194

די לפופוליזם, אין סיבה להעלות את שכר החיילים

מדובר בקמפיין מעוות שמטרתו לגרוף לייקים. למה לחלק את הכסף באופן שווה בין חייל עשיר לחייל נזקק? "צבא העם" לא צועד על חשבון הבנק של חייליו

יובל קרני | פורסם:11/11/2021
צילום: דובר צהארכיון (צילום: דובר צה"ל)
אזהרת קריאה: מדובר בטור לא פופולרי. למעשה, כמעט בלתי אפשרי לשכנע בטיעון שהוא לגמרי לא מובן מאליו: אין סיבה להעלות את שכרם של חיילי הסדיר. ובכל זאת, יש דברים שצריכים להיאמר או להיכתב: שירות חובה הוא חלק מההוויה הישראלית מאז קום המדינה. כאשר צעיר מתגייס לצבא הוא יודע את המחיר שהוא משלם על שירות חובה: הוא מוותר על מיטב שנותיו הצעירות, הוא תורם למדינה שלוש שנות שירות (בקרבי או בעורף), הוא לעיתים מסכן את חייו, וכן, הוא גם לא ירוויח מהשירות הזה כסף. בשנים האחרונות קצת התבלבלנו: התחלנו לכמת את התרומה האישית של חיילי צה"ל לכסף, כאילו מדובר בצבא מקצועני של שכירים.
בשבועות האחרונים מתנהל בישראל קמפיין אינטנסיבי להגדלת "שכרם" של חיילי צה"ל. האמת שלא מדובר בשכר, כי צה"ל מעולם לא היה צבא שכירים. פעם זה "דמי קיום", ובשנים רחוקות יותר קראו לזה "דמי כיס". הקמפיין התקשורתי, הפוליטי והציבורי נגוע בשיקולים פופוליסטיים וגורפי לייקים. פוליטיקאים תוקפים את התקציב כי שכרם של חיילי צה"ל לא עלה ותוכניות טלוויזיה שטחיות קוראות לציבור להצטרף למחאה ברשתות החברתיות כאילו הדבר החשוב ביותר במדינה הוא להגדיל את דמי הקיום של חיילי צה"ל. הקמפיין הזה תופס כי זאת המחאה הכי כיפית בעולם. חיילים הם הקונצנזוס. הרי מי לא בעד חיילי צה"ל?
הקמפיין להגדלת שכרם של החיילים מעוות משתי סיבות מרכזיות. הראשונה, גם אם יכפילו את שכרם של חיילי הסדיר זה לא ישפר באופן משמעותי את מצבם. צה"ל אינו חברה קבלנית או מפעל המשלם משכורות. השנייה, מאחר שמדובר בתוספת של מיליארדי שקלים לתוספת הביטחון – למה לחלק את הכסף באופן שווה בין חייל עשיר לחייל נזקק? בין חייל נטול בעיות כלכליות לחייל בודד?
הלוואי שהיה ניתן לשלם יותר לחיילי צה"ל בשירות סדיר. אבל צריך שיהיה גם סדר עדיפויות נכון יותר, גם אם זה בא על חשבונם של החיילים היקרים לנו מכל: קשישים, נכים וילדים בסיכון
ביום שישי פורסמה במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" כתבה קשה לעיכול על חיילים שנאלצים למכור שמירות בתשלום לחיילים מבוססים כדי לשרוד כלכלית. את הכספים האלה צריך לנתב למי שמגיע באמת ולא למרק את המצפון האישי שלנו עם אמירה של "תגדילו את שכר החיילים".
האתוס הישראלי עיצב בתודעה כי אוכלוסיית לובשי המדים לעיתים מקודשת יותר מזו האזרחית. לכן האינסטינקט הבסיסי הוא להתגייס ללא סייג לכל סוגיה הקשורה בחיילי צה"ל, גם אם מבחינה ערכית ופרקטית נכון יותר לסייע לאוכלוסיות אחרות בחברה הישראלית. מעבר לכשני מיליארד שקל בשנה עבור "דמי קיום" משלם הצבא מאות מיליוני שקלים במענקים, שכר דירה וכן מענקי שחרור והטבות ללוחמים קרביים (כמו מימון של כ-60% מלימודי תואר ראשון).
תמונה כללית
יובל קרני
מאז 2013 ועד היום עלה שכרם של החיילים בכ-250%. חייל קרבי שב-2013 קיבל 510 שקל בחודש מקבל כיום 1,642 שקל; חייל המשרת בעורף שקיבל 352 שקל ב-2013 מקבל היום 823 שקל. גם ב-2016 עלה שכרם של החיילים באופן משמעותי.
כשהיינו חיילים בתחילת שנות ה-90, עוד לפני שחילקו מענקי שחרור והטבות נוספות, קיבלנו "דמי כיס" של 300 שקל בחודש. הזמנים השתנו, וזה בסדר. הלוואי שהיה ניתן לשלם יותר לחיילי צה"ל בשירות סדיר. אבל צריך שיהיה גם סדר עדיפויות נכון יותר, גם אם זה בא על חשבונם של החיילים היקרים לנו מכל: קשישים, נכים וילדים בסיכון.
חיילי צה"ל ימשיכו לעשות את השירות הכי טוב שהם יכולים גם אם התגמול הכספי לכך לא יעלה. בסוף, "צבא העם" לא צועד על חשבון הבנק של חייליו.
  • יובל קרני הוא עיתונאי "ידיעות אחרונות"
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 194 תגובות
הוספת תגובה
194

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
146.

אתחיל בזה, שאני מסכים עם הכתוב, עד כדי שתי קושיות. האחת, בנוגע לשכר הנזקקים כלכלית. לצה"ל יש עודף לא מבוטל של חיילים ללא התמחות, משמע שהתפקיד שהם מבצעים אינו דורש הכשרה מיוחדת או ידע מוקדם. אם יש חייל כזה, שכדי שישרת בכבוד צריך לשלם עליו פי כמה, אולי עדיף פשוט לשחרר אותו. הדברים נכונים גם לבעלי משפחות, שהצבא משלם להם הרבה יותר. הסוגייה השניה היא, שעל אף שהמוטיבציה של חייל בחובה לא אמורה להיות קשורה לדמי הקיום, הרי שאת השנים הכי יפות שהוא נותן מכוחו של חוק, רבים בציבור אינם נותנים. הואיל והמדינה מחד לא מוותרת על קיום צבא חצי העם, ומאידך מחוייבת לשיוויון בין אזרחיה, ללא הבדל דת גזע ומגדר, הרי שצריך לאזן את המשוואה. דמי הכיס הם אכן בחירה לא טובה לאיזון, כיוון שהם בכל מקרה לא יאזנו 3 שנות עבודה אבודות. עדיף להדק את חובת השירות הלאומי, או לעבור למודל צבא מקצועי.

145.

ייתכן שם לקראת סוף המאה, עודכן ל300 ש"ח.

144.

אלו שמתגייסים ל 8200 מקבלים הרבה יותר מהצבא, ולכן המעט שניתן לעזור לקרביים הוא במשכורת הצבאית.

143.

ועל הסיבה מדוע כל כך רבים מהם החלו למכור נשק חם לכל מיני בדואים, למשל. טענותיך טובות אולי לשנות הששים של המאה הקודמת, או לשנים קודם לכן, כשלבן גוריון לא היה כסף לכלום.

142.

למה לא לתת לחיילים, בני 18-21, סכום כסף שיאפשר להם בגילאי הללו לא להסתמך על כספים מהוריהם? הרי בגיל 18 נפסקת אוטומטית קצבת הילדים, אז למה פתאום, כשזה מתאים למדינה, החיילים הם עדיין הילדים הסמוכים על שולחנם של הוריהם???? לאברכים יש כסף ולחיילים לא? זה נשמע הגיוני??? וכן, גם להכפיל את 800 הש"ח שמקבלים רוב החיילים, ל 1,600 ש"ח, ואת 1,600 הש"ח שמקבלים הקרביים ל 3,200 ש"ח, זה עדיין לא 'שכר' זה דמי קיום הוגנים, שלא על חשבון הוריהם. ולא משנה אם ההורים הם 'עשירים'

141.

לקחתם 3 שנים והקפאתם את הבן אדן כש- 50% מהמחזור לא מתגייסים כלל וממשיכים בחייהם כאילו לא קרה שום דבר. ובאותו זמן אתם משלמים לנכי צהל שרק חלק קטן מהם אמיתי והשאר מזייפים פציעות ותסמינים, משלמים לשוטרים שפרשו בגיל 42 משכורת מלאה עד יום מותם. אני קורא למחסור בני ה- 18: המהפכה מתחילה מלמטה - אל תתגייסו עד שתקבלו שכר מינימום + מימון מלא לתואר ראשון.

140.

יובל קרני, כתבת שטויות, פיספסתי. העם דורש צדק חברתי, להפסיק לנצל נערים ולהשתמש בהם כבשר תותחים, עם תנאי שירות עלובים. מלחמת לבנון 2006 הופתענו שצהל שלח חיילים כברווזים למטווח, ללא מפות עדכניות, ללא מים, ללא אפודים מצילי חיים. גם בלבנון וגם בעזה שלחו חיילים למותם האכזרי בזחלמים מקור טעים, לא מוגנים, בה בשעה שנתניהו הזרים מיליארדים לחרדים לקניית שלטון ולביסוס שלטון. הכתבה של חוטאת למציאות ובלתי נסבלת.

139.

גם מקרי שחיתות שוחד והונאה והטבות למקורבים בקרב משרתי ונבחרי ציבור הפכו כבר מזמן לחלק מההוויה הישראלית, אז מה אתה אומר יובל קרני, שנתעלם ונכיל את זה? אני מקווה שאתה לא באמת חושב ש"חלק מהחוויה הישראלית" הוא טיעון מספיק טוב לשמר את זה. פעם יובל, פעם בעשורים הראשונים של המדינה כשהתגייסנו דרשו מאיתנו לא להביא ציוד מיותר מהבית כי את כל הציוד הדרוש לחייל הצבא מספק - אפילו מברשת גילוח. היום הצבא מצייד חייל שמתגייס לא בציוד אלא ברשימת ציוד שהוא נדרש לרכוש לעצמו ולהביא איתו לשירות כמו פנס ראש איכותי, אולר לדרמן, וכו' כדי שישמשו אותו במסימותיו הצבאיות ואני אפילו לא מדבר על ציוד אישי כמו כלי גילוח וצחצוח שפעם גם אותו הצבא סיפק. אז כן, צריך להעלות את שכר חיילי החובה!

138.

אין מנוס מלהכיר במציאות מדובר בצבא מיקצועי לכל ענין וגבר

137.

כאשר 62 חברי כנסת לא שירותו בצה"ל זה לא צבא העם זה צבא של פריירים שמגנים על שלטון שעושק אותו במודה וכי הוא יכול.

136.

כדי שיהיה עוד תקציב לאנשי הקבע, בואו נקטין את שכר חיילי החובה. כל איש קבע עולה כמו עשרות(!) חיילי חובה. משכורות עתק, רכב, מענקים, לימודים, חופשות, דירות וכמובן הפנסיות. אז בואו נחנוק עוד קצת את אלה שחייבים לשרת לפי חוק אה.. ולא לשכוח גם את המילואימניקים הפרארים. גם אותם צריך לחנוק. כי הם חייבים לבוא. אז נשלם להם רק 75% ובלי נסיעות. כן? ותנו להם את הציוד הכי דפוק שיש. כן? ובעצם הם עושים תפקיד של איש קבע שיצא לחופשה במלון עם המשפחה? סבבה. בשביל זה יש מילואים. לא?

135.

134.

זה לא כלכלי הצבא לא מנצל את המשאב בצורה מייטבית כי הוא לא מתומחר נכון מי שלא משרת יכול לעבוד בשכר מלא זו הפליה ללא זכות קיום הפטנט של שרות בחינם ללא משכורת ראוייה וצבירת זכויות פנסיוניות צריך להתפוגג מהעולם

133.

רוב החיילים באים מבתים ממוצעים במקרה הטוב או משכבות חלשות. אין שום סיבה שההורים יממנו את השרות הצבאי. השכר של החיילים עלה, אבל לא מספיק ביחס ליוקר המחייה. חייל לא צריך להיות ממשפחה נזקקת בשביל שיהיו לו כמה שקלים בכיס והוא לא יצטרך להתלבט אם הוא קונה פלאפל בדרך לבסיס שלו. לקבל 2,000 ש"ח בחודש, או אפילו 3,500 ש"ח לא הופך את צה"ל לצבא שכיר, אלא מאפשר לחיילים להעביר בכבוד ומבלי להיות נטל על ההורים את השרות הצבאי, גם אם המשפחה נמצאת במעמד הביניים. זה לא באמת שתקציב הביטחון גדל, אלא שהמילארדים שיצאו מכיסי ההורים יצאו עכשיו מהמדינה ו"מס קיום" של החיילים יתחלק בין כל האזרחים. למרות זאת כתבה מעניינת שמעוררת דיון.

132.

באדם אחד

131.

130.

כאשר דואגים לרפד את כיסיהם של גימלאי צה"ל בעוד ועוד תוספות, ועיני לא צרה בזה, יש טעם לפגם בכך שחייל שיוצא הביתה והוריו אינם סובלים מעודפי מזומנים צריך להוציא סכומים משמעותיים על בילו וכדי לקנות צידה ולהביא לבסיס. כל זה בתוספת לעובדה שציוד צבאי רב שאינו מסופק ע"י הצבא נקנה ע"י חיילים כדי לשפר קצת את התנאים הניתנים בבסיסים מביא את חלקם לפשיטת רגל ולתופעת עניים ועשירים בצבא.

129.

לא נדרש לגייס גובניקים, חיילים קרביים צריכים לקבל משכורת ולקצץ ב 99 אחוז את המשרות הלא רלוונטיות בעורף.

128.

ראשית: סוציאליזם. טיעון של מעוטי יכולת מול אלה שלא הוא טיעון פופוליסטי כיוון שאם כולם שוים אז כולנו שווים.! גם הבן שלי וגם הבן של מעוט יכולת כיוון ששניהם צריכים להתפרנס ממשכורת צבאית. ואם כולנו נדרשים לאותה עבודה - מגיע לנו שכר שווה אז אל תדבר על ערכים בבקשה. לגבי צבא שכירים : אתה מכיר איזה שהוא צבא בעולם שלא משלם לחייליו? לגבי קשישים נוער בסיכון וכו', סליחה זה הפופוליזם בהתגלמותו. ביטוח לאומי לא קשור לתקציב , נהפוך הוא ! הוא נלחם כדי שהכסף ישאר אצלו. השיוויון לא באמת קיים, הייתי חייל קרבי- 76-80 מילואים על מועד א בטכניון מילואים על מועד ב ועבדתי ב 3 משרות כדי ללמוד ולשרוד, וככה זה נראה! יש כאלה שקיצרו את הדרך.... הבת שלי ששרתה רחוק הוציאה יותר מהמשכורת שלה והבן שלי שיצא מעט הסתדר בקושי, מסעדה עם חברים זה 150 שקל... תהפוך את השכר למשמעותי ותוכל להעיף גורמים פרובלמטיים בקלות כי מי שלא יישר קו פשוט יצטרך לחפש מקורות ההכנסה אחרים. זה לא האתוס זו ההגינות - ואתה מר קרני לא הוגן !

127.

לתומכי לחימה השכר היה 510, ולכול השאר זה 352

126.

אני מציע שיתחילו לשלם לעיתונאים חרטטנים 4 שקל בשעה גם הם חלק מה"הוויה" הישראלית. גם בני 18 הם אנשים, לא רכוש של המדינה לנצל תפסיקו לדבר על בחירה לשרת זה חובה ואם מכריחים אנשים לתת את השנים הכי יפות שלהם אפשר לפחות לשלם להם מינימום

125.

כ 50% בלבד מחייבי גיוס באמת מתגייסים לצבא. חלקם בגלל בעיות בריאות שונות ומשונות, חלקן מומצאות, חלקם תלמידי ישיבות (שמקבלים תמיכה ישירה ועקיפה מהמדינה) וה 50% הנותרים מתגייסים, חלקם אפילו בחדווה ומשקיעים מאמץ נפשי וגופני בשרות תובעני. בשעות חופשה ןפנאי, כאשר הם רוצים ליהנות, הם מבקשים כסף מההורים. אצל חלקם ההורים חסרי יכולת והחיילים הללו מפרישים משכרם הדל לטובת משפחתם. אין לכך הצדקה סבירה. חיילי חובה זכאים להתנהל בעצמאות כלכלית סבירה ללא סיוע משפחתם. לפחות זה. בנוסף, לאור היקף הגיוס המתמעט, ראוי היה להפוך את הצבא למקצועי ושאר האזרחים הכשירים, יעברו הכשרות קצרות ללחימה וכתומכי לחימה למקרה הצורך.

124.

123.

לא אומר שאנחנו צריכים להמשיך להתייחס ככה לילדים שלנו. בושה של טור, בשם "ההווייה" מפעילים צבא עבדים שצריך להתחנן ולהתמסכן כדי להתקיים בכבוד.

comment-2-comment

122.

הורים לחיילים משלמים למעשה מס נוסף: העלויות הכרוכות באחזקת הילדים כשהם משרתים בחובה, כי התשלום החודשי הפעוט שהם מקבלים רחוק מאוד מלכסות את הצרכים. זהו נטל שכל הציבור חייב להשתתף בו, לא רק ההורים. האמת, שה"ג'ובניקים" שמקבלים פחות עולים אפילו יותר כי הם חוזרים הביתה יום יום או לעיתים תכופות. מדינת ישראל היא מדינה עשירה ויכולה להרשות לעצמה. אם הצבא רוצה לחסוך עלויות, שישחרר חלק מחיילי החובה שאין בהם תועלת, לפי שיקול דעתו ויכוון אותם לשירות לאומי או לחיים האזרחיים.

comment-2-comment

יוקר המחייה בישראל מהגבוהים בעולם ולא ראוי שחיילים העושים את שרותם יאלצו להיעזר בהורים למימון הקיום הבסיסי, ובטח לא שיאלצו לרעוב בבסיס או בנסיעות הארוכות הביתה בסופ"שים ...

comment-2-comment

121.

אין מדובר בשכר אלא בדמי כיס וכיסוי עליות הצבא (מותר לחייל לקנות פלאפל בדרך לבסיס). העלויות של כל החיילים הם אותם עליות, וההורים לא צריכים ולא אמורים לשאת בהם. כמוכן, בדוק מה שווים היום 300 ש"ח של לפני 30 שנה! באמת נראה לך שזה פחות מ1,500 ש"ח היום? אתה עיתונאי רציני, תבדוק לפני שאתה טוען טענות חסרות בסיס

120.

השכר ניתן לחיילים בתמורה על עבודתם הקשה, אפילו אם הוא נקרא "דמי קיום". כמו ששכרו של מהנדס, פועל או מנהל לא נקבע על פי הכנסת הוריו, גם שכר החייל לא צריך להיות כזה, ולא צריך לשלוח את החיילים לגורמי הת"ש כדי שיקבלו את המגיע להם. מה שכן, יש מקום להעלות את המיסים לעשירים (כולל הוריהם של חיילים) ובוודאי ובוודאי לקצץ עמוקות בהטבות הענקיות והבזיוניות שמקבלים משרתי הקבע.

comment-2-comment

119.

118.

117.

לא מעלים את התשלום לחיילי הסדיר רק כי הם "צריכים", אלא כי מגיע להם. דה-פקטו, צה"ל כבר מזמן לא צבא העם, אחוז המתגייסים בקושי עובר את ה-50%, וגם החיים נהיים יקרים יותר, גם לחיילים. בניגוד לחבריהם המשתמטים, לחיילים אין את היכולת לעבוד ולצבור חסכונות שיוכלו לשרת אותם לאחר השחרור. הם מתרוצצים בקסבה של שכם, על גבול הצפון וליד עזה בזמן שהחברים שלהם צוברים ניסיון מעשי שישים אותם אלף רמות מעל החיילים כשאלה ישתחררו. אז כן, לחלוטין מגיעה לחיילי הסדיר תוספת משמעותית לשכר/דמי כיס/דמי קיום או כל ביטוי אחר שהכתב הדמגוג הפופוליסט ירצה להשתמש בו. הם מרוויחים את זה ביושר. ואם התוספת תבוא על חשבון הפנסיות התקציביות של משרתי הקבע, מה טוב. שם זאת החזירות האמיתית.

116.

כתבה תמוהה. האם בכל מקום עבודה אחר השכר תלוי במעמד הכלכלי של העובד? השירות הוא חובה וטוב שכך, אולם במקום לנצל את הצעירים שנתיים שלוש יש לתת להם שכר מינימום הוגן וזה במקום כל המענקים המוזרים בסוף השירות. המתגייסים לעתים מסכנים את חייהם. אין לכך מחיר. לפחות שיזכו בשכר ממנו יוכלו לחסוך להמשך חייהם. החלטה כזו תביא מצד אחד ללחץ על המדינה לצמצם את היקף השירות ומנגד תהווה תמריץ גדול להתגייס לכל הלא מתגייסים היום מטעמי מצפון, אמונה או לאום. בנות דתיות, חרדים וערבים יעמדו בתור לגיוס.

115.

אל תתבלבל בין הדברים!זה עמד מול תוספת ! שים לב טוב תוספת!!! של מעל 2350 לחודש בפנסיות התקציביות! מכך שהמשואה שלך מעווותת ואולי גם מגמתית!!

114.

"צבא העם" צריך להפסיק להיות גיוס כפייה ולעבור לצבא מקצועי

113.

מבחינת יובל קרני אפשר להמשיך גיוס בכפייה של חיילים בשכר רעב ולעזור רק למי שממש עני (שבת'כלס לרוב יהיה עריק וישב בכלא כי הוא יעדיף ללכת לעבוד בעבודה אמיתית ולא להתגייס). טור נוראי.

112.

אתה חי בנדמה לי. ממתי חייל יכול להסתפק רק במה שהצבא נותן לו. כיום ההורים מממנים לו את האוכל ביגוד נסיעות סיגריית ופלפון. צבא העם לוקצ את מיטב הבנים והבנות לשנים,מתנכר לחייליו ולא דואג להם וההורים נאלצים בנוסף גם לממן את צבא העם. יענו כפל מס

111.

האם הפנסיות של משרתי הקבע מוצדקות. למעלה מ-35 אחוז מפורשי צהל עם פנסיה של 20 אלף שקל. האם יש שכירים במשק עם פנסיה כזאת.

110.

לטובת נזקקים נכים ועוד.....

109.

ההורים שלי לא מבוססים ושרדתי את הצבא. הכסף שקיבלתי בזמנו לא הספיק לקופסת סיגריות אפילו, מקסימום כמה ופלים בשקם (כך קראו לזה אז) וכן, כל ילדי שירתו בצבא גם כן.

108.

חובה כן חינם לא שכר לפחןת חצי משכר מינימום פלוס סכום נאה בשחרור

107.

אז אולי תשלם יותר בסופר כי אתה יש לך כסף? מה אתה רושם עלייה באחוזים ? מה זה מעניין 250% ? הלא זה היה גרושים. יש חיילים עשירים שלא מקבלים מהההורים ויש כאלה שאין להם כסף ובכל זאת ההורים נותנים מעבר ליכולת. שנתחיל לתת קצת יותר ובשלבים. אחרת אם יעשו חיתוכים במצב סוציואקונומי לא יסיימן עוד 10 שנים. לתת לחיילים עוד וזהו גם עוד כמה מאות / הגדלת מענקי שחרור / מענק גיוס וכו שימצאו פתרונות כל החכמים שם למעלה. שיעשו משהו ולא רק ידברו

106.

105.

דור של כתבים דפוקים נולד לנו

104.

הכותב חושב שאנחנו מטומטמים. כאילו אנו לא יודעים שרק חצי מהאוכלוסיה משרת והחצי השני פטור על פי חוק. כאילו אנו לא יודעים שיש כאלה שמתחילים לחסוך ולבנות את חייהם לפני העבדים שצריכים ללכת לצבא. הכותב אפילו סותר את ההיגיון שלו. הרי אם צריך לתמוך במשפחות חלשות אז מה יותר פשוט ממשכורת מלאה וצבא שכיר? אני מקווה שדמגוגיה של הכותב ושכמותו יעלמו מישראל כמה שיוצר מהר.

103.

102.

101.

אבל למגזר הערבי יש כסף לחיילים שלנו יש ויכוח אם לתת או לא טוב כנראה שהמוסלמי יותר חשוב זאת המדיניות של הממשלה לתת לאויב ולא למושיע בעצם זה חלק מהשינוי של הממשלה שבחרתם גם את הציבור מכרו

100.

תסביר לי בבקשה, מדוע ששלחנו את הילד להתגייס קבלנו רשימת ציוד לקנות עבורו? אם לדבריך לא צריך לעלות משכורות. אז הצבא צריך לדאוג לחיל לכל מחסור. האם אתה רוצה שההורים ישלמו על החזקת הילד לצבא?

99.

98.

צר לי להגיד את זה, אבל יש משהו בכתבה הזאת שמראה לנכון...

97.

אם ירצה או לא. זו כפיית גיוס - אלא אם אתה חרדי "הנהרג באהלה של תורה". יש הגדרה ברורה ומוחלטת בכל העולם לאדם הנלקח לשירות בעל כורחו וללא שיקבל שכר ראוי על זמנו, חייו ועמלו. עבדות.

96.

התשלום לחיילים אנו משכורת אלא דמי כיס.נכון להעלות אולי במקצת.מי שצריך לקבל יותר הם החיילים הבודדים שאין להם בית .

95.

צודק

94.

93.

"כל אחד לפי צרכיו" זו תיזה הזויה שיוצרת מציאות מזעזעת של בירוקרטיה בעלת כוח עצום שתמיד מוביל לשחיתויות עתק. מישהו תמיד יהיה אחראי להחליט מי "זקוק" ולכמה. בהמשך נוצרת תרבות של שקר וקומבינה כדי לתחמן את המערכת. וזה תמיד מתודלק בזעם רצחני כלפי אלה שיש להם או שמקבלים יותר ממה ש"מגיע" להם.

92.

נכון שהוא צודק. והכסף ישמש רק לסיגריות ומשקאות אנרגיה ולמעשה יפגע בבריאות אבל מירי רגב תוכל לומר שבזכותה זה קרה

91.

נו , חכם גדול הכות כבר לא יהיה.

90.

חסכוני בכל המובנים, לא בכפייה, רק אנשים שרוצים להגן על המדינה ולהשקיע את כל מרצם בכך כמו שעושים בעבודה ולא עבדות.

89.

88.

דור בכיין!! בשנות ה90 עשינו צבא עם 300 ש"ח בחודש. ולא זוכר שהתלוננו. חיילים עם מצ"ב ת"ש קשה זכו לתוספות ועזרה. מדוע כל ג'ובניק צריך היום אלפי שקלים בשכר? לרכוש סמים ובגדים?? לא מספיק שהאריכו להם את שעות השינה ונתנו להם את נועה קירל בהופעות...

87.

חיילים בכיינים תגעו הביתה ותלכו לישון כמוני מ1973 עד סוף2000 תעבדו קשה העיקר לא להיתבכיין רוצים כסף תבקשו מגאידמק הוא יביא לך כמה רובלים

86.

אוכל, מגורים ותחבורה, בגדים וציוד לחדר - על חשבון הצבא ולא החיילים. גם היה בית החייל לכאלה בלי בית לחזור בשבתות. אבל - בתור אחת שקוראת לצבא מקצועי, אני דווקא כן בעד תשלום שכר מינימום לחיילים - ושיחרור מי שלא צריך לשירות לאומי.

85.

חובת השירות על חלק מהעם כמוה כהטלת מס על חלק מהעם. נראה הגיוני למר קרני שאותו חלק בעם שמוותר על מיטב שנותיו הצעירות, תורם למדינה שלוש שנות שירות (בקרבי או בעורף)ולעיתים מסכן את חייו, צריך לשלם לבדו את מס השירות? מן הראוי שהמדינה תגבה מס שירות חובה מכולם, גם ממי שאינו משרת. כל זמן שאין זה כך צריך לשלם שכר מלא למיעוט שמשרת.

84.

הם מצטרפים לצהל כי זה חלק מהמהות להיות אזרח כאן וזה חובה. אנשים אחרים היו מתים להתחלף איתכם הצבא מסדר לך הכל 3 ארוחות ביום מקלחת בגדים לחייל צעיר בן 19 לא צריך לקנות דירה בתל אביב ולבכות שאין כסף. אם הארוחות לא טובות אפשר לסדר את זה אבל המדינה לא חייבת לכם עד שתחזירו לה

83.

יכולים לממן הרבה משפחות ניזקקות, זקנים ונכים שחיים על קיצבה דלה!!!

82.

כתבה מיותרת לחלוטין.....כשהנער מתגייס הצבא לוקח עליו אחריות מלאה וזה צריך לבוא לידי ביטוי גם במשכורת שלו....לא ייתכן שהצבא ישתמש בשירותיו וההורים ימשיכו לכלכל אותו

81.

עיתונאי. כולם כולבים מפוזיציה מזמן כבר אין הגינות ואתיקה ובאמת, בואו נצמיד שכר חיילים להורים... למיטב ידיעתי הורים שמרוויחים יותר משלמים יותר מס... אז ישלמו יותר גם על בנם החייל? בקיצור כדי לכסות על ערוות הממשלה הנוראית הזו נמשיך להמציא טיעונים אוויליים של "עיתונאים" אווילים

80.

העלות של חייל היא יותר מעלות של ילד שאינו בצבא ונסמך על שולחן הוריו.

79.

במדינה מעסיק חייב לשלם שכר מינימום למה המדינה אינה חייבת לשלם שכר מינימום

78.

2. יש המון חיילים שהם לא "חייל בודד" אבל המצב הכלכלי שלהם/של משפחתם ירוד והם זקוקים לסיוע. 3. אברכים, למשל, זוכים למשכורת כפולה על קריאת תורה ואילו החייל שמגן גם עליהם בגופו ובנפשו, מסכן ו"תורם" (להזכירכם, זאת חובה) שנים יקרות מחייו אמור להסתפק במחצית או בשליש ?! 4. הצבא לא באמת מממן במלואו את החייל. עיקר הנטל נופל על ההורים. 5. מבחינת מזון, למשל - ראינו המון כתבות על חדרי אוכל מגעילים בצבא שמאלצים את החיילים לקנות אוכל מחוץ לבסיס. ולא דווקא המפונקים מביניהם. בקיצור, לא חסרות סיבות מדוע יש להגדיל את שכר החיילים

77.

כדי להבין האם צריך או לא צריך להעלות את השכר צריך לדבר על הדברים טכני ולא דעות רגשיות

76.

מה חיילים צריכים משכורת של 2000 שח שיחלקו לעניים עדיף

75.

ציני ימני מנותק ומגעיל שזורה חול בעיני הציבור עלק לתת את הכסף במקום זאת, לנכים קשישים ונזקקים. בולשיט. הנכים עד לרגע זה משביתים צירי תנועה בת"א. על מי אתה עובד קרני? תקרא לילד בשמו - אתה רוצה להמשיך לנצל את הצעירים שמתגייסים בלית ברירה לצבא.

74.

שלושת בניי שירתו ומשרתים ביחידות קרביות וזאת רק אחרי שעשו שנת שירות.. בני הצעיר סיים לא ממזמן 14 חודשי הכשרה בפלס"ר נחל ואין ספק שהצבא ירצה לממש את ההשקעה הארוכה.. אז כן לא יזיק לשלם לחיילים קרביים שמשקיעים כל כך הרבה לאורך כל המסלול. תשלום זה ייתן גם עידוד להתגייס ליחידות קרביות..ההצעה שלי היא גיוס חובה לצבא או שירות לאומי לשנתיים.. חיילים קרביים ישרתו 3 שנים.. כאשר השנה השלישית היא בתנאי חיילי קבע.. המימון יגיע מחיסכון באחזקת חיילים מיותרים שמשרתים 32 חודשים.. ואף אחד לא ירגיש בחסרונם אם יעבדו רק שנתיים..

73.

מטומטם

72.

71.

שרות חובה בצא זה לא שאלה אבל לנצל אנשים להגן על המדינה בגופם ולא לשלם כמו שצריך זה ניצול האדם והמצחיק כאן זה שהמרגל הרוסי שלא נולד כאן והיה אפסנאי בצבא שיצא כל יום הביתה לא מוכן לעלות משכורות לחיילים איזה בושה שהמרגל של פוטין קובע למו חוקים בושה

comment-2-comment

בוא נפשפש לך בציציות ונראה איזה שורשים יש לך יא מגעיל אי גזען .למי אתה קורא מרגל חתיכת אפס

70.

הלואי שתחיה כל החיים על משכורת חייל ...

69.

אם כבר מחליטים לתת עוד כסף לחיילים סדירים עדיף שזה לא יהיה בהגדלה של המשכורת החודשית אלא בתצורה אחרת שתחסוך להם את הכסף, ושיקבלו מענק גדול יותר בסוף השירות, אחרת הכסף הזה מתבזבז על שטויות.

68.

המשכורת היתה 420 שח, מתוך זה שילמו אז 250 שח על טל סלולארי ,לפני כחלון, תמיד נתתי לבנות כסף שלא יצטרכו חלילה לתפוס טרמפים, מהכסף שלא היה לי , לא היו "חיילות בודדות" חוצפה לומר שלא להעלות שכר חיילים,

67.

לא מבין את הרעיון! נכון לרגע זה ההורים מממנים את החיילים. וכאבא ששלח השנה חייל רביעי לצה"ל, נמאס לי לממן את מדינת ישראל. למי שיש כסף לחתולים יש כסף לחיילים

66.

מדינה מטופשת, צבא מטופש, פוליטיקה מטופשת ועד שלט תתעשתו, שאף אחד לא יתגייס.

65.

מה הקשר אתה לא מקבל ביטוח לאומי משהוא בודק אים אתה עשיר או עני

64.

ברור שזאת כתבה מגמתית לטובת הממשלה וטוב ש סמרטוטים אלו הם מעט לפני מספר שנים שבני היה בסדיר שירת איתו חייל יתום מאב ומצב כלכלי ירוד ואנו מס הורים תמכנו בו כול השרות מי שלא רעב לא יודע מה זה רעב

63.

יש משהו שנקרא שירות חובה בישראל וכשמו כן הוא חובה ולכן המעט שהמדינה יכולה לעשות זה להעלות את שכר החיילים כי בצבא מתייחסים באופן שווה לכל אדם עשיר או עני ולכן הצבא צריך להבין שהכסף גם הוא שווה ולא להסתכל בחשבונות הבנק של החיילים כמו שמצוין בכתבה מסיתה זו. אגב הכתבה הזו פוגעת ברצון של כל אחד ואחד לשרת בצבא ולכן אני מציע להוריד אותה לאלתר

62.

"מיטב" הפוליטיקאים הציניים והטיפשים חוגגים על השטות הזו שוב ושוב ושוב ואין קול עונה

61.

להטיב עם רוב תושבי ישראל זה אסור להטיב עם עשירון עליון זה כלכלה נכונה

60.

יש לי בן חייל ועוד בן שעוד חודשיים מתגייס. פחות מ 900 ש"ח בחודש, בקושי מספיק למזון בדרכים שהבן קונה. מהשירות הבן לא מצפה להרוויח ובטח לא להתעשר. אבל לא יתכן שההורים יממנו את השירות זאת בנוסף למיסים הקבועים בחוק. לצורך דוגמה, בכל תקופת ההכשרה של בני החייל בקורסים ובטירונות אפילו הסעות לא היו, הרכבות והאוטובוסים היו מלאים עד אפס מקום. חיילים רבים היו נשארים על הרציפים. בלי קשר צריך עוד להוסיף ולתמוך בחיילים בודדים ובחיילים שזקוקים לעזרה. כשהמדינה רוצה היא מוצאת תקציבים. מספיק לעשוק את הורי החיילים.

59.

פעם גם הפוליטיקאים, העיתונאים והפקידים לא גנבו את הקופה הציבורית בצורה פראית כמו היום. מושחתים שלא מסכנים את חייהם ורק נהנים משמני הארץ. אז חיילים לא פריירים שלכם ושלהם.

58.

מדהים ומשמח (גם אם אינני מסכים לחלק מן הדברים). כל עם הופך עם השנים לדומה למנהיגיו. הנזק הגדול ביותר מתקופת ביביהו הראשון הוא זה: "קבע את דעותיך לפי כיוון הזרם".

57.

אני חייל ואנשים בחוץ מקבלים שכר מינימום לשעה זה מה שאני מרוויח ליום זה לא אפשרי שלא יהיה לי כסף לדברים בסיסיים בגלל שאני רוצה לתרום למדינה המדינה צריכה לעזור לאנשים שמשרתים בצבא זה לא אפשרי שאנחנו נסבול בלי כסף

56.

יובל קרני טועה ובגדול

55.

54.

כשרבים המשתמטים צריך להוקיר את הנושאים בעול. והכסף מנין - מקיצוץ התמיכות באברכים שתורתם אוננותם - זה גם יגדיל את שיעור המתגייסים מקרב החרדים

53.

52.

כתבה משוחדת חסרת כל קשר למציאות פשוט אטימות כל התשובות נכונות תת רמה אתה פופליסט חילינו יקרים ולא התישקורת

51.

לתת 53 מיליארד למוסלמים הוא בטוח בעד

50.

זה את דעתך הפילוסופית המבוססת על האידיאות שלך, תוך התעלמות מוחלטת מגידול הכסף, המחירים, מה שחיילים עושים בזמנם החופשי, צרכים אחרים. דברים אחרים לא פחות חשובים אבל במדינה שרוב האנשים הולכים בה ללימודים כלשהם ו/או מתישהו צריכים תמיכה כלכלית ראויה שבדרך כלל יוצאת מההורים או המשפחה אין סיבה להאריך עוד יותר את תקופת התלות. בתור לוחם לשעבר קיבלנו משכורת של 700 שקלים שבקושי הספיקו לצרכים שלנו ולא התאימו לכלכלה שכבר התפתחה.

49.

פשוט הזוי.. רואים כמה הכותב מנותק ולא מחובר למה שקורה בשטח. אני לוחם בנח"ל יש לי עשרות חברים במצב כלכלי מזעזע שצריכים לבקש מההורים שלהם ומחברים שיעבירו להם 50 שקל בביט כי הם במינוס ונשארו רעבים. גם חיילים שיש להם כסף בבית לא צריכים לחיות על חשבון ההורים שלהם ולהרגיש בנוח לבקש מההורים מאות אם לא אלפי שקלים כדי לחיות עם תנאים בסיסיים. לוחמים שסוגרים שבועות שלמים בבסיס לא יכולים לחזור הביתה ולעבוד בעוד עבודה אז מה לעשות כנראה שלא משתלם להיות לוחם אם אי אפשר לחיות בכבוד מינימלי. עזבו שהאוכל לא ממש אכיל מסתדרים ואוכלים בכוח, אבל לא הגיוני שחייל מוגבל למנת בשר אחת- חתיכת שניצל קטנה, כשהוא מסיים ונשאר רעב ומבקש עוד שניצל אומרים לו אי אפשר זה ספור.. אנשים בוגרים ובפרט לוחמים שנמצאים במאמץ פיזי יום יומי וצריכים לגדול פיזית לא יכולים לחיות על שניצל אחד קטן ביום, אחותי בת 15 ואוכלת 3 כאלה לארוחת צהריים.. אי אפשר לתת תנאים כאלה לחיילים ולצפות שהם פשוט יקנו לעצמם עוד ארוחת צהריים כדי לא להישאר רעבים.. פשוט ביזיון. ואתה הכותב, אני לא יודע מה אתה עשית בצבא אבל אני מניח שלא היית לוחם אחרת היית מודע לבעיות ומצדד בהעלאת השכר. אני ממליץ לך לרדת לשטח ולבדוק מה קורה עם החיילים כי אתה מנותק לגמרי מהמציאות.

48.

מר קרני היקר, כאמא ל- 3 לוחמים, 2 במיל ואחת בסדיר, אני רוצה להגיד לך כמה אתה טועה. עברנו את השירות יחד איתם, כלכלנו אותם, קנינו להם טרמי ופליזים שיהיה להם חם, שלחנו אוכל לסופ"ש , כשניתן היה לבקר בשבתות, נסענו למרחקים בשביל לראות אותם ולהביא להם אוכל של בית. ובזמן שחבריהם שעשו יומיות עבדו , הם עסקו בפעילות מבצעית ושמרו עלינו. וכשסוף סוף הגיע רגע השחרור הם היו צריכים כל כך את התמיכה הכספית לצורך רישום לאוניברסיטה, פסיכומטרי וכן גם לטיול הגדול. כך, שהם רק לאחר השחרור מתחילים לבנות את חייהם, וכן, הם צריכים כל אגורה . וכאחת שעברה 3 פעמים שירות קרבי ארוך ומייגע , כן מגיע להם והם הראשונים שצריכים לקבל.

47.

46.

אחרי שהצבא יהיה התנדבותי, השכר יתאים את עצמו למציאות.

45.

אולי אם היו מעלים לסמלים ומפקדים את המשכורת, היתה לאנשים אשכרה מוטיבציה לצאת לפיקוד, במקום להשאר חפש"ים שלא עושים כלום (ולעודד ככה אנשים לעשות שירות יותר טוב מרוב המדינה הזאת)

comment-2-comment

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לקים צבא מקצועי שיאפשר להתמודד עם מדינות ערב במלחמה כוללת. זה מאוד יקר להחזיק צבא מקצועי גדול. מודל המילואים נועד לאפשר החזקת כוח אדם מספיק למלחמה כוללת והוא הוכיח שהוא עובד. נכון, יש בעיות של אי שיוויון בנטל שפוגעות במוטיבציה וצריך לטפל בזה. לא לשנות את המודל. צבא שכיר יש - בדמות שירות הקבע, היכן שצריך, לא במסות של כוח האדם. תחת ההנחה זהו, עמדתו של הכותב נכונה.

44.

43.

שתה רעל מטומטם אשכרה בעד עבדות

42.

יש חייל שההורים שלו עשירים הצבא לוקח אנשים בגירים ומאלץ אותם לעבוד בשבילו כמה שנים ואין שום סיבה שלא לשלם להם שכר ראוי לתפקיד שהם מבצעים. זה לא משנה כמה ההורים עשירים, הם לא צריכים לממן את הצבא. פשוט אבסורד

41.

לשיטתך אין מקום להעלות את השכר בכלל. אם מפריע לך השוויון בין עשירים לעניים אז אדרבה - שהתוספת תהיה בהתאם להכנסה המשפחתית של אותו חייל. מבחן ההכנסה קיים בדברים רבים כמו ארנונה ומס הכנסה. אין שום הצדקה לתת לחיילים לגווע כלכלית ונפשית כאשר הם נותנים את כל כולם למדינה משך השנים הכי טובות בחייהם מבחינת פוטנציאל שכלי ופיזי.

40.

נכון, ודאי שאדם שיכתוב מילים אלו ספק היה חייל ספק ב20 שנה האחרונות. בדיחה שמעלים דעות כאלו לרשת יש אמת מסוימת אך מוגבלת וצבועה. באיזה עולם 200 אחוז משכורת לא משנה לחייל סדיר יותר מ50 אחוז נוער מחויב גיוס לא מתגייס ועדיין מוצאים סיבות למרר שירות לחיילי סדיר שמוצאים בליבם מקום לתרום למדינה. איפה אנחנו כאזרחים מסוגלים להפנות עורף לחיילים שמגנים לנו על העורף. איך אפשר למצוא סיבות להוריד מאיכות חייהם של אנשים שמקדישים לנו את שנותם היפות ביותר על מנת להגן עלינו. כפיות טובה שמדוללת בחיקוי זול של רצון לשיוויון והיגיון כלכלי .

39.

38.

התשלום לחיילים לא אמור להיות "נדבה לנזקקים" כי אם תשלום מינימלי עבור שירות למדינה, ואינו יכול להיות נמוך משכר המינימום הממשלתי. די בכך שהמדינה דורשת את השירות ממי שרוצה או לא רוצה לספק את הצורך של צה"ל. לא צריך באותה הזדמנות גם לנצל את חוסר הבררה של הצעיר/ה. הכסף, בחלקו הגדול, צריך להצטבר בקרן חסכון שתעמוד לזכעות המשתחרר עבור תשלומים שצעירים מתקשים לשלם: לימודים, רכישת דיור/ שכירת דירה, ואפילו פתיחת עסק כלכלי - כולל תשלום מיסים ואגרות שבנים הראשונות. הכסף יכול להגיע מצמצום סובסידיות המשולמות היום לכולם - משרתים ומשתמטים ללא הבחנה. תנו את הכסף שלנו (הכנסות ממיסים) למיש נותן לנו את זמנו, כוחו ומוכן להסתכן בשירות הציבור.

37.

צה"ל אינו צבא שכיר, והחיילים לא מקבלים שכר.

36.

במחיר של טנק חדיש אחד אפשר לקנות ציוד משוכלל לגדוד חיר. במחיר של מטוס חמקן אחד אפשר להעלות את שכר החיילים הסדירים. ועוד לא כתבתי כלום על הפנסיות והעלאת הרמטכל. אגב, ידעת שהוא מקבל - כך באתר נציבות שירות המדינה - לא פחות ממאה אלף ש"ח בחודש?

35.

לא תתנו לחיילים את מה שהם צריכים לא יהיה צבא.

34.

33.

כתב הזויי, מדינה שנותנת כסף למתחמקים ולא משלמת לחיילים סופה להעלם!!!!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

לא לתת אגורה לחדדים.

comment-2-comment

תבדוק לפני שאתה כותב המספר לא נכון ואגב יש חיילים שהייתי לוקח להם כסף ולא משלם כותב אחד ששירת 25 שנה ולא ברבנות

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לא עובדים ולא יעבדו ויעשו ילדים מקיר לקיר על חשבון האזרחים ששרתו בצבא ועובדים די קשה ומשלמים מיסים.טוב עשה ליברמן שלא צירף אותם לקואליציה. מספיק השנים שסחטו את הממשלה.

comment-2-comment

לא אתה ולא המדינה נותנת את זה, אלא אנשים עשירים תומכי תורה

comment-2-comment

כשליש מהחדרים זה בעלי תשובה שרובם שירתו בצהל לרוב ביחידות קרביות מאוד. כשליש זה חסידים שלא מקבלים כסף מהמדינה מטעמים אידאולוגיים כשליש זה ליטאים שכן מקבלים מחלקת קיום ושלרוב יהיו נשואים לאישה משכילה שתעבוד משמונה בבוקר עד שמונה בערב ותוך כדי גם תגדל ילדים ככה שהעלויות של לימוד התורה יהיה עליה.

comment-2-comment

comment-2-comment

לחיילים אתה דואג גם לאוכל ונסיעות ועוד מלא דברים אחרים. כמו ביגוד והנעלה מה שאברכים צריכים לשלם מתוך ה2500 שלהם בחודש. וזה בלי שכר דירה וחשמל ומים

32.

צודק 1000%

31.

comment-2-comment

שכר חיילי החובה צריך להיות משולם ממס שיגבה מכל אזרחי המדינה. שכר חיילי החובה אינו צריך להיות תלוי בגובה הפנסיה של אנשי קבע. אם הפנסיות של אנשי הקבע היו נמוכות, אז אין צריכים להעלות את שכר חיילי החובה?

comment-2-comment

comment-2-comment

בדיוק כמו פנסיות באזרחות. אז באמת כדאי להפחית את הפנסיות כדי שכל מי שיכול להרוויח יותר באזרחות יפרוש מהצבא. וכנראה שרוב אנשי הקבע וכל האקדמאים בקבע ירויחו בחוץ יותר. כנראה שלעם היהודי לכל אורך ההיסוטריה מימי אברהם אבינו עד היום לא מגיע מדינה עצמאית ליותר מ 70 עד 80 שנה. נגמרו האידיאלים. זהו, היום האידיאלים ניקנים בכסף. ובמצב כזה, רק מי שלא יכול להסתדר בחוץ, ואלה הם בדרך כלל התחתית האינטלקטואלית, הם ישארו בצבא. הם ישמרו על המדינה, ולגמרי ברור איזו שמירה זאת תיהיה. אז המגיב או המגיבה אור, תוציאו דרכון אירופאי או אמריקאי שיהיה לכם לאיפה לברוח.

comment-2-comment

כבר עכשיו המצב לא טוב והולך ומתדרדר. שירתתי במילואים ביחידה מיוחדת במקצוע האקדמי שלי במשך 22 שנה. שוב ושוב ביקשו ממני לחזור לקבע. ביקשו ממני לעצור את הקריירה, להתגייס שוב, לפגוע בקריירה של אשתי, לעבוד ימים ולילות ולהיעלם מהמשפחה ראשון עד שישי. השכר שהציעו לא היה להיט ולא הסכימו להבטיח פנסיה תקציבית. כמובן שלא הסכמתי, עם כל הפטריוטיות והעקרונות, לא הייתה שום פרופורציה בין ההמחיר שנדרשתי לשלם לתמורה המוצעת (גם כך שילמתי מחיר אישי לא קטן על 45 ימי מילואים בשנה). במהלך השנים הייתי מעורב במאמצים לאתר אנשים נוספים בעלי רקע דומה לתפקידים ביחידה וזה התברר כמשימה קשה מאד, אנשים לא רצו לשמוע. במהלך הזמן, עם השחיקה בתנאים, אחוז האנשים שנשארים בצבא רק כי שום דבר טוב לא מחכה להם מחוץ לצבא, הולך ועולה והרמה יורדת. תסתכלו על משטרת ישראל ותחשבו מה היה קורה אם זו הייתה הרמה האנושית הממוצעת של צה"ל.

30.

כלומר כל המשפחה מתגייסת ? ומה עם אנשי הקבע העשירים ? למה שלא יוותרו על שכרם . לא רציני.

comment-2-comment

29.

מדובר בשירות חובה תרומה למדינה , בתקופתי היו משלמים הרבה פחות , מי שחייל בודד אמור לקבל תעריף הרבה יותר גבוה , העלאת השכר , תהיה עלות גבוהה מאוד ותהיה על חשבון נושאים דחופים יותר

comment-2-comment

משהו אצלכם עובד הפוך.

28.

התשלום לחיילים אינו משכורת. בשנות ה 70 קיבלתי 20 ש״ח. מה זה אומר? שצריך להמשיך לשלם את דמי הכיס המגוחכים הללו? אכן צריך שיהיה סדר עדיפןיות. פיצוי גבוה יותר לחיילים על חשבון תוספת הרמטכל שניתנה בניגוד לחוק. הזמנים השתנו ואתה לא היית רוצה שישלמו ל באזרחות מה ששילמו לפני עשרות שנים. בכל מקרה הפיצוי לעולם יהיה חלקי.

27.

26.

25.

בשני וחצי העשורים שחלפו מאז אמצע שנות התשעים שכר המינימום עלה בכפול. שכר החיילים כבר שילש את עצמו.

24.

זה נכון בתנאי שהגיוס לצבא שיוויוני

23.

comment-2-comment

comment-2-comment

4 מיליארד שקל בשנה וזה יעבוד, אבל נראה אותך ברגע שיקחו לך עוד מס, ישר תצעק, מבין.

21.

לפי התיזה של יובל קרני - אם אתה מהנדס והוריך עשירים אתה צריך לקבל שכר נמוך יותר ממהנדס שהוריו עניים. צריך להבין שחייל שתורם כ3 שנים מחייו - ראוי שיקבל שכר הוגן - לדוגמא כמו אברך ש"נהרג" באוהלה של תורה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אידיוטית

comment-2-comment

לילד בן 18 אין שום מקצועיות, ידע או הכשרה. את זה הם מקבלים בצבא בקורסים. מי שהשקיע בצבא ורצה לקדם את עצמו למקצועי אז מגיע לו שכר. כל השאר "מש"קי ממטרות" למניהם, אין צורך, נסתדר גם בלעדך בצבא.

comment-2-comment

עם כל החובה הרבה לא מתגייסים אז צריך להעריך את מי שכן מתגייס במיוחד שצה"ל לא דואג לחיילים ונותן להם לאכול זבל.ירקות רקובים מזון מקולקל

20.

החיילים הם במקום הראשון

19.

18.

אנחנו ממנים את הצבא, את הציוד הקרבי, אוכל, ביגוד מיוחד ללוחמים, הסעות המוצש ועוד. די. אנחנו משלמים מיסים, במקום לנפח את תקציב הבטחון על טנק אחד או מטוס חדיש או משכורות מנופחות, תדאגו למשכורת מינימלית לחיילים. מה עושים חיילים בלי עורף משפחתי?

comment-2-comment

בימים שפחות מ50% מחייבי הגיוס בכלל מתגייסים,צריך לדאוג למי שכן. אנחנו מוציאים הון על אחזקת הבן ,הלוחם,בצבא.עוד לפני הגיוס הוצאנו מאות שח כדי לאבזר אותו,כי מה שהצבא נותן זו בדיחה וכעת ממנים מעל ומעבר.זו לא כתבה ,זו גם לא דיעה.זה פופוליזם לשמו. אני רס"ן במילואים בקרבי.ואתה?

comment-2-comment

כי הבעיה שלך היא אישית. זה גרע לך כסף מנסיעות לחו"ל? גרע לך כסף מבתי מלון? עצמאי קרבי שהולך למילואים, ובשנות השבעים זה היה יותר מחודש בשנה, משלם יותר נותן יותר מחייל חובה. זה הפסדים כספיים עצומים שקרן השוואה של ביטוח לאומי לעולם לא תכסה.

17.

מסכים עם כל מילה

16.

15.

רבים מהחיילים שטוענים שאין להם מספיק כסף, פשוט לא יודעים להתנהל ולא מבינים את ההבחנה בין דמי כיס לשכר, במציאות שבה צהל דוהג לכל מחסורם. הם יוצאים למועדון, משלמים 300 שקל על אלכוהול ונגמר להם הכסף. אם יגדילו להם את ה"שכר" בעוד 400 שקל, אז הם יוציאו 700 שקל על אלכוהול, ושוב ייגמר להם הכסף...

comment-2-comment

מתנהל עם 3500₪ אז תתנהל אתה גם ככה

comment-2-comment

הורים לחיילים היום קונים מכספם ציוד שבעבר הצבא סיפק,כמו למשל ביגוד חם בחורף,מגבות,גרביים,ולבנים.

comment-2-comment

יש בסיסים בצה"ל שאין אוכל לחיילים שבן אדם יכול לאכול (ואני לא מדברת על מפונקים) וחיילים קונים אוכל על חשבונם במהלך שירות כולו ואז משכר לא מספיק אפילו לאוכל שלא לדבר מעבר לכך.

comment-2-comment

צהל לא דואג לכל מחסורם כשנותנים להם מזון מקולקל ולא ראוי למאכל.אני לא הייתי מתגייסת

comment-2-comment

14.

כתב יקר גם שאני שירתתי בשנות ה-2000 עדיין היה השכר 300 ש"ח, מה שלא משקף כלל את עליית המחירים. אתה קנית בשקם שוקולד ובמבה ב-3 שקלים אני ב-10 והיום ב-16. דבר נוסף... להזכירך תרומה היא היא בחירה לחיילים שלנו אין בחירה הם מחויבים להתגייס מכאן שאינם תורמים.

13.

"חייל שמתגייס יודע למה הוא נכנס". באמת? מי אמר שילד נן שמונה עשרה יודע איך זה לסחוב ארבעים קג אחרי שבוע בלי שינה? ולהיות הסטודנט הכי מבוגר באוניברסיטה בחול? ולראות חבר נהרג לידו? וגם אם כן- איך זה משנה את העובדה שאם הוא נורמטיבי, לא חרדי, ובלי תיק פלילי, אז פשוט אין לו ברירה! את הטיעון של יודע למה הוא נכנס ניתן להחיל גם על נשים אחרי לידה. ידעו למה הן נכנסות, אז למה לתת להן חופשת הריון? ולמה לעצור שם? כל הצרות שנופלות על אדם בחייו, ניתן לכרוך בטיעון הזה. לא לפצות ולא לסייע. ולעניין צבא העם. מעבר לזה שהעובדות מראות אחרת. יותר בכיוון של צבא חצי העם. גם זו לא סיבה שלא לפצות את אלו שהחליטו שלא להתחמק.

comment-2-comment

12.

בזמן הקמת המדינה היה ברור שצבא העם משרת גם בחינם כולל קציניו. היום כאשר עשרות אלפים לא מתגייסים בשנה, עשרות אלפים לא עושים מילואים וקצינים מרוויחים משכורות מפולפלות כולל תנאים מפליגים, אין סיבה שחייל ישרת במשכורת מצחיקה.

11.

לא פחות ולא יותר. להצמיד את שכר החיילים לשכר מינימום

10.

9.

זה לא חוכמה להגיד שהסדיר לא יכול לקבל העלאה ובאותה נשימה להעלות את כל הפנסיות של הקבע. זה אפילו צביעות.

8.

מראש לא צריך להיות בצבא, ועדיף שייצא לעבוד, כדי שלא יהיה נטל על משפחתו והמדינה (אותו ביטול שירות צריך להראות סעיף מיוחד ורשמי שמראה שלא שירת מאותה סיבה כלכלית, כדי שלא יקופח בעבודות עתידיות). כל השאר לא צריכים לקבל העלאת שכר, אבל כן כל מה שאפשר לתת להם צריך להיות מסובסד או חינמי. חיילים קרביים צריכים לקבל הטבות רבות כשיצאו מהצבא, ורצוי מעבר למה שמקבלים היום. זה או הנכתב לעיל, או שנהפוך את צה"ל לצבא מקצועי. אישית, אני מסכים עם הכותב, כי הוא מציג פן חשוב בנושא העלאת משכורות לחיילים.

7.

לעניין התובנה הלא מוצלחת שלך "וכן, הוא גם לא ירוויח מהשירות הזה כסף." זו עובדה נתונה ואין וויכוח ועוררין עליה, אך בין "רווח" ליכולת לחיות בכבוד ולא להמשיך להיות נטל כלכלי על ההורים - צריך להיות איזון. ומה לעשות? החיים היום יקרים יותר. הדיסוננס בין אמא ששולחת את בנה לצבא ומאותו רגע הוא נקרא רכוש צה"ל על כל המשתמע מכך לבין המשך נשיאה בעול הכלכלי מאותו חייל הוא בלתי נתפס ובלתי נסבל. או שהחייל נשאר אזרח והמשפחה דואגת למחסורו או שהוא רכוש צבאי ואז על הצבא לכלכל אותו בכבוד!!

6.

לא מכיר הרבה חיילים שלפני הצבא צברו מספיק הון עצמי כדי להיות "מבוססים" .

5.

חלאות אדם

comment-2-comment

נראה לי שאתה די טיפש.

comment-2-comment

עובדה שהוא שולח תגובה ( מספר 5 - מראה גם על זריזות = גם קרא מהר את הכתבה וגם הצליח לכתוב תגובה שנונה במהירות הבזק)

4.

נראה אותך מתקיים ממשכורת של 800 שקל בחודש חתיכת שמאלני חוצפן לך לעשן גראס עם כל החברים סרבני המצפון שלך

comment-2-comment

רשום לך שהוא קיבל 300 שקל בדיוק כמו מה שאני קיבלתי בזמן השירות והוא צודק השירות הצבאי הוא לא עבודה

3.

אתה חי על פלנטה אחרת ,כנראה שגם צבא לא עשיתה .אתה מנותק.

2.

השבע לא מבין את הרעב

comment-2-comment

הוא כתב שאת הכסף יש להפנות למי שצריך באמת ולא באופן גורף לכל חייל.

comment-2-comment

לתת לאלה שידם אינה משגת ולא לכולם.

comment-2-comment

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אז אתה שואל על חיילים ? כתב הזוי, מה הקשר למעמד ההורים ? אנשים פה איבדו את זה לחלוטין. מי שעבד קשה ויש לו שכר גבוה משלם הרבה מאוד מיסים, לא מקבל שום הטבה, הנחה, הקלה או קצבה, הוא מממן מאות אלפי בטלנים חרדים על צאציהם ועכשיו הוא צריך לממן גם את צה"ל הצורה עקיפה ? מאיפה באתם כולכם ? בסוף תשארו כאן כל הטפשים ולא יהיה מי שיממן אתכם

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה