4
צילום: עמית שעלצילום: עמית שעל

בלי בזק בינלאומי: yes תמכור חבילות אינטרנט וטלוויזיה

חברת בזק דיווחה לבורסה ש-yes קיבלה רישיון למתן שירותי גישה לאינטרנט, כך שתוכל למכור חבילות באנדל וטריפל (טלוויזיה, ספק ותשתית אינטרנט של בזק). המהלך יצמק עוד יותר את מצבת הלקוחות של בזק בינלאומי

מירב קריסטל | פורסם:23/06/2022
חברת yes קיבלה רישיון ספק אינטרנט, ותחל למכור חבילות משולבות של טלוויזיה, ספק ותשתית אינטרנט של בזק, כך הודיעה היום (חמישי) חברת בזק לבורסה. המהלך יצמק עוד יותר את מצבת הלקוחות של בזק בינלאומי (750 אלף לקוחות), שכבר איבדה כמה עשרות אלפי לקוחות לטובת בזק בעקבות רפורמת ביטול ההפרדה בין ספק לתשתית. הרפורמה למעשה סייעה לבזק להגדיל כוחה על חשבון חברת הבת שלה.
ל-yes יש 566 אלף מינויי טלוויזיה בלוויין, ו-275 אלף מינויים לטלוויזיה על גבי האינטרנט (yes + וסטינג טיוי), כשהחברה מתכוונת להעביר את כל מינויה לאינטרנט ולבטל את שירותי הלווין. עקב כך, מכירת חבילות שכוללות ספק ותשתית אינטרנט לצד שירותי טלוויזיה הן משמעותית להמשך פעילות החברה. yes מתמודדת בשוק טלוויזיה תחרותי יותר, שיהיה עתיר אפליקציות הזרמת תוכן, חלקן בינלאומיות.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
החברה תוכל למכור טריפלים ובאנדלים בדומה למתחרות שלה HOT, סלקום tv ופרטנר tv, להן היה לכאורה יתרון עליה בתחום זה עד היום. האם מחיריה לצרכן יהיו נמוכים עקב כניסתה לתחרות? לא בהכרח. המותג yes ממוצב גבוה בטלוויזיה (למעט שירות סטינג tv שמחיריו נמוכים), וכך גם המותג בזק באינטרנט. בזק מוכרת אינטרנט מהיר מאוד על גבי סיבים אופטיים במחירים גבוהים יחסית לשוק (אם כי יש מבצעים) ובדמי חיבור גבוהים. הצפי להשקת הטריפל - רבעון ראשון של 2023 (בכפוף להסכם עם עובדי בזק בינלאומי שבלעדיהם לא יוכלו להקים את החיבור).
לפי גורמים בענף מדובר בבשורה בעיקר לבזק ולא ל-yes, שכן היום הטלוויזיה הוא מוצר משלים והרווח הגדול הוא במכירה של תשתית אינטרנט על גבי סיבים אופטיים.
המהלך הזה אמנם יקטין את מצבת הלקוחות של בזק בינלאומי, אך המותג ימשיך לפעול בשוק הפרטי ולתת שירות מלא ללקוחותיו עד שאלה יסיימו איתה את ההתקשרות. בשלב זה השירות ללקוחות פרטיים ייסגר והחברה תהפוך לכזו שמשרתת עסקים בלבד.
לכתבה זו 4 תגובות
הוספת תגובה
4

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
3.

comment-2-comment

יס ממש אבל ממש לא שווה להוט שני הפכים לחלוטין.. תוכן של יס ברמה גבוהה, והטכנולוגיה שלה מושקעת. רמת השירות הכי גבוהה מבין השאר.. בהוט זה מתחת לכל ביקורת וזה לא בגלל נציג שרות מסויים שנתקלת בו, אלה ככה שיטת השירות שלהם בנוייה.. וזה מניסיון בחנתי את שירות הוט מכל הכיוונים.

2.

חבל, בזק בינלאומי הייתה פעם חברה טובה

1.

חברות של גנבים,אל תתקרבו הכל עולה כפול אצליהם. לא נותנים שום דבר שאחרות לא נותנות,עד שאין אינטרנט סיבים וירידות מחירים לא להתקרב. לעשות מנויים רק איפה שיש מחיר טוב. אם משלמים להם כל מחיר המחירים לא ירדו אף פעם

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה