שגרת קורונה 660 חדש

בן 28 מת"א: "אני מחוסן שאובחן עם קורונה - פעמיים ב-3 שבועות"

נדב דרבקין טס בתחילת יולי לברצלונה, שם אובחן כחולה קורונה על אף שהתחסן, ובמשך שבוע סבל מחום גבוה. אחרי בדיקות שליליות טס בחזרה לישראל, וכאן שוב נמצא חיובי. "עכשיו אני עם כאבי ראש, כאבי שרירים וחולשה", הוא סיפר לאולפן ynet מהבידוד. האם הבעיה בעצם בבדיקות?

אלכסנדרה לוקש, ניר (שוקו) כהן, ד"ר איתי גל | פורסם:21/07/2021
אני מחוסן פעמיים שנדבק בקורונה נדב דרבקין (צילום: משה מזרחי)
נדב דרבקין, בן 28 מתל אביב, עונה להגדרה מוזרה ונדירה במיוחד: הוא התחסן נגד קורונה בינואר, וביולי אובחן עם המחלה פעמיים בתוך שלושה שבועות, לדבריו - פעם אחת בחו"ל ופעם נוספת בארץ. איך זה קרה לו, והאם הבעיה היא בכלל באמינות הבדיקות?
קראו עוד:
"בתחילת יולי טסתי לברצלונה כדי לבקר את אחי, שגר ולומד שם כבר כמה שנים", סיפר היום (ד') דרבקין לאולפן ynet. "בתוך יום בערך אחי פיתח תסמינים. הוא נדבק שם כנראה במסיבת רחוב, ואני טיפלתי בו. כעבור יומיים נדבקתי גם אני. לא חשבתי שיש לי סיבה לדאגה, כי אני מחוסן, אבל קיבלתי את זה קשה, הרבה יותר קשה ממנו, למרות העובדה שאני מחוסן והוא לא: במשך שבוע הייתי חום גבוה של 40 מעלות ותסמינים.
"היינו בעיר קטנה מחוץ לברצלונה. הרשויות לא עזרו לנו, ולא הייתה לנו שום יכולת להתמודד. פנינו למוקד קורונה, פנינו למשטרה, אפילו לשגרירות ניסינו להגיע. מצאנו את עצמנו בלי אוכל, בלי תרופות ועם בעיה להשיג מים. הטיפול שם לא פשוט".
תמונה כלליתנדב דרבקין. "אם הייתי יודע שזה עלול לקרות לי, בטוח שלא הייתי טס לחו"ל"
אחרי שדרבקין החלים והרגיש טוב, הוא עבר בדיקת קורונה ויצא שלילי. הוא חזר עם אחיו לברצלונה, טייל איתו ימים אחדים, וביום ראשון האחרון טס בחזרה לישראל. לפני הטיסה נבדק ושוב קיבל תשובה שלילית, אבל כשנבדק בארץ, יצא חיובי. "פיתחתי מחדש תסמינים", הוא מספר. "אומנם, לא חום גבוה כמו שהיה לי בברצלונה, אבל כאבי ראש, כאבי שרירים וחולשה".
"היינו בעיר קטנה מחוץ לברצלונה. הרשויות לא עזרו לנו, ולא הייתה לנו שום יכולת להתמודד. פנינו למוקד קורונה, פנינו למשטרה, אפילו לשגרירות ניסנו להגיע. מצאנו את עצמנו בלי אוכל, בלי תרופות ועם בעיה להשיג מים. אני אומר לאנשים, אל תטוסו לחו"ל בתקופה הזאת"
לשאלה אם הרופא הישראלי שבדק אותו הרים גבה כשנודע לו שזו הפעם השנייה שהוא אובחן כחולה קורונה, למרות החיסון, השיב דרבקין: "לא. עשו לי חקירה אפידמיולוגית מיד כשגילו שנדבקתי שוב, וגם מבחינת רופא המשפחה וגם מבחינת החוקר האפידמיולוגי של משרד הבריאות, נדבקתי פעמיים. זה מבלבל ומוזר. אם הייתי יודע שזה עלול לקרות לי, בטוח שלא הייתי טס לחו"ל. אני אומר לאנשים, אל תטוסו לחו"ל בתקופה הזאת".
המקרה של דרבקין בהחלט נדיר, שכן הסיכוי להידבק בקורונה פעמיים בתוך זמן כל כך קצר הוא אפסי. בעולם היו מספר מקרים של מחוסנים או מחלימים שנדבקו פעם נוספת בקורונה, אבל ברבים מהמקרים התברר שהתוצאה השלילית שקיבל החולה לפני שהוא אובחן פעם נוספת, הייתה כוזבת: החולה עדיין הפריש מקטעים גנטיים של הנגיף, הוא עדיין היה נגוע, כך שרק הבדיקה החיובית שבוצעה לאחר מכן הייתה מהימנה. במקרים אחרים הבדיקה עצמה לא הייתה תקינה, שכן המטוש לא הוחדר עמוק מספיק.
במקרים אחרים נדבקו פעמיים אנשים בעלי רמת חיסוניות נמוכה יחסית, שהגוף שלהם לא הגיע להגנה מלאה, או שהם נדבקו בזן אחר של קורונה.
105

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
70.

כן לנסיעות לחו"ל.

69.

comment-2-comment

68.

67.

יום שישי ,אני ואשתי עשינו בדיקה,שנינו יצאנו שליליים. אמרנו שהבדיקה הייתה קלה. שוב למחרת ביום שבת בגלל הרגשה לא טובה, עשינו בדיקה ויצאנו חיוביים. הפעם הבודק לא היה עדין, דחף את המטוש לפה ולאף חזק. נראה לי פה הבעיה. צריך להנחות את הבודקים, איך לעשות.

66.

כרגיל ולהדביק עוד אנשים.

65.

אסור לנסוע לחול😉

64.

ובגלל שהבדיקות לא אמינות קיבל גם תשובה שלילית

63.

62.

בוקר טוב.. עוד לא הבנתם שהבדיקות מתוש האלה לא אמינות

61.

60.

59.

comment-2-comment

למרות האזהרות ולמרות הסכנות היו חייבים להשתחרר מהלחץ ולהביא לישראל נגיפים מסוכנים תוך סיכון משפחתם, חבריהם וכל העם בישראל. אבל היי כבר שנה,שלמה לא היינו בחול.

58.

שמצטט את השקרנים שמתראיינים כל שני וחמישי בתקשורת הממסדית. תמיד חשבתי שיהודים לא פראיירים. מסתבר שטעיתי. העם הכי מובל שיש

comment-2-comment

57.

סרט

56.

המסקנה שלו היא לא לטוס לחול?? איזו מסקנה הזויה המסקנה היא שאסור להתחסן

comment-2-comment

comment-2-comment

55.

comment-2-comment

מה שנדיר זה אדם שהחלים מקורונה,ותוך כמה ימים חלה שוב.

54.

53.

והוא מאמין בחופשיות. ולמען האמת אחרי שנים שאני שייך לצד הימני של המפה השתכנעתי שאני לא מבין מהחיים שלי. חופשיות זה ערך שלא ניתן לזלזל בו מי שחושב שהוא בסכנה שיתכבד לשבת בבית ולשמור על הכללים ולא להתסובב בעולם ולהתלונן בלי שיגיבלו את כל השאר יחי ניצן הורוביץ

comment-2-comment

בואו נטוס לאומן ולאבו דאבי להביא עוד קצת קורונה. הרי אם הביביסטים מאשימים את הורוביץ שאז החרדים הם הראשונים שישלמו לנו על הדבקות.

comment-2-comment

ואנחנו הורים לילדים קטנים שעובדים במשרה מלאה נצטרך לשלם את המחיר

52.

מה אנחנו יכולים לעשות אם מתחסנים ונדבקים? אולי לא נשמרים מספיק. צריך להיות גם במקום פתוח עם מסיכות כדי להיות מוגנים ולא לזלזל!!!

51.

יותר סביר שפיתח לונג קוביד והבדיקה השניה היתה פולס נגטיב. אחר כך חזר לתת תוצאה חיובית כמו הרבה מחלימים.

50.

49.

48.

לא מבינה דבר אחד פייזר הודיעו שבישראל מתבצע ניסוי עם תכשיר החיסון לקורונה.איך בדיוק משתתפים בחיסון לא צריכים לחתום על טפסי התנדבות לחיסון? ואם אדם רוצה להתנדב לניסוי בגופו שלו באיזה זכות הוא דורש מהאחרים לעשות כך?

comment-2-comment

comment-2-comment

אבל שאר העולם מבין את זה מצוין. עם ישראל התמים שוב מובל כצאן..

comment-2-comment

comment-2-comment

47.

ההגדרה של חולה קשה זה אדם שצריך מכונת הנשמה.קל זה עם חום ושיעול. עצם העובדה שלא הגיע לאישפוז זו מחלה קלה.אבל פעמיים??? מוזר.

46.

הבחור יוצא דופן אין אומר שהבדיקות אינן תקינות וכל העולם מעכשיו יידבקו בקורונה.

45.

לא כולל אותם. בחיסון החדש יהיה הגנה מהם.

comment-2-comment

comment-2-comment

44.

43.

אז מה הקשר למהימנות הבדיקות?

42.

41.

עובדה שאין להכחישה: המנייה עלתה או לא עלתה? זוהי ההוכחה היחידה אם החיסון הצליח.

40.

טס רק אחרי שהוא נדבק הוא קורא לישראלים לא לטוס.

39.

שפותחה בירושלים, הצילה כמה אנשים...ומאז כלום, יכלו להקל ולהציל בכל העולם

38.

37.

comment-2-comment

בהודו היו מתים מיליונים ולא אלפים אם מה שאתה אומר היה אפילו קרוב לנכון

comment-2-comment

comment-2-comment

בהודו התחילו למות רק שהפסיקו עם הכדורים שמעבירים את המחלה והפילו אותם גם לחיסון הלא נודע שקוטף וקוטף

36.

תפסיקו לבלוע כל מה שדוחפים לכם.

35.

מחלימים ללא תסמינים מתחילת שנה וכעת (יולי) גם מחוסנים פעמיים. וקיבלנו את ההדבקה בפעם השנייה, מאוד מאוד קשה. מסקנה.....

comment-2-comment

לא העפרונות הכי מחודדים בקלמר. גם החלמתם וגם התחסנתם? למה, כשאתה מסיים להתקלח אתה נוהג להשפריץ על עצמך מים אחרי שהתנגבת והתלבשת?

34.

33.

32.

31.

comment-2-comment

30.

בעקרון, חיסון, כל חיסון לכל מחלה לא מונע ולא נועד למנוע הידבקות ו או הדבקה. חיסון נט ועד לאתגר את הצערכת החיסונית של הגוף לייצר נוגדנים מראש טרם הידבקות במחלה. מי שמחוסן ויש לו מספיק נוגדנים, ברגע שהוא נדבק. הנוגדנים שלו מתחילים מייד להלחם בנגיף כדי להביס אותו תוך פרק זמן קצר יחסית ומניעת סיבוכי מחלה. זה תפקידו של החיסון ולכן, צריך לעקוב ולדאוג שבגופנו יהיה מספיק נוגדנים פעילים כל עוד הנגיף נפוץ ולשם כך צריך מפעם לפעם לקבל זריקת חיסון שתחדש את רמת הנוגדנים ושתותאם לוואריינט הנפוץ המשתנה. כך גם בחיסון נגד שפעת כאשר לקראת עונת השפעת מכינים תרכובת חדשה לפי הצפי לוואריינטים ומידי שנה יש להתחסן מחדש. כאשר מחוסן שפעת נדבק, בד"כ הוא חש כמה במחלה במשך כמה שעות עד יום יומיים ובזה מסתכמת המחלה עד להתאוששות. קורונה היא מחלה קשה יותר משפעת ומי שלוקה בה סובל מתסמינים קשים יותר אך כאמור, אדם מחוסון שגופו פיתח נוגדנים ברמה טובה, אם לא סובל ממחלוץ רקע כרוניות קשות אמור להתגבר על המחלה ולהבריא ממנה ללא סיבוכים ותוך פרק זמן קצר יחסית.

29.

רוב הנדבקים הם כאלה שהתחסנו וגם רוב המאושפזים במצב קשה. את זה משרד הבריאות אומר. מה זה אומר בעצם על החיסון?

comment-2-comment

רוב החולים קשה הם כאלה שלא חוסנו. אין קשר בין החיסון להדבקות. חיסון לא נועד ולא יכול למנוע הדבקות. טול קיסם מבין שיניך, טול קורה מבין עיניך

28.

וניתן לחלות וזה שיש פחות חולים קשה זה אולי כי הזן הזה פחות אלים והגוף לבד יכול להתגבר עליו.יכול להיות שהבדיקה שלילית כי כמות הוירוס היתה קטנה מאד אבל לא אפס והוא התפרץ שוב. כמו שבמחלת הנשיקה ניתן לחלות יותר מפעם אחת.זה גם אומר דרשני לגבי הבידודים. כל זן והתכונות שלו. אז גם אורך הבידוד צריך להיות פונקציה של הזן הספציפי.

27.

זאת נקראת צביעות

comment-2-comment

26.

בגלל אפס אחריות שלו, שניכם סבלתם.

25.

comment-2-comment

לא יכולים לסגור בגלל לוביסטים של סוכנויות נסיעות ששורצים בכנסת. ממשלה באה והולכת אך שחיתויות בחלקן נשארות לאורך זמן.

24.

23.

22.

21.

די כבר,לא רוצים להתחסן.

comment-2-comment

20.

טוסו לחול ח"ח

19.

הידעתם שהFDA נתן לבדיקה הזו גם אישור חירום כמו החיסון?

comment-2-comment

אפשר מקור בבקשה? מה שם הבדיקה? משהו?

18.

לא להתחסן!

17.

יא אהבלים!!!!

16.

15.

זה החיסון הקטלני בהסטוריה, אלפים מתו ממנו בישראל ומאות אלפים בארה"ב והרבה מעבר למיליון באירופה. התקשורת יודעת ומחרישה כדי לא להתמודד עם הזעם שיופנה נגדה על תמיכה בהונאה.

comment-2-comment

האם אתה מכיר אישית אלפי אנשים שמתו?

comment-2-comment

comment-2-comment

שלח עוד פרטים בבקשה

comment-2-comment

נכון מאוד...הבדיקות האלה נועדו לדברים אחרים לא לשקרונה וככה ממציאי מגפה עוד מעט אנשים יבינו איך עבדו עליהם

14.

למה הוא חזר לארץ?

13.

טסת בעיה שלך ואל תבכה שבספרד שהיא מדינת עולם שלישי ביחס לאירופה אין שירותי בריאות...

12.

11.

בסדר

10.

הכל היה טוב עד לרגע שנכתב "אל תטוסו לחול" משם ירדתי ישר לכתוב תגובה, עוד כתבה שיטחית על שימו מסכה או אל תטוסו לחול, איזה בלוף זה לא יאומן...

9.

סטומים

8.

אל תאמינו לקוטאל הזה, פעם אחת הוא אפילו שיקר לטיגר שהוא מצא שד

comment-2-comment

7.

6.

5.

המחלה תמשיך להתפשט וליצור וריאנטים חדשים כל עוד יש לה אנשים שלא התחסנו להדביק בקלות.

comment-2-comment

אם הוא לא היה מתחסן הוא לא חוטף את זה. שמעת פעם מישהו שקיבל שפעת פעמיים בחודש? דפקתם את המערכת החיסונית שלכם.

comment-2-comment

לך תדפוק תראש בקיר אולי משהו יזוז.

comment-2-comment

הואריאנטים זה תוצר של החיסונים

4.

3.

2.

1.

comment-2-comment

אני אישית מכיר את הבחור הוא היה המנהל שלי בעבודה בעבר אומנם לא דיברתי איתו שנים אבל מה מוזר לך בסיפור? תגובה טיפשית

comment-2-comment

comment-2-comment

אח שלו לא היה מחוסן וחטף אץ זה יותר קל בהרבה ממנו. חומר למחשבה אהמאהמ

לכל התגובות
0