164

אל תפזרו את הכנסת. הקימו ממשלת ימין

מי שלא השיג רוב ב-4 מערכות בחירות, כנראה לא יצליח גם הפעם. אם הליכוד רוצה לחזור לשלטון, עליו לפתוח את הדלת לאלו שלפני שנה טרקו אותה בפניו

עקיבא לם | פורסם:22/05/2022
צילום: AP, אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץבנימין נתניהו, נפתלי בנט וגדעון סער (צילום: AP, אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ)
כשחברי הכנסת נכנסו למליאה, כל מה שנותר לנו, היועצים הפרלמנטריים, היה להיצמד למסכים בלשכות ולחכות. קיווינו שיקום הילד ההולנדי, או לפחות ח"כ שקול, יתקע ידו ויציב סכר לפני הבחירות החוזרות המתפרצות עלינו. בזה אחר זה הצביעו ח"כים בעד פיזור עצמם לדעת. כולם ציפו שמישהו יתעורר ויעצור את הגלגל. לא ידענו אז, ב-29 במאי 2019, שהכנסת תמשיך לפזר את עצמה עוד פעמיים לאחר מכן. והנה, אנחנו כבר על סיפה של פעם נוספת.
פרישתה של ח"כ ג'ידא רינאווי זועבי מהקואליציה (ואולי ממרצ?) היא אות נוסף לכישלון הניסוי שעומד בלב ממשלת בנט-לפיד. אחרי פרישת עידית סילמן, הפרשת עמיחי שיקלי, מהומות חודש הרמדאן והקפאת הפעילות של רע"מ, ממילא נדמה היה שהקואליציה עומדת על כרעי תרנגולות. הזעזוע של זועבי טלטל את הספינה הרעועה מעבר לקצה. קיומה של הקואליציה אמנם התאפשר בזכות הסנטימנט המשותף נגד בנימין נתניהו, אבל בעצם קיומה הפכה לניסוי ייחודי של שותפות מימין ומשמאל ובין יהודים וערבים. על אף המאמץ – בעיקר של ראש הממשלה נפתלי בנט - לאפשר לכל הצדדים להיות מרוצים, התגלה מהר מאוד ששביעות רצון של דופן אחד בשותפות הזו יוצר מרירות של ממש בצד השני.
כעת, כך נראה, ניצבים הח"כים בפני דילמה זהה לזו שעמדה בפניהם ב-29 במאי 2019. עם הבדל אחד משמעותי: הם יודעים לאן זה עלול להוביל. לכן מגיעים התדרוכים ההדדיים של לשכות בנט ויאיר לפיד זו כנגד זו, שלפיהם מחנהו של האחר הוא שיפיל את הממשלה, כשחישובים פריטטיים מורכבים על ראשות ממשלת המעבר מכתיבים את סדר היום.
כמו גלעד ניצבות שלוש מערכות הבחירות האחרונות. מה לא ניסו? בחירות נוספות, ממשלת אחדות פריטטית, ממשלת "שינוי". מבט מפוכח בסקרים ובמה שעברנו בשלוש השנים מאז הייתה ממשלה יציבה בישראל, מעלה שהאפשרויות כולן גרועות. כלומר, מלבד אפשרות אחת: ממשלה לאומית.
לאחר הפרישה: עבאס מגיע לביתה של רינוואי זועבי (צילום: שמיר אלבז)
חברי ימינה ו"תקווה חדשה" קיבלו החלטה אמיצה (ורעה מאוד) בהחלטתם להצטרף לממשלה הזו בניסיון להימנע ממערכת בחירות נוספת, אבל הנה אנחנו שוב. הניסיון כשל. אם לבחון את הסקרים ואת המגמות שעלו משלוש מערכות הבחירות הקודמות, תקווה חדשה צפויה להימחק. אולי גם ימינה.
תמונה כללית
עקיבא לםדניס ויסלפו
רבים באופוזיציה תומכים באפשרות הזו ורואים בה הזדמנות לנקמה על הקמת הממשלה הנוכחית ודחיקתם מהשלטון. אפשר להבין את הפיתוי, אך גם אם תרחיש זה יתממש, זה יהיה ניצחון פירוס. מי שלא הצליח להשיג רוב בכנסת בארבע מערכות בחירות לא יוכל להשיג כזה אם מפלגות הימין יקרסו מתחת לאחוז החסימה. לטוב ולרע, אם הליכוד רוצה לחזור לשלטון, עליו לפתוח את הדלת לאלו שרק לפני כמה חודשים טרקו אותה בפניו לטובת הממשלה הנוכחית.
ומנגד, עכשיו, כשהברירה של ימינה ותקווה חדשה היא כיליון במערכת בחירות, עליהן לקבל החלטה אמיצה נוספת. אם בעבר הן היו צריכות לבצע חיבור בלתי נתפס כדי למנוע מערכת בחירות חמישית, כעת עליהן למצוא את הדרך לחזור לשותפות הטבעית עם המחנה הלאומי - כבר בכנסת הזו. לא לפיזור הכנסת, כן לממשלת ימין. מה שעבד בהצלחה בחוק האזרחות, יכול לעבוד גם בשגרה. כך ימנעו בחירות חמישיות וכך מדינת ישראל תזכה לממשלה יציבה ומתפקדת.
  • עקיבא לם הוא יועץ תקשורת ובעל הבלוג "קצת על הרבה"
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 164 תגובות
הוספת תגובה
164

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
126.

בבסיס הויכוח ביבי כרה"מ כנאשם ואין בילתו. יועץ יקר, אולי תייעץ לביבי לפרוש?

125.

שוב ממשלה שתשחרר אלפי מחבלים ותשלם מיליונים לחמאס זה לא ימין. ביבי הוא השטיח של אחמד טיבי.

124.

123.

ממשלת ימין מרכז שתטפל בקשיים הרציניים שעומדים מולנו... בלי סחטנות סקטוריאלית.... אבל ביבי כלום לא מעניין אותו והוא שופך לנו את המדינה עם המים.... לך הביתה תנוח ותניח לנו.....

122.

121.

רוב הסיכויים שיהיה איחוד

120.

האנשים בממשלה דואגים לעתיד של עצמם. אנחנו לא מעניינים אותם. אנשים נרצחים כל יום והם בשלהם. ומנסים לשכנע אותנו שהם מצילים אותנו. כשלתם, כשלתם, כשלתם. וגם ביבי אותו דבר

119.

את ביבי. זה פרט מאוד חשוב שנעלם מהכתבה הזאת. אם ביבי יוותר ויעזוב, תהיה כאן ממשלת ימין תוך שבועיים

118.

אין שום דבר "לאומי" בליכוד ובטח שלא בגוש החרדים המשתמטים האנטי-ציוניים ובסמוטריץ' ובן גביר. הכותב קצת חי בלה לה לנד. אבל זה לא מפתיע, זה משהו שמשותף לכל הביביסטים.

117.

הימין הכוחני והתוקפני דואג רק לשלוט במדינה , אבל אינו דואג באמת למדינת ישראל ולכל אזרחיה.

116.

במקום לקרוא לליקוקניקים לזרוק את הנוכל הסגול הוא קורא לשנואי הגברת- בנט ושקד- לספוג את המוכטה בשביל ״ממשלה לאומית״ שם נרדף לאמסלמיזם רגביזם וביטניזם. מאוסים.

115.

במאי בשנה שעברה קרו שביבי היה ראש ממשלה. הפעם זה עבר יחסית בשקט

114.

רשימת מריבות של ביבי: הוא רב עם בני בגין ודן מרידור, דוד לוי, עוזי לנדאו, אריאל שרון, רוני מילוא, איציק מרדכי, יצחק שמיר ("מלאך חבלה"). הוא רב גם עם סילבן שלום, גדעון סער, זאב אלקין, אביגדור ליברמן, אפילו עם ניר ברקת. הוא רב עם איילת שקד, נפתלי בנט, כל שם כמעט בימין הוא רב איתו. אם מי הוא לא רב? עם החנפנים בעלי השפה המכוערת - מירי רגב, דודי אמסלם, מיקי זוהר, גלית דיסטל, אוסנת מארק, מאי גולן. תעשו לבד את החשבון.

113.

שאצל סער בטענה שמקומם לא בליכוד. או איך שלזומביבי היה כולכך אכפת מבנט בממשלה הקודמת שהוא השאיר אותו בחוץ? או הבחישה של הזומביבי בבית היהודי והכנסה של מחבלים לשם כדי שיתפרק? כשצריך מנדטים של אחרים אז פתאום בליכוד קוראים לכולם "לחזור הביתה". אנשי הליכוד מאמינים שהם לא פחות מקדושים מעונים שצודקים בהכל ופועלים למען כולם. צוחק- אנשי הליכוד מודעים לזה שלכולם ברור שהם נצלנים ופושעים, אבל חושבים שזכותם להיות בשילטון בזכות ה"ימניות" שלהם.

112.

מהליכוד לא מבינים את זה. אה כן, תתפטרו אז מהזועבי והגפני והדרעי והסמוטריץ' והבן גביר ותתחילו לדאוג לכלל אזרחי ישראל ולא רק לסקטורים ספציפיים. תפסיקו להעביר חוקים מפלים כמו ממדים ללימודים ותנו צ'אנס לכל מי שרוצה ללמוד לימודים אקדמיים גם אם לא שירת בצה"ל. די כבר עם ההפליות לצרות הלכתי לחפש. הוא מזמן כבר לא צבא העם. להפסיק מימון לאלופים לכל החיים. כולם עם פנסיית חיסכון. גמרו צבא שילכו לעבוד כמו כולם עד גיל פרישה.

comment-2-comment

גזען גוי מוצא שפתיך שמור מלדבר על יהודים חרדים ששומרים עליך המתבולל

111.

אחוז החסימה נמוך מידי ( לדעתי צריך להיות מעל עשרה מנדטים ) וזה גורם ליותר מידי מפלגות קטנות לעבור את החסימה ולקבוע לכל האזרחים את הרצונות שלהם . וזה לא רק סער . זה גם סמוטריץ וליברמן וגנץ והעבודה ומרץ הם כולם צריכים להעלם או לעבור לשבת מאחורי ביבי או לפיד . כרגע הבעיה זה סער . בנט ישב מאחורי ביבי לדעתי . סער לא ולכן הממשלה הזאת לא תקום . חבל אבל זו המציאות . שיטת הבחירות פה מקולקלת .

110.

רוב העם מכיר היום בטעות הגדולה שנעשתה עם כינונה של הממשלה ההזויה הזו. לתקן את הטעות בהקדם. למען מדינת ישראל .

comment-2-comment

שאחרי בחירות נוספות תקום ממשלה חדשה.

109.

108.

1. אי אפשר לעשות בריתות עם ביבי - גנץ ניסה את זה וידוע איך זה נגמר 2. ביבי ניסה לחסל פוליטית את שקד ובנט מאז היום הראשון שלהם בפוליטיקה - אין להם שום סיבה לסמוך על איזשהוא הסכם איתו 3. סער ובנט לא הולכים לשום מקום - על פי כל הסקרים הם עוברים, בודאי אם הם יתאחדו בינם או מפלגות אחרות 4. היציבות תגיע רק שביבי ילך ואפשר יהיה לעשות הסכמים עם הליכוד

107.

106.

105.

104.

אני מבקש שהליכוד לא יתפתה . יש צורך בבחירות והקמת ממשלה על טהרת הימין ללא ימינה ותקוה חדשה . הם לא יעברו את אחוז החסימה וגם אם כן שישארו בשמאל . אין להם מקום בממשלת ימין.

comment-2-comment

מה לא ברור, המדינה התקבעה על פחות או יותר שיוויון כבר 4 מערכות בחירות וצריך לעשות כאן חיבורים אחרת נמשיך בלופ הזה.

comment-2-comment

יש

comment-2-comment

וכולנו יודעים שגם בכנסת הבאה במצב הזה ביבי לא יהיה קרוב אפילו ל61 אז מציע לך לחזור למציאות ולהפסיק להאמין בשטויות האלה גם אני הייתי רוצה להאמין שבעוד שנה מעכשיו אני אהיה מיליארדר אבל מה לעשות שהמציאות לא עובדת ככה

103.

כדי לתת לעצמו חנינה או חוק צרפתי בדיעבד. וזה אפשרי רק בצפון קוריאה. בגלל אותה סיבה הוא הפר הסכם חתום עם גנץ.

102.

comment-2-comment

יאללה ביבי לך הביתה!!

comment-2-comment

101.

מסכים עם מסקנת הכתבה . לא צריך בחירות . צריך הקמת ממשלה לאומית אפילו בשיתוף יש עתיד, לפיד . הממשלה הנוכחית מעדיפה לשפוך כספים והקלות לשונאינו אבל להתעלל בחרדים . החרדים הם אחינו . הם לפחות מתפללים עבורנו גם אם לא משרתים . הזוי שמתחשבים בגויים ולא היהודים .זה אובדן הזהות היהודית

comment-2-comment

100.

נתניהו תתקדם.לא רוצים לשמוע סקדלים מהמשפחה שלך וממך. יש כאן שקט. בגיל שלך יוצאים לפנסיה תפנה את המקום.

comment-2-comment

comment-2-comment

שישחרר אותנו..ואתה תשחרר אותנו ממנו!!

99.

עשו יד אחת עם השמאל - וזו התוצאה

98.

שנה באופוזיציה ואתם מתפרקים. תקיאו את ביבי החוצה וכל הwishful thinking שלך יקרה לבד

97.

מה נסגר? מי שרוצה את טובת המדינה שיגיע לתדרוכים בטחוניים שלא יפגע בחיילי צה"ל ולמעשה שיפעל בניגוד למה שעשה ב 12 שנים האחרונות או... שיזוז צעד אחורה עדיין נשארו כמה אנשים עם עמוד שידרה בליכוד, ביבי בשום אופן!

96.

כי חייבים לייצר חיבורים בין כל חלקי האוכלוסיה. נכון שקשה, עם חיבורים קשים, אבל זהו האתגר. בפועל פועלת ממשלת ימין עם קצת צבע שמאלי. איזה דבר עשה ביבי שהוא יותר ימין מבנט? אצלו הייתה אינתיפדת סכינים עם יותר חללים. להיפך: היום צהל והשב"כ פועלים חזק ביו"ש, גדר ההפרדה משוקמת, ומעזה כבר שנה לא נורה טיל ליישוב ישראלי.

95.

לא תשנו תוצאות של בחירות בבתי מישפט בעיתונים בגניבת קולות ודעת. רק דרך אחת- רצון העם

94.

אפשר ממשלה עם 90 תומכים רק...שילך אחד הצידה .אפילו והוא קוסם ,או לא. ריש אחד היה בעיר את חצי העם שנא ואת החצי השני משך באף עד כי לא ידעו שיש גם מישהם אחרים .

93.

מתי כבר תחילו עליו, את מה שדרש מאולמרט, את מה שעשה רבין ועוד... וזה, פשוט להתפטר.

92.

91.

90.

בחירות צריך 2 מפלגות גדולות הגיע הזמן לשרת את ארץ ישראל העם הוא הדמוקרטיה לא אתם חברי הכנסת פוליטיקה מושחתת רק שני מפלגות גדולות הגיע הזמן

89.

נתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה כי הייתה הפיכה. בדיוק בבחירות התפרסם כתב החשדות והימין לכאורה גנב 12 מנדטים לשרות השמאל והערהים. הפעם זה לא יקרה ולימחן יהיו 72 מנדטים

88.

87.

comment-2-comment

יותר צעיר מביידן נשיא ארה"ב

86.

85.

שטויות במיץ. לשרוד שנה של עשייה בממשלה כזו קשה היא הצלחה ולא כשלון. די לקבור את החי במאמרי דיעה ממומנים. שביבי יעזוב ותהיה ממשלה ימנית, למה כולם צריכים לוותר ולא המושחת הראשי?

84.

חכה יא בינאדם.

83.

82.

81.

אסור שימשיכו בכנסת הבאה. עשו מעשה בגידה וגניבה של קולות הימין לטובת השמאלל והמחבלים

80.

בכל יום, עוד שופר ועוד אחד. עובדי אלילים בשרות הביביזים שימרו עלינו מהפטריוטים (המושחתים) ואנחנו נסתדר לבד. אין שופ הבדל בי אותם "פטריוטים" ישראלים לבין אלו הטורקים או האירנים. אותם קוי דמיון של שחיתות שילטונית, עריצות מנהיגותית בחסות אייטולות וכוהני דת

79.

78.

77.

כל היום ביבי :) ביבי בממשלה? חברי ה"רק לא ביבי" עשו טעות וממשיכים לטעות. בבחירות הבאות רק בן גביר

76.

75.

74.

אבל למה שיעשה דבר כזה? הוא עוד לא סיים את מכסת הפילוג וההרס השנתית שלו

73.

וכולם הסתבכו עם עצמם. אין באמת ימין בישראל ונתניהו הוא לא יותר ימני מלפיד ... מה שנתניהו החזיק בשנים האחרונות זה את השקר הזה שנקרא ימין ציוני. שקר של לאומנות יהודית חסר חזון אמיתי לעתיד ריאלי כלשהו. הזיית הימין לשליטה בכל שטח ארץ ישראל חירבה את החזון הציוני ולמעשה התחילה התדרדרות שבסופה זהותה היהודית של ישראל תשתנה ותפסיק להיות הבלעדית. כולי תקווה שלפחות נציל את הדמוקרטיה הישראלית מכיליון .

72.

הימין שאתה שואף עליו הינו ימין שמאמין במדינה יהודית ודמוקרטית אבל דמוקרטית ליהודים בלבד.

71.

‏באותו רגע שנתניהו לא לקח איתו את היועץ או יועצים אחרים ובחר ביועץ אחר, הם מראים לו מאיפה הדג משתין

70.

תנסה אולי: מיאוס משותף משקרנות, נכלוליות, שוחד ומרמה, בגידה בכל ערך, פולחן אישיות לביבי-שרה-יאיר, קידום כלבלבים חורצי לשון ומלקקי ישבן, ועוד ועוד תכונות שבזכותן אף אדם הגון לא מוכן לגעת בו גם עם כפפות ומקל

69.

זה פשוט לא ניתפס איך יהודי שרוצה להנהיג לא איכפת לו מתפיסה שאותה הוא מייצג .

68.

67.

אם הליכוד רוצה לחזור לשלטון הם צרכים להראות לביבי את הדרך החוצה יש מספיק כוחות טובים בליכוד מספיק ללכת אחריו כמומזומבים

66.

תתעוררו ליכודניקים ביבי הופך לבעיה והורס את המדינה.

65.

למה ביבי לא זז,הוא לא מצליח זמן רב להקים קואוליציה .

64.

מה שזה אומר - חזרת הימין לשילטון תביא עלינו דיקטטורה פשיסטית. לא ניתן שזה יקרה!

63.

62.

היינו שם והתקדמנו

61.

הקשה והנאשם בפלילים יעוף למחלקה הסגורה, בכלא, נוכל לעשות זאת. כל עוד זה לא ככה - אין מצב!! נאשם בפלילים לוקה בנפשו ובאישיותו ל-ע-ו-ל-ם ל-א יהיה יותר ראש ממשלה!! יש מבין עקיבא??!!

60.

59.

מה אתה חושב שמישהו בכלל מאמין לביבי, שסער ובנט יזחלו לליכוד כדי להמליך את ביבי? למה אתה לא מציע שביבי יפנה את מקומו וילך כבר, ואז, כל הבעיות של מדינת ישראל ייפתרו. אתה כתב אלאק?

58.

כל ממשלה מקובלת רק לא עם ביבי כי הוא המחלה ורק אחרי שידבירו את המחלה נוכל להקים ממשלת ימין. רק לא ביבי

57.

56.

55.

54.

החלומות שלך יתנפצו. זה לא יקרה

comment-2-comment

53.

זה לא "סנטימנט משותף נגד בנימין נתניהו" זו סלידה מהדרך מהשיטה ובעיקר מההסתה והפלגנות שאפיינה את הנאשם וכת מאמיניו. זו סלידה משעבוד מדינה שלמה לצרכיו האישיים של איש אחד שמוכן לשרוף את המועדון אם לא ימליך אותו. את זה אי אפשר להחזיר אחורה. הנאשם הצליח לשרוף את כל הגשרים. נכון שיש קצוות בממשלה הזאת ואתה מעדיף לראות אותן כבלתי אפשריות כי התרגלת כנראה לראיה הלא ממלכתית של ממשלת 13 השנים. אבל אוהבי המדינה רואים בכך הידברות ומציאת פשרות הכרחיות שנועדו לשרת אינטרסים של כל העם ולא רק של אנשי הכת. יש מהמורות בדרך אבל מתגברים, ובינתיים גם אלה ששטפו את מוחם וסיפרו להם שבלי האחד והיחיד המדינה לא תחזיק 5 דקות, והינה הם מגלים שהמדינה מחזיקה שנה בלעדיו והפלא ופלא, הרבה פחות רקטות על שדרות, התחילו לטפל באירגוני הפשיעה ובנשק במגזר הערבי (שנאגר 13 שנה תחת עינו הפקוחה של האחד והיחיד) וכבר יש תקציב, ויש תוכניות שמקודמות בחינוך ובבריאות, ואפילו הגירעון הזוועתי שהשאירה כאן הממשלה הקודמת, כבר כמעט נמחק לגמרי. אז מי שלא רואה את אלה אולי כדאי שיחליף אופטומטריסט

comment-2-comment

comment-2-comment

52.

לאדם הזה אלוהים-

51.

50.

4 פעמים לא הצליח. פעם חמישית כן ?

comment-2-comment

49.

למרבה הצער נציגות הליכוד בכנסת כיום היא העלובה ביותר שאני זוכר מאז המהפך

48.

אם ביבי היה זז הצידה (על אמת), תוך יום היתה קמה ממשלת ימין ללא הערבים וללא מרץ. הבעיה היא, שלנוכח הסיכוי של אחד למאה שביבי יצליח להקים ממשלה, לכל אנשי הליכוד רועדות הביצים. זה המצב בדיוק כמו, להבדיל, בצפון קוריאה, ברוסיה, בטורקיה ובאירן. כל הביביסטים תפנימו כבר - ביבי עם כל הכבות הוא לא אלוהים, הוא לא מלך, אלא אדם בשר ודם שבמקביל להצלחותיו בשניו עברו, גם צבר קופת שרצים מכובדת (שחלקה עוד לא טופל בינתיים).

47.

46.

45.

44.

על אפך וחמתך הממשלה תמשיך להיות אלטרנטיבה ותהיה בשלטון, הממשלה הכי שפויה שהיתה פה ב 20 שנה האחרונות

43.

ממתי החרדים הם ימין תן להם כסף הם יצביעו בעד פינוי ישובים

comment-2-comment

comment-2-comment

42.

41.

כול הסערונים הבזויים תמשיכו להטחן עד עפר אל תחשבו ותחיו באשליה שיכול להיות ממשלה בלי ביבי המלך לא יעזור לכם ממילא תכנסו לפח אשפה של הממשלה

comment-2-comment

המנוול לא תהיה ממשלת שינוי. כל עוד ביבי בממשלה בנט וממשלתו ימשיכו להתקיים. אחרת איך תהיה ממשלה אם ביבי ילך? אם ביבי ילך תהיה ממשלה ימנית בלבד

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

עם ביבי אין ממשלה. הוא ניסה ארבע פעמים ללא הצלחה. אף אחד לא מאמין לו. סיר ובנט לעולם לא יילכו איתו וגם לא גנץ. אתם היחידים שעוד מאמינים למושחת הזה, שיזם חוק שפוטר אותו ממיסים בשיא הקורונה. הלוואי והוא היה נאמן לכם בעיוורון כזה, כמו שאתם נאמנים לו. זה כבר לא חמוצים. זה כבר מביך.

40.

39.

כל זמן שביבי בראש הליכוד - לא יחברו אליו. הליכוד לא פסול, אבל מי שעומד לדין בשלושה תיקים פליליים חמורים - בהחלט פסול. שמחתי להזכיר לך

comment-2-comment

לא כדאי לצאת כבר מהקיבעון והמנטרה: מושחת , מושחת?? אתה מוזמן גם לעקוב אחרי תיק השוחד המתפורר. לא הכיע הזמן להפעיל גם שכל והיגיון???

38.

את שמו של נתניהו. אם אתה מוכן לקבל את נתניהו בחזרה לרשות הממשלה אז הכתבה שלך לא שווה כלום.לא רוצים לחזור לימי השלטון של אדם אחד שהנהיג פולחן אישיות במפלגתו שמחליט לבד ומשאיר את המדינה בבלגן ללא תקציב .

comment-2-comment

מסכים

37.

רבים וטובים ממך העלו השערות של כליון למפלגות כימינה ומפלגתו של סער וגנץ,ולא קרה .לפיכך בעת הזו על הפיקח לשתוק שמא שוב כבעבר יתאכזב,ויוקע כמי שאינו ריאלי וחכם.

36.

אין הבדלים גדולים ובלתי ניתנים לגישור בין הימין והשמאל. ההההבעיה היא ביבי שטובת המדינה איננה בסדר העדיפויות שלו, והביביזם שרואה בביבי אלוהים בעצמו. אם הביביזם והביבי יפנו את כסאותיהם, אפשר יהיה להקים ממשלה יציבה בישראל !

35.

ביבי הגנב והמושחת והנוכל בחסות חברי הליכוד והימין והחרדים והמתנחלים ילך הביתה יש ממשלה בישראל זה בדיוק העניין זה רק בידיים של חברי הליכוד

34.

33.

comment-2-comment

ככל הנראה גם עם רוב מוחלט. אבל לא מעניינת אותו המדינה או הבוחרים שלו אלא הכיסא ולצערי לבוחרי נתניהו ייקח הרבה מאוד זמן להבין את זה.

32.

30.

מותם לא נסלח לחלאות האלה שעזבו את הימין רק בגלל הנשנאה שלהם לנתניהו שיחנקו איפה שהם

comment-2-comment

שים לב - אם ביבי היה מתפטר, ניתן להקים ממשלת ימין מלא מלא כבר עכשיו, בראשות מישהו אחר מהליכוד ! אל תסלח לחלאה הזה !

comment-2-comment

אתה לא יכול להתעלם מזה!

comment-2-comment

שקר.ְ30 מנדטים לליכוד, ו60 מנדטים למתנגדי הליכוד. הרוב קובע בדמוקרטיה ורוב הכנסת רוצה את ביבי במעשיהו

29.

ממשלת ימין ? ליכוד, חרדים, סמוטריץ', בן גביר, נשמע זוועה, הגהינום האמיתי עבורנו. אם זה יגיע צריך לדעתי לעצור את המיסים שלנו, אם הכסף ילך לחרדים ולהתנחלויות במקום לחיילים קרביים ששומרים על אלה, אין לחילונים יותר מה לעשות כאן, שהם יתבשלו במיץ של עצמם ויזינו עצמם ממיסי חברי הכנסת שלהם.

comment-2-comment

ליכוד, ימינה, ציונות דתית, ישראל ביתנו, תקווה חדשה, אולי גם עריקים מהימין-מרכז אצל לפיד וגנץ.

28.

לפיד בנט כמה שוחד אתם תשלמו בשביל להישאר בקואלציה

27.

זה החיים שלנו. שהליכוד יביא את מספר 2, עם הרכב איכותי

comment-2-comment

קשקשנים שנכשלו בכל מעשיהם אוחנה- מירון, הבריחה מכלא מגידו כץ- שר תחבורה כושל שבזבז כספי ציבור כמים רגב- שרת תחבורה ותרבות כושלת - ורק נזכיר את יום העצמאות שנה שעברה ולפניה - בושה והרשימה עוד ארוכה

26.

אולי עשרה ח״כים מהליכוד יתפצלו ממנו מטעמי ערכים ורצון לשותפות בהצלת המדינה מהפיכתה לתיאוקרטיה עבריינית, ויצטרפו לממשלה הנוכחית? אה, זה לא יקרה כי ארגון פשע ושחיתות לא עוזבים.... הבנו.

25.

לכן חברי כנסת המכבדים את עצמם ולא רצים אחרי כסא בלבד. אסור לקפוץ ממפלגה למפלגה. הם מוזלים את הכנסת והמדינה. אך למי אכפת. מצד שני לא לקבל אותם קופצנים חסרי עמוד שידרה וחסרי אידיאולוגיה.

24.

23.

רוב גדול בעם כבר מכיר את ביבי הנהנתן והמושחת (שמיר כינה אותו "מלאך חבלה") ואינו רוצה בו אם אתם רוצים שותפות בשלטון תדיחו את ביבי ותבחרו מועמד אחר לראשות הליכוד

comment-2-comment

22.

21.

לך תחפש במילון הגרמני מה פרוש השם לם אולי תחליף אותו אחר כך ותהיה פחות לם. אתה מספר סיפורים כאילו שכל בחירה שהייתה בשלוש השנים האחרונות הייתה גזירה משמיים ולא עבודה של ביבי שרצה לפתור את עצמו ממשפט אבל לא ידע איך אז הוא הרס את המדינה והביא את כל המפלגות חוץ ממוצצי הדם עלוקות הכסף החרדיות, נגדו. הוא לא צריך לפזר את הכנסת, הוא יכול לחכות לבחירות הבאות אבל אבוי שומו שמיים, אולי בעוד 3 שנים המשפט שלו יגמר והוא יצטרך לשבת בבית סוהר? לא אדון לם. ביבי צריך לפנות את הכסא שלו בכנסת הן כראש מפלגה, הן כראש אופוזיציה, הן כחבר כנסת. הכנסת צריכה לחוקק חוק שרק אנשים ישרים יכולים לשבת בא ומי שעומד למשפט כי עשה משהו נגד החוק יעוף החוצה ויפנה מקום לבא אחריו במפלגה. מדינת ישראל לא צריכה אנשים מושחתים בכנסת שלה. נקודה. ועד שתקלוט את זה אדון לם, תצטרך לבזבז זמן עך חשיבה ישרה והגיונית. כנראה זה מה שחסר לך.

20.

19.

18.

בנתיים בנט מסדר את הבית שלו.חחחח..אנשים אהבליםםם

17.

16.

נתניהו, ואך ורק נתניהו גורם לכל המהומות שישנם כאן. הוא, אשתו ובנו. בלעדיו יש ממשלה רחבה מאד, שיכולה לכלול את גנץ, לפיד, ימינה ותקוה חדשה. ללא הערבים. מי שהכניס את הערבים למשוואה, הינו הנתניהו הזה. כמעט אף אחד לא חשב לקחת בחשבון המפלגות הערביות, עד שבא נתניהו ונשא ונתן עם מנסור עבאס. כאן הוא הרס את הטאבו. איך ציבור כל כך גדול מצביע לאדם עבריין, שיש נגדו 3 אישומים חמורים ביותר? מדוע הכותב מתעלם לחלוטין מהפיל הזה?

15.

14.

שכחתם שהוא שיתף פעולה עם המשותפת למתן אזרחות לאלפי פלסטינים? רק כדי לעשות דווקא לממשלה. איתו אתם רוצים לדבר בהיגיון???

13.

חברי ליכוד יקרים. מספיק עם ההתבטלות שלכם מול "הבוס" הנהנתן שלכם. תורו לו לסגול, את הדרך החוצה. בלעדיו תהיו חוןפשיים להרכיב קואליציות בלי לשתף קיצוניים מכל צד שהוא.

comment-2-comment

comment-2-comment

מקסימום יזוכה מהשוחד ב 4000, וגם זה לא בטוח. מה שבטוח זה שיורשע לפחות במרמה והפרת אמונים,ועל זה הולכים לכלא.

12.

עם ביבי זה עוד קיפאון ל12 שנה נוספות. ומי ש חושב שביב, אם יהיה רוה"מ, י יעביר חוק 100% מימון ממדים ללימודים, פשוט חי באשליות.

11.

הליכוד אינם מבינים שעם נתניהו הם ישארו באופוזיציה כי זמנו תם.ביבי עשה את שלו ,תרם ייעץ עשה והשפיע אבל די.הליכוד חייבים להעמיד מועמד מהיר לראשותו ואז תיהיה ממשלת ימין בהובלת הליכוד.המועמדים-כץ רגב ברקת.

comment-2-comment

10.

8.

רק הכתב רוצה להחיות את הממשלה הזאת התושבים של הימין בכלל לא מעוניינים לשמוע על הממשלה הזאת וכל היושבים בתוכה

7.

בבחירות הבאות יתפכחו אנשים ,כל הקטנות יעלמו, ישאר גוש השמאל וגוש הימין. כשבנט,וסער יתפוגגו.לא לתת למפלגות שקל וחצי לקבוע מדיניות.

6.

עקיבא. נו מה ציפינו

5.

בכול התחומים נעשות רפורמות אדירות וכול זה תוך פחות משנה, ועל אף סיכולים של ביבי ושותפיו. אפילו במלגות ללוחמים. ביבי החריב את מערכות הבריאות, חינוך, תחבורה ציבורית, בטחון, משילות בערבים ובבדווים, בטחון אזרחי ברחוב ובעסק, פקקים מטורפים,, שחיתות במערכות שלטון, סחטנוות והשתמטןת חרדית , משבר דיור מטורף, יוקר מחייה הזוי.איראן סך גרעינית, חמאס וחיזבאללה התעצמו פי 10, הכול...

comment-2-comment

איך אנשים לא לומדים לקח ,הליכוד עצמו כבר מחולק לקבוצות ,הם חייבים לבחור מישהו אחר בראשם אחרת הם לא יגחעו לשלטון דרך קללות והשמצות . חבל מאוד .תהיו גברים שם בליכוד וקדימה ,חבל על הטובים שבכם .

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

3.

כדי שתקום ממשלת אחדות צריך א. שביבי יפרוש ב. ממשלה בלי חרדים ובלי ערבים , בממשלה כזו יתמוך רוב העם ולא יישאר חצי עם ממורמר , זו טובת ישראל לעת הזו, אין ברירה, בחירות נוספות יובילו לכאוס נוסף במקרה הטוב.

2.

אם מחר החשוד בפלילים היה מסכים שאחר ינהיג את מחנה הימין, מהליכוד או ממפלגה אחרת, לא היתה שום בעיה להקים באותו רגע ממשלת ימין קיצונית. כל עוד הליכוד לא יעזו להשתחרר מהעושה רק למען עצמו לא יזכו לכך.

1.

וזה הכל.

comment-2-comment

אז איך זה מסתדר לך עם סידור הממשלה ?

comment-2-comment

.. ותפסיק להפליץ. זה מעכיר את האוירה.

comment-2-comment

comment-2-comment

כל היושבים בממשלה היום מתים על הכסאות שלהם כמובן נפתלי לפיד ליברמן שקרה לחברים שלו בממשלה גיס חמישי אז מה אתם חולמים ? תבינו לבד ממשלת ימין ברשות ביבי .ואלו בממשלה שזרעו שינאה בעם יש בחירות בפתח תתעוררו מהחלום

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה