב שהבאתי איתי מהבית ומרחתי עליו פרוסה עם חומוס של אחלה.

35.

ואיפה המורים? הגננות? הסוחרים? כל השאר יכולים ללכת לעזאזל והעיקר מדינת הייטק עם מחירים מופקעים. ככה זה ממשלה שאין לה שום חזון הגיוני. ולא שלקודמת היה משהו…אבל הנוכחית בכלל ממש אין בה שום בשורה לכלכלה ובכלל

34.

מפתיע נכון? כן, בישראל לומדים יותר ימים... למרות כל השקרים שדוחפים לנו אודות החגים וכו... פה יש חופשת פסח? בארצות הברית יש הפסקת אביב... חופש גדול וסופי שבוע ארוכים בכל העולם... הבעיה בישראל שההורים עובדים הרבה יותר.

comment-2-comment

ממש אבל ממש לא נכון, אני גר בהולנד ויש פה הרבה יותר ימי לימוד מארץ

comment-2-comment

אם אתה עובד קניון אתה פתוח כל השנה כל הזמן ואין חוקים לכלום בשביל חופש אתה צריך להתפלל לסגר

comment-2-comment

comment-2-comment

33.

32.

לקדם מורים חדשים גם בשכר ,להוציא לפנסיה ותיקים

31.

המורים מיותרים ניתן ע"י השקעה לא גבוה לפתח תוכנות לומדה שמתאימות לכל המקצועות ולכל הרמות. המורים יודעים זאת ומזה הם חוששים.

comment-2-comment

שהרובוט יחנך את הילדים שלך. חסר הבנה....

comment-2-comment

comment-2-comment

לימודים חוץ מידע זה גם חינוך, התנהגותי, חברתי ועוד הרבה דברים לחיים. הידע מהלמידה הוא רק חלק מהתפקיד של המורה

comment-2-comment

גולם שקם על יוצרו קלאסי. אינשאללה בימינו.

comment-2-comment

יש כבר. לא עוזר. בסה"כ הפך את הילדים לחסרי דעת וחינוך.....

30.

29.

28.

27.

רוצים הייטק? תנו חוזים אישיים תנו בונוסים על סמך ביצועים תייצרו תחרות בין בתי הספר. מורה ותיק במשרד החינוך מרוויח יפה, וזאת רק על סמך הוותק ולא על סמך כמה תלמידים הצליחו או לא הצליחו בבחינות. תנו תמריצים למורים טובים שעובדים בפריפריה. יש הרבה שיטות. לא רוצה שמישהו יקבל שכר על חשבון האחר... סליחה אז מה התמריץ של עובדים טובים להגיע? יכול להיות שכל המורים שווים באיכותם? כנראה שלא. אז דיי עם הבכי הזה. מה שאין לך מה להתאמץ בתור מורה אם אתה יודע שלא משתנה כמה אתה טוב אתה מתייבש על הספסל עד שאתה מצליח להרוויח משהו

comment-2-comment

comment-2-comment

26.

פורמט ישן שהגיע הזמן שיחלוף מעולמנו... בית ספר.

25.

comment-2-comment

24.

ארגון במורים דואג ותמיד דאג רק למורים עם וותק. לחדשים כלום. עכשיו הכלבה מייללת.

comment-2-comment

תלמיד שומע מהוריו או מאביו קורא תמורתו כלבה,זה החינוך שהתלמיד מקבל בבית.

23.

מה גם שמשרד החינוך מחייב חיסונים ו/או בדיקות בשביל ללמד בבתי שממילא חצי מהתלמידים בבידוד. יאללה להעביר את הילדים לחינוך ביתי!

22.

21.

20.

19.

18.

comment-2-comment

17.

מכירים מורים גרועים שנמצאים במערכת שנים על גבי שנים. אחת למעלה מ-30 שנה! לכיתות א'! ויש הרבה כאלה שהיו צריכים לעזוב מזמן. כמו כל עובד במשק שלא עושה עבודה טובה ומפטרים אותו בלי צורך להפוך את העולם כדי לאפשר זאת.

comment-2-comment

חצופה, מעבירה ביקורת ואין לך שמץ של מושג.

comment-2-comment

זה שלך היתה חוויה לא טובה בבית הספר לא אומר שאת צריכה להשליך זאת על ילדייך

16.

comment-2-comment

יותר משעה שעתיים רצוף כל היום הפרצוף בנייד

15.

אין מה לעשות אם אי אפשר לגייס צריך או להעלות את השכר או לפתוח לעובדים זרים. לפחות שהילדים ידעו שפה שניה

comment-2-comment

comment-2-comment

בדיוק מה שאני אומרת כבר שנים

14.

אני מבינה ש-6000 שח מורה בשנה שמינית זה הרבה כסף... מוזמן לבוא לעבוד אם המשכורת גבוהה.

14.

הבעיה היא שיש כמות אדירה של מורים לשעבר שהבינו שאין תגמול בהוראה והצליחו בקומבינות שןנות לקבל ולהמצי תפקידים במשרד החינוך, מפקחים,מנהלי כלום, ןמנהלי פרויקטים, משנים תוכנית לימודים כל שנה ומישהו צריך לנהל ולכתוב את כל זה, ובסוף ההןצאה הכספית האדירה היא על פקידים. המורים בחזית מןפקרים על ידי משרד החינוך המנהלים והאוצר.כאשר יעזבו כמות רצינית את המקצוע אולי יבינו במשרד החינוך שאי אפשא לשים מפקח על כל שני מורים.

comment-2-comment

13.

12.

ההורים רוצים לקצר את החופשות, להפוך את ספטמבר במקום יולי לחופש הגדול, לאלץ יום שישי חופשי כבשאר המשק. מאחל לכל ההורים שיצליחו. בסוף ישארו עם מורים פיליפינו, תאילנדים...

comment-2-comment

תישארי בפנסיה, כך ניתן להיות רגועים שאת לא ליד ילדינו.

11.

שבן דוד תצא לפנסיה!!!

comment-2-comment

10.

כל השיח על שכר נמוך כביכול זורה חול. תבקשו לעיין בתלושי השכר של כל המורים ותיווכחו שמדובר בהטעיה

comment-2-comment

מורה מתחיל למתמטיקה בתיכון מרוויח 6 אלף לחודש!!!!! מה זה 6 אלף?? מאבטח מרוויח יותר!!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

עושים חישוב שכר לפי שעה?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מצחיק מאד נראה לי שמי שזורה חול זה אתה

9.

ולפטר מורים לא ראויים שאין שום סיבה שיהיו במערכת ויקבלו שכר משודרג תמורת עבודה גרועה ולא מקצועית. חייבים לתגמל את המורים הטובים והאיכותיים

8.

זה מה שהיא רוצה.

7.

6.

דברי טעם תשוו את השכר והתנאים של המורים באירופה ובארה"ב לישראל ותבינו עד כמה ציבור המורים בישראל מקופח

comment-2-comment

חוץ מההייטק כולם מקופחים. אנשי שירות לקוחות, אנשי מכירות, פקידים ופקידות, מוסכניקים, מהנדסים, הנדסאים...כל מי שלא בהייטק, כולם מרוויחים פחות ועובדים יותר שעות! לא רק המורים. אבל משומה שומעים רק את המורים מתבכיינים שוב ושוב ושוב...

comment-2-comment

comment-2-comment

כי הם עובדי מדינה נעל בית מצוייה שכמוך. חיילים בקבע, שוטרים, שב"ס, פקידי מס הכנסה, עובדים בעיריות ושאר עובדי מדינה מקבלים שכר הרבה יותר טוב ממורים.

comment-2-comment

או בשעה 6:30 בבוקר?

comment-2-comment

comment-2-comment

איזה הכנה הם עושים לפני ואחרי העבודה?

5.

עושות עבודה מסובכת בהרבה בתכל'ס

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

3.

2.

גם ככה יש נטישה גדולה של מורים. חוץ מהחופשות מדובר בעבודה מאוד קשה ולא מתגמלת הן במובן האישי והן במובן הכלכלי. אנחנו כחברה צריכים למצוא כל דרך להשקיע במורים שלנו.

comment-2-comment

תגמול על פי וותק שום דם חדש לא נכנס ואין דרך למשוך אנשים איכותיים

1.

יחזרו להוראה כמו טעטעלה. עשרות שנים של יחס מועדף ושל ניצול המערכת, רק המורים עובדים קשה נכון?! כל שאר העובדים בשוק עושים חיים ויש להם חודשיים חופש בשנה.... מגזר הזוי

comment-2-comment

- מסכימים איתי שעתיד החברה והמדינה תלוי בחינוך? - מסכימים! - מסכימים שביטחון המדינה יותר תלוי בבתי הספר מאשר בצבא ובמשטרה? - בטח! - אז למה למורים נותנים להתאגד ולשבות ולשוטרים ולחיילים לא?! אסור בשום פנים ואופן לתת להם את זכות השביתה. מורה שובת כמוהו כחייל המסרב פקודה! מורה שובת מסכן את עתיד המדינה והוא לא פחות מבוגד (לפי ההיגיון הפנימי של הסתדרות המורים כמובן).

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אולי יהיה ייבוא מחו"ל? כבר עכשיו אין מורות, המנהלים נאלצים להתפשר, אין מורות מחליפות, אין פרחי הוראה...

comment-2-comment

יהיו מורים שחזרו כמו טעטעלה?

comment-2-comment

comment-2-comment

אם עתיד החברה והמדינה תלוי בחינוך כולם צריכים לתמוך בעובדי ההוראה ולרצות שתנאיהם ושכרם ישתפרו במקום לזלזל בהם. זה צריך להיות האינטרס של כולם. בקצב שבו המורים נוטשים לא יהיה חינוך... בתור מורה, הדבר שהכי קשה עיניי הוא היחס הדוחה של אנשים שאינם מורים ולא מכירים מקרוב את התחום, רק חושבים שהם יודעים יותר טוב מאלה שכן. זה מה שגורם לרצות לעזוב, חוסר ההערכה וכפיות הטובה.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה