הצעת הגשה: הטיפים העיצוביים שיקפיצו לכם את ארוחות החג

מהדרך למנוע ממעופפים להגיע למנות החג ועד לפתרון הדקורטיבי שיחסוך מכם שימוש במפה: אספנו 7 רעיונות וגאדג'טים שיסדרו לכם את שולחנות האירוח העמוסים, ויעזרו לעבור את תקופת החגים - על כל ארוחותיה - בשלום

ליעונה מנקלי | פורסם:14/09/2021
חודש ספטמבר מסמל, מצד אחד, הקלה מעומס החום, מעומס הילדים בחופש הגדול ומהעמסה הכללית של שנה רוויית אתגרים. מצד שני זהו גם חודש החגים, שמסתחררים וניתכים עלינו ללא הפסקה. בתקופת החגים הנוכחית, שבה אי אפשר לברוח באלגנטיות לחו"ל, סביר להניח שנארח מעט יותר מבדרך כלל. הטיפים, הרעיונות והגאדג'טים הללו יעזרו לכם לארגן שולחן לתפארת.
עיצוב והפקה: מלי בלום. צילום: רויטל אמירכל שולחן יכול: שילוב של צמחייה ופלייסמנטים מראטן ליצירת מראה כפרי ונעים (עיצוב והפקה: מלי בלום. צילום: רויטל אמיר)

1. אבירי השולחן

נתחיל באלמנט המכריע בכל ארוחת חג – השולחן. גם החגים הרבים בישראל וריבוי הארוחות המשותפות אינם תירוץ למפלצת אדירת ממדים שממוקמת בפינת האוכל ותובעת שטח ניכר מהמטראז' הביתי. על אחת כמה וכמה כשבימות חול היא משמשת מקום אחסון לבלגן המשפחתי. נכון, שולחן פלסטיק מתקפל שמתווסף לשולחן המעוצב שלכם (וככל הנראה גבוה ממנו בכמה סנטימטרים) הוא לא פתרון טוב, אך קיימים שלל פתרונות אחרים.
צילום: MILANO SMART LIVINGקונסולה נפתחת לשולחן עץ גדול (צילום: MILANO SMART LIVING)
עיצוב פנים: סטודיו LIME. צילום: נמרוד כהןאי העבודה המרכזי במטבח משולב בשולחן אוכל (עיצוב פנים: סטודיו LIME. צילום: נמרוד כהן)
הראשון בהם הוא מגוון שולחנות מתארכים שמאפשרים אירוח רב משתתפים במועדי החג וביומיום מתקצרים. אופציה נוספת הוא הטרנד ההולך וגובר של שילוב שולחן אוכל באי העבודה המרכזי בבית, שמתפקד כדלפק נשלף ומכפיל את גודל שולחן האוכל, וכך חוסך הרבה כאב ראש. לבסוף, קיימת האפשרות של רהיטים מולטי-פונקציונאליים שיכולים לתפקד כעזרי אירוח בימות החג – כמו שידת כניסה או שולחן צד שמסייעים בהורדת העומס מהשולחן המרכזי וכשטח אחסון לבקבוקי שתייה וצלחות הגשה.
עיצוב: לילי שלו. צילום: סוזי לוינסון עבור מטבחי זיולארח במטבח: אי העבודה ממשיך לשולחן אירוח (עיצוב: לילי שלו. צילום: סוזי לוינסון עבור מטבחי זיו)
הלל עיצוב ואדריכלות. צילום: עודד סמדרלחסוך משטח הפנים של השולחן: שלבו שולחנות צד ניידים למשקאות (הלל עיצוב ואדריכלות. צילום: עודד סמדר)

2. משחק הכיסאות

עד מתי נאלץ למצוא דרכים להצניע את ערמת כיסאות הפלסטיק המאובקת שמנוצלת רק בחגים? ייתכן שלעולם, אך אופציה אלגנטית ודקורטיבית שיהיה כיף להביט בה גם בימי החול היא ספסל ישיבה. אופציה אחת היא לבחור בספסל עץ ארוך לשולחן האוכל, שיכול להכיל מספר סועדים, ואופציה אחרת היא ספסל מתרחב - ביומיום הוא יכול לתפקד כהדום או פינת ישיבה קטנה, ובעת הצורך להכיל לא מעט אושפיזין.
צילום: קרין רבנהצילום: קרין רבנהדקורטיבי וחוסך מקום: שילוב ספסל בשולחן האוכל המרכזי (צילום: קרין רבנהצילום: קרין רבנה)
צילום: סטודיו גולן עבור רשת זגההדום או פינת ישיבה קטנה מתארכת לספסל לאירוח (צילום: סטודיו גולן עבור רשת זגה)

3. פעמון הזכוכית

חג הסוכות הוא אחד החגים שמאפשרים ליהנות ממזג אוויר נעים, שאינו מסגיר את תנאי האקלים הקשים ביומיום. פתרונות אסתטיים כמו כיפות פעמון שאפשר להניח על הצלחות, יאפשרו לכם לשמור על טריות המנות, להרחיק אורחים מזמזמים ולא-קרואים, ועל הדרך להכניס עוד אלמנט דקורטיבי לשולחן החג.
צילום: פלורליסכיפות פעמון הן דרך להרחיק מזמזמים לא קרואים ולהכניס סטייל לשולחן החג (צילום: פלורליס)
צילום: פלורליסכיפות פעמון: מגיעות גם כרשת למאכלים מהבילים (צילום: פלורליס)
4. הגשה על הגובה
הרצון להציג שולחן חגיגי ויפהפה מתנגש לא פעם עם עומס ויזואלי ועם שלל המנות, בקבוקי השתייה והצלחות שנערמים עליו. מעמדי הגשה בקומות יסייעו לכם לחסוך מקום יקר על השולחן, ולשמור שייראה מסוגנן, מעודן ולא עמוס מדי. מרגישים יצירתיים? יצרנו מדריך שיעזור לכם להכין מעמד הגשה תלת שכבתי בעצמכם.
צילום: רונן מנגן עבור FOX HOMEלחסוך בעומס הוויזואלי: הגשה לגובה (צילום: רונן מנגן עבור FOX HOME)
צילום: ליעונה מנקליעשו זאת בעצמכם: מתקן הגשה תלת שכבתי ממדפים ישנים (צילום: ליעונה מנקלי)

5. אמנות הלבשת השולחן

לא חייבים להשקיע במפות יקרות שתיאלצו לגונן עליהן מפני שפיכות ושאר כתמים עקשניים. במקום לרכוש מפות שולחן, תוכלו לקנות בד ססגוני ומשמח ולפרוס אותו על השולחן.
עיצוב והפקה: מלי בלום. צילום: רויטל אמירראנרים או פלייסמנטים הם דרך להכניס צבע לשולחן (עיצוב והפקה: מלי בלום. צילום: רויטל אמיר)
אופציה אחרת ומוצלחת לא פחות היא ראנרים פרוסים לרוחבו של השולחן שיהפכו אותו לחגיגי, מרשים ומלא רבדים. אלה יוכלו לשמש כמצע עבור שני סועדים, משני עברי השולחן. לבסוף, ניתן להוסיף טקסטורה, גוון ועניין בעזרת חומרים טבעיים: עלים גדולים, ענף של ערבה, קש, ענפי כותנה, זרים מיובשים, פמפס, עציצי תבלין ועוד.
צילום: נועה ליין עבור שקל מותגיםהוסיפו טקסטורה באמצעות ירק, ענפים ועלים גדולים (צילום: נועה ליין עבור שקל מותגים)
זרים אישיים באגרטלים קטנים ישמחו לבב אנוש ויוכלו לשמש שי צנוע עבור הסועדים המכובדים. אם בחרתם בזר פרחים לשולחן החג, הקפידו לשמור שגובה מרכז השולחן לא יתנשא אל-על, כדי שתוכלו לשמור על קשר עין עם האושפיז היושב ממולכם.
עיצוב וצילום: אורי פישמןזרים מיובשים גם הם דרך להכניס דקורציה נעימה לשולחן (עיצוב וצילום: אורי פישמן)
עיצוב וצילום: אורי פישמןבמקום ואזה גדולה עם זר פרחים: כלים קטנים עם פרחים בודדים (עיצוב וצילום: אורי פישמן)

6. שוברים את הכלים

במקום לרכוש עוד ועוד סטים מסורתיים של כלים, תוכלו למצוא שימושים מקוריים וחדשניים עבור סמלי וטעימות החג. כוכבי ראש השנה דוגמת הרימונים, הדבש, התמרים והתפוחים זמינים כעת במלוא תפארתם, בלי להיות לחוצים כמושאי הברכות, ויוכלו לשמש עבור תבשילים יצירתיים וגם כתוספת של קלילות והומור לשולחן החג.
עיצוב וצילום: סיוון קונוולינההשתמשו במושאי הברכות מראש השנה כפריטי עיצוב (עיצוב וצילום: סיוון קונוולינה)
כך כלי לפונדו ניתן להסב לכלי לדבש, ולטבול בו מכל טוב פירות העונה; דקנטר ליין עבור השתייה הקלה; קעריות טאפאס או תבנית קאפקייקס עבור גרגירי רימון; כוסות שוט כאגרטלים מיניאטוריים; מקלות קינמון כשיפודים; קרש חיתוך כמגש לכוסות, ועוד.

7. טאץ' אישי לכל סועד

תכנון מוקדם ומחשבה על מיקום האורחים יעזרו גם למארח וגם לשמח את האורח. תוכלו לסמן את כוסות היין ולהוסיף צבעוניות לשולחן, או להכין פתקים עם שמות האורחים לטובת סדר בשולחן, כן, כולל זה של אליהו.
עיצוב והפקה: מלי בלום. צילום: רויטל אמירלכל אורח ורד: מתנות קטנות שישמחו את האושפיזין (עיצוב והפקה: מלי בלום. צילום: רויטל אמיר)
מתנות אישיות יעלו חיוך על פני הבאים: החל בעציץ תבלין קטן, שיוכל לשמש כתוספת תיבול לסעודה, ועד מעמד פתקים קטן שתוכלו להכין במו ידיכם. סידור שולחן אוהב ומוקפד יעניק נופך אחיד והומוגני ויעזור לשדר את האווירה הנינוחה והמזמינה שביקשתם.