54
850 האנשים של המדינה

ד"ר אלרעי פרייס: "בני הקטן שאל אותי - 'אמא, למה אומרים שאת רוצחת ילדים?'"

בחודשים האחרונים התלווה לראש שירותי בריאות הציבור מאבטח בשל איומים - אך כעת היא מסתובבת "רק" עם כפתור מצוקה: "כמו להשתחרר מהכלא". בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" התייחסה לאמירות הקשות שספגה: "בלתי נתפס. אמי עלתה לאחר השואה - ולי קוראים 'נאצית'". על העלייה בתחלואה: "הקורונה מרימה ראש, צריך להגן על הגבולות"

רז שכניק | פורסם:21/03/2022
"בני הקטן שאל אותי - 'אמא, למה אומרים שאת רוצחת ילדים?'" (סנטרל הפקות)
ראש שירותי בריאות הציבור, הד"ר שרון אלרעי פרייס, הגיעה לוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" וסיכמה כמעט שנתיים בתפקיד - בתקופה סוערת במיוחד. בפתח הריאיון סיפרה כי לאחר חודשים ארוכים היא אינה מסתובבת עוד עם מאבטח. "זו ממש תחושה של יציאה מהכלא. רמת האיום ירדה לדרגה 4, זה אומר שצריך להסתובב עם כפתור מצוקה - אבל לא עם מאבטח צמוד", אמרה.
היא שיתפה כי בחודשים שבהם התגברו האיומים וההשמצות כלפיה חששה. "היו הפגנות מאוד מילוליות ליד הבית שלי. היו תמונות שלי עם סכינים, קריאות לתלות אותי על עץ, תיאורים יצירתיים כאלה ואחרים איך לסיים את חיי". לדבריה, מרבית האיומים נותרו בגזרת הרשתות החברתיות, "בגלל זה רמת האיום הועלתה לדרגה שבה גם היה מאבטח צמוד אליי מחוץ לבית. ברמה שאני הולכת לטיול עם הכלב בשש בבוקר, אז הוא בא איתי".
צילום: אלכס קולומויסקי"לילדים היה מאוד קשה, זה בלתי נתפס" (צילום: אלכס קולומויסקי)
ד"ר אלרעי פרייס אמרה כי הסיטואציה, גם בהסתכלות אחורה, היא "בלתי נתפסת" מבחינתה. "הכי קשה לי להכיל זה הפער בין הכוונות ובין הרצון ובין העשייה והמקום. אני מגיעה כרופאה, שרוצה להציל בני אדם, והכוונות שמייחסים לך, כבת לאמא שעלתה לאחר השואה, להגיד עליי שאני 'נאצית' ולייחס אליי את זה, זה פשוט באמת קשה להכיל, ממש", אמרה
ראש שירותי בריאות הציבור סיפרה על התמודדות ארבעת ילדיה עם המצב. הם ארבעה בנים, הקטן בן 8 והגדול 18. "זה באמת קשה. היו רגעים שהיו יותר קשים. אני זוכרת שכשהייתה הפגנה ליד הבית צעקו לי שאני 'רוצחת ילדים' ו'נאצית'. אני לא הייתי בבית בכלל במהלך השבוע והתקשרתי לבעלי. שאלתי אותו - 'הילדים שומעים את זה?', והוא אמר לי, 'לא, לא, זה בסדר, זה כלום'. אז חשבתי 'אוקיי, הם כנראה באמת לא שומעים'".
צילום: אלעד גרשגורן"כמו להשתחרר מהכלא". ד"ר אלרעי פרייס עם המאבטח הצמוד, בנובמבר (צילום: אלעד גרשגורן)
צילום: אלכס קולומויסקי"הקורונה מרימה ראש". ד"ר אלרעי פרייס ורז שכניק בוועידת "האנשים של המדינה" (צילום: אלכס קולומויסקי)
למחרת בבוקר לקחה את בנה הקטן לקייטנה. "הייתי עם נהג, ישבתי לידו ויואב (בנה) ישב מאחורה. תוך כדי נסיעה הוא אומר לי, 'אמא למה אומרים שאת רוצחת ילדים?'. אני מרגישה שכל הדם יורד לי מהפרצוף, פתחתי את החגורה, עברתי אחורה, ישבתי לידו וחיבקתי אותו. התחלתי להסביר לו, זה מאוד קשה. היו הרבה שיחות על זה, ניסיתי להרגיע. אבל גם עם הבן הגדול, שהוא בן 18, אחרי האירוע שהיה בכנסת שקיללו אותי, פשוט חזרתי הביתה ב-01:30 בלילה והוא חיכה לי בדלת, לשאול אם אני בסדר. זה היה להם מאוד קשה", ציינה.
היא התייחסה גם לתחלואה הגואה, לאחר שמקדם ההדבקה עלה הבוקר ל-1.23, ומספר המאומתים ליום כבר עבר את ה-13 אלף. ד"ר אלרעי פרייס אמרה כי "הקורונה מרימה ראש, כמו שאנחנו מכירים אותה מכל הפעמים. אנחנו כל הזמן אומרים שהקורונה לא עברה - היא נמצאת פה ואנחנו צריכים ללמוד לחיות לצדה. זה לא אומר לטמון את הראש בחול ולהתעלם". לדבריה, השיטה להתמודד עם המגפה היא "לעשות בדיקות ולהבין איך אנחנו בכל זאת שומרים על האזרחים. מגינים על הגבולות כמה שאנחנו יכולים, אנחנו בעצם יודעים שכל הגלים הגדולים הגיעו לנו מחו"ל. אז אנחנו מנסים כמה שיותר להגן על הגבולות".
צילום: רויטרס"אנחנו מנסים כמה שיותר להגן על הגבולות". הבדיקות לפני ואחרי הטיסה יחזרו? (צילום: רויטרס)
- יש בעצם כוונה להחזיר את הבדיקות לפני ואחרי טיסות? "אנחנו חושבים על כל מיני דברים. האם להחזיר את הבדיקה לפני העלייה למטוס, האם זה יכול לעזור. האם להוסיף עוד בדיקה ביום השלישי לאחר הנחיתה או ביום החמישי, ללא קשר לבידוד, כדי למצוא בעצם את האנשים שמתאמתים. גם היום יש לנו 600-500 מאומתים שמגיעים מחו"ל, רובם כמובן ישראלים. אז לנסות לראות איך אנחנו באמת מצמצמים את הסיכון הזה שבעיקר מגיע מהגבולות".
היא נשאלה אם יכולה לנבא "מתי כל זה ייגמר" והשיבה בציניות: "להביא את הכדור בדולח שלי? היום לא הבאתי". "קורונה זה לא רק תמותה, אלא גם הסיבוכים העתידיים, ה'לונג קוביד' ה-PIMS. אני חושבת שהעיקר הוא באמת שרוב המדינות יגיעו למצב של איזשהו חיסוניות טובה, יש עוד הרבה מאוד מדינות שבהם אין חיסונים. בין היתר כי לא היו גלי תחלואה משמעותיים מכל מיני סיבות, ואז ברגע שנכנסת תחלואה יש גל תחלואה מאוד גדול, לאט לאט הדבר הזה ישכח, וגם המגפה הזו תיגמר כמו כל המגפות".
"זה לא הולך לעבור בקרוב, והדרך לחיות עם זה בעיניי לפחות היא כן לזהות שיש עלייה בתחלואה. לשמור על המסכות במקומות סגורים. כי הדבר הזה הוא באמת חשוב וזה מחיר מינימלי וזה מגן עלינו. לראות איך אנחנו שומרים על הגבולות ואיך אנחנו בכל זאת בבתי ספר שומרים על השגרה של הילדים אבל בצורה שתהיה בטוחה יותר".
לכתבה זו 54 תגובות
הוספת תגובה
54

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
43.

42.

41.

את אישה מדהימה , הדבר הטוב שיצא מהקורונה שנחשפנו לאישה חזקה ומדהימה כמוך

40.

שתסע קצת בעולם ותבין מה קורה בעולם.

39.

38.

37.

הגזמת

36.

על ידי הפחדה והטלת אימה

35.

כל אירופה ובעולם מורידים הגבלות על עשרות מליונים ואת עושה הפוך על אפצ׳׳י ?? יש מחלות קשות נוספות במדינה שאת מתעלמת ממנה והראש שלך רק בקורונה ולמה ? כי את כך את מקבלת תמיכה וגב מהתקשורת ומהממשלה . איבדת ממזמן את אמון הציבור ולא תצליחי יותר במעשיך . העם עייף ובגללך

34.

הרוב הדומם והשפוי מעריך ומוקיר את פועלך. אל תתני לקומץ הזויים מטורללים לרפות את ידיך

33.

חוזה חסוי, דיונים חסויים בקבינט ובמשרד הבריאות. נתונים שמעודכנים רטרואקטיבית בדש בורד. חוסר שקיפות. אין הצגה של נתוני התמותה מכל סיבה בקרב מחוסנים ושאינם. אין אתר נורמלי לדיווח תופעות לוואי של החיסון, יצירת אפליה תקדימית על בסיס הדרכון השחור. מסכות ללא בסיס מדעי בכדי "לחנך הציבור". תוקפים כל מי שמתנגד לדעתם. בקיצור, צריך כאן ועדת חקירה.

32.

31.

רודפת כבוד וממון מרשעת נוראית חסרת לב.

30.

צאי לנו מהחיים בבקשה. גרמת מספיק נזק

29.

ואין שום צל של ספק שיש ילדים לא מעטים שנפגעו מהחיסון הזה, אני אישית מכיר אחד.

28.

27.

26.

בזה שאת מקדמת הגבלות על החיים, את פשוט שטן מרשעת נבלה

comment-2-comment

25.

את מה שהסינים הבינו זה גם מה שהגרמנים צוחקים על במדיות של ישראל. כל עוד לא יהיה כאן סגר כמו הסגר הראשון ימותו כאן אנשים

24.

ממשלה יכולה לסגור טיסות. יכולה לסגור אותנו בבתים. מה שעשו לילדים זה פשע. הילדים ממשיכים ללמוד עם מסכות על הפנים. אנשים מתים מקורונה. הם מבוגרים. אני לא רואה גופות ברחובות. אין מגפה. מה נעשה אם תהיה מגפה וימותו חצי מיליון אנשים?

23.

כן אם את מאשרת חיסון לילדים שהמערכת חיסונית שלהם הכי חזקה שיש כן אל כל הצער שבדבר

22.

התעלמי מאנשים שלא פתחו ספר קריאה מימיהם !

21.

חשוב שהבן שלך ידע שאת הגנת על העם,ואם הפולטקאים היו שומעים לך,אז מצבנו היה טוב יותר.הילד יכול להיות גאה בך.

20.

לא מעניין מה עובדי ציבור מרגישים. שיעשו את העבודה כמו בכל מדינה מערבית מתקדמת וזהו. לשם כך הם מקבלים משכורת. וכמו שנאמר מי שלא סובל את החום שייצא מהמטבח.

19.

הבן יגדל ויבין איזו אמא מיוחדת יש לו.כרגע זה רעשים.

18.

17.

בעלך משמיץ בטוויטר את כל העולם. צולמת בגן של בנך בחגיגת פורים ללא מסיכה, בעוד את מחייבת את כל אזרחי המדינה לעטות מסיכה במקומות סגורים.

16.

15.

יש לפטר אותך ולהעמיד אותך לדין .

14.

ששש

13.

12.

כדאי להתמקד בהסברים מדעיים לאוכלוסיה במקום להתעסק בנושאים שאינם רלוונטיים להגנה מפני הוירוס.

11.

אנו רוצים לחיות תתנדפי לחור שממנו הגעת חייזרית

10.

אנחנו נהיינו עם רע שלא מתחשב ולא רואה אף אחד אלה רק את עצמו לעצמו כצו חזירים להקיא

9.

8.

7.

6.

5.

4.

ד"ר פרייס - נסי להבין. את מתווה דרך, ומשפיעה על נחמן אש, ועל הפרוייקטור זרקא, ועל השרים וראש הממשלה. וכשאת דוחפת לבידודים, וכפיית חיסונים בילדים, ותו ירוק חסר הגיון אפידמיולוגי, ולימודים בזום - אז כן - כועסים. בעייתי לראות רק את עצמך כקורבן, בלי להבין שהציבור הוא קצת קורבן בגללך. אם המהלכים שאת מציעה היו מוכיחים את עצמם כמונעים מוות המוני - ניחא. אבל האמת היא שהם לא מונעים כלום ולא מצילים אף אחד. רק גורמים נזק.

comment-2-comment

לא משנה כמה גידופים התגובה שלי תקבל מעדר-המתנגדים: עובדתית - אתם חיים בזכות המתחסנים שלידכם!!!

comment-2-comment

ציינת שהמהלכים המוצעים ע"י משרד הבריאות לא עובדים: זה פשוט טעות, מספיק לראות את התמונות של שקי הגופות בבתי החולים בהונג-קונג, תמונות שלא נראו בישראל. חשוב להבין ששירותי בריאות הציבור מייעצים למדיניות, והציבור הוא לא קורבן שלהם, להיפך. יש לנו מזל וזכות שיש אנשים בקרבנו שמקדישים את חייהם כדי לחקור ולהבין סיכונים ולאפשר לנו כחברה לצלוח מגיפות כאלו. אות

3.

2.

אין שום מחקר לטווח רחוק על החיסון הזה

comment-2-comment

אבל למה שהעובדות יבלבלו דביל כמוך

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

קרינה מייננת ואם אני לא טועה מיקרורובוט שמשנה את ה DNA שזו שיטה תאורטית כיום

comment-2-comment

מוזמן לחפש בויקיפדיה.

comment-2-comment

אתה תעשה כל מה שיגידו לך במדיה החברתית, הנרטיב כיום.

1.

תגידי אין לך נשמה ? יש מלחמה עולמית ואת מנסה לחזור לתקשורת? את עלובת נפש ובאמת הילדים שלך צודקים. מניעי החזירות והגרידיות הביאו אותך עד איבוד מחשבה. ראי איזו כותרת בחרת כדי לחזור לתקשורת בושי לך עלובה.

comment-2-comment

בושה שקוראת לעצמה רופאה. חסרת מקצועיות והבנה במדע. לא מסוגלת לקרוא את הנתונים הפשוטים שמשרד הבריאות מפרסם או מחקרים בסיסיים שפורסמו בכל העולם.

comment-2-comment

למה תמיד ההכי טיפשים מגיבים? יא בזבוז חמצן

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה