100

לימור לבנת טועה פעמיים, וגם מפספסת את המהות

ח"כים בליכוד לא "הרימו ראש", כי הוא מעולם לא הורכן. גם אין "דיקטטורה" במפלגה. הסיפור האמיתי הוא שהקואליציה לא יכולה להעביר חוק ציוני | תגובה

יהונתן טל | פורסם:19/05/2022
צילום: ראובן שוורץלימור לבנת (צילום: ראובן שוורץ)
הבוקר (חמישי) פרסמה כאן השרה לשעבר לימור לבנת טור שבו טענה כי "אחרי שנים הח"כים בליכוד הרימו ראש" ושבליכוד "הדיקטטורה חוגגת". אלו שתי קביעות שסותרות האחת את השנייה ולא הייתי מתעכב על כך אלמלא שתיהן היו שגויות.
הכרזת ההתמודדות של יולי אדלשטיין, מחלוקת הפריימריז עם ניר ברקת, התמיכה של דוד ביטן בהגבלת כהונת ראש הממשלה והמחאה של דודי אמסלם על השיחה עם נשיאת העליון אסתר חיות - אלה ארבע דוגמאות רק מהחודשים האחרונים לקולות ביקורת פומבית שהושמעו על התנהלות יו"ר הליכוד בנימין נתניהו מתוך המפלגה. בהתחשב בעובדה שמלבד קולות בסיעת ימינה - אם אפשר לכנות אותה כך – לא נשמעת אף התבטאות פומבית נגד ראשי מפלגות אחרות, נראה כי ה"דיקטטורה" בליכוד אולי חוגגת, אבל היא לא מוצלחת יתר על המידה.
מצב ה"דיקטטורה" בליכוד משליך כמובן גם על הקביעה הראשונה בדבריה של לבנת. הח"כים בליכוד לא נדרשים "להרים ראש" כי הם מעולם לא הרכינו או שמטו אותו. חברי סיעת הליכוד מביעים את דעתם, וכמו במפלגה דמוקרטית - הרוב ינצח וכך יצביעו כולם. כחברת תקווה חדשה בהווה אני מציע ללבנת וחבריה לאמץ את הדמוקרטיה הליכודית. לצד החסרונות שבה, היא בעיקר מאפשרת לח"כים להיות עצמאים ולהביע את דעתם באופן חופשי גם אם היו"ר, חזק ככל שיהיה, מתנגד לכך.
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסתהיו"ר בנימין נתניהו. יש חולקים פומבית (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
ולעניין הדיון עצמו על חוק ממדים ללימודים. מדובר בחוק חשוב והוא יעבור. אולי בקואליציה הזו ואולי בקואליציה הבאה. אך כעוצמת החשיבות של החוק כך גודל האבסורד שבמסגרתו קיימת קואליציה בישראל שלא מסוגלת להעביר אותו. אליבא דלבנת, עולם הפוך אנחנו רואים: הממלכתיות מגויסת לשמירה על קואליציה ללא רוב בכנסת, וראש הממשלה המנוח מנחם בגין הוא חייל אלמוני במסדר האחים המוסלמים.
תמונה כללית
יהונתן טל
הקואליציה לא תיפול בעקבות חוק ממדים ללימודים כמו שלא נפלה אחרי מושב שלם שבו בקושי הצליחה לחוקק. אין ספר מתכונים להפלת קואליציה בישראל, וגם לבנת תסכים שזהו תהליך שמשול למשחק שחמט ארוך ומתיש שכל מהלך בדרך יכול להכריע את גורלו. ההפסדים במושב הקודם הביאו לסדק ראשון בקואליציה בדמות פרישתה של ח"כ עידית סילמן, והמשך העבודה המאומצת בכנסת ובדעת הקהל תביא בעתיד הלא רחוק לשבר שיפיל אותה.
אני שייך לצד בליכוד שלא מעוניין לשים רשת ביטחון ציונית לקואליציה שלא יכולה להעביר חוקים ציוניים, ואתמול אפילו ניסיתי לשכנע את חברי הסיעה בעמדתי. בין אם הצלחתי ובין אם לאו, הדמוקרטיה בליכוד תנצח.
  • יהונתן טל הוא חבר מרכז ומנכ"ל הליכוד העולמי
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 100 תגובות
הוספת תגובה
100

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
84.

83.

82.

האופוזיציה היא אופוזיציה לכל דבר, לעם ישראל ולא לממשלה, כל מי שבחר באחת ממפלגות האופוזיציה בחר ביבי, לא מפלים ראש ממשלה מכהן, האמת היא שלא ביבי שולט בליכוד, אלא המנגנון המושחת של חברי מרכז הליכוד שכל מי שמעז להתנגד לביבי מסכן האינטרסים שלהם!

81.

מי לכף זכות בפוליטיקה, ומי להכפשה. BB רוצה לחזור לשלטון ומיד, והסיבות ידועות

80.

חיילי צהל לא בראש שלהם.

79.

עוד דתי \ לאומי המשתייך לכת האיסיים בושה ליהדות!

78.

77.

76.

תמיד זה עולה כסף. גם בממשלות ליכוד זה קשה בגלל המפלגות הדתיות שלא נהנות מההטבה. בדיוק כמו הסיעות הערביות...

75.

74.

73.

72.

סמרטוט לא צריך דמוקרטיה כי הוא הולך אחרי המנהיג ברצון בלי ביקורת.

71.

קשקשן מצוי סיפורי הבל מתאימים למשתפ של הנאשם בפלילים

70.

זמנה עבר

69.

התירוצים מתחילים להישמע כמ מעלית שבת.

68.

קואליציה תפקידה לקדם חוקים בכנסת ולמשול.אופוזיציה תפקידה להתנגד ולנסות להחליף את הממשלה זהו שיטת הממשל בישראל.אם יש כאן ממשלה שלא מצליחה להעביר חוקים ולא מצליחה למשול אז בבקשה שלא תבוא בטענות לאופוזיציה ושתפרוש.זהו כללי המשחק.אם הקואליציה של היום יכולה להעביר מיליארדים למפלגות הקואליציה בלי למצמץ ,ואם רוצה שהחוק של החיילים יעבור שיענו בחיוב לדרישת הקואליציה ויעניקו לחיילים 100% מהמלגה.מה לא ברור כאן?

comment-2-comment

comment-2-comment

67.

ראשך מורכן עד ברכיך ולשונך שלוחה ומגיעה עד אחוריו של הדיקטטור המושחת

66.

שיטת ביבי לא פסחה עלייך הא? הדברים שהאיש הזה עשה לכל מי שרק הראה פוטנציאל במפלגה הם מזעזעים (דוגמא מתוך אין ספור - סער מקום 4 במפלגה ללא מינו לשר... אדלשטיין - איפה בכלל להתחיל..?), צמרת הליכוד היא הגרועה שהיתה מיום הקמת הסיעה וזה בלי להכנס לפלגנות (כי חלקנו שכחו מה זה להיות יהודים, וכול המתנגדים הם שמאלנים וכו') פולחן האישיות, המשפחה וכו'. אבל תמשיך להגיד לעצמך שהמפלגה בסדר וכל השאר טועים... אני בטוח שאתה גם יודע שזה קשקוש אבל ממרום תפקידך אין הרבה ציפיות שתרים ראש (תרתי משמע) ותגיד שהראש הזה צריך ללכת וזאת מחשש שתאבד את שלך...

65.

כאמריקאית אשת ישראלי אומר. שזמנך תם. עוף לכל הרוחות. ותן לדור החדש והצעיר להריץ את המדינה. יצאת לרוב העם מכל חור בגוף

64.

63.

לבנת אחת השפויות וכל מילה שלה בסלע!!! היתה שם ויודעת בדיוק במה מדובר. מי שכתב זאת בור ועם הארץ כיאה ללהקה הביביבטית חחח

62.

לא הפוליטיקאים קיימים בשביל המדינה, אלא המדינה קיימת בשביל הפוליטיקאים. האזרחים הם סתם פיונים במאבק בין פוליטיקאים. זו כנראה האידאולוגיה החדשה-ישנה של הביביזם. ולכן גם בבחירות הבאות: נתניהו יישאר באופוזיציה.

61.

אני חסיד גור מצביע תמיד אגודה ככל אשר יורוך ונשמע לגדולי ישראל אבל לפני כניסת השבת חטא קטן לקרוא קצת באתרי חדשות . קראתי את שתי הכתבות ושל לבנת יותר משכנעת . שבת שלום לכל עם ישראל.

60.

59.

בושה וחרפה

58.

comment-2-comment

מה אפשר לצפות משמאלני עלוב

comment-2-comment

comment-2-comment

57.

בממשלה אם ביבי לא היה עומד בראשו .אף מנהיג לא סומך עליו .

56.

הסיפור הוא שאתם, בשביל הכסא, מוכנים למכור את חיילי צהל. מחר תספרו לכולם כמה אתם דואגים להם. זה בסדר. לא נשכח

55.

עבר זמנה ודעתה נועדה אך להציג בפנינו את חיוניתה וחיננותה...... לא מעניין, גבירתי. החיים כאן ואת שום. מחוצה להם. בהיבט הפוליטי כמובן. על תתארי לנו דברים על רודנויות בליכוד - רוב העם סומך ורוצה בבנימין נתניהו לענ"ד, כל חינך בתקשורת והליטופים שאת נהנית מהם, הכל בגלל עמדתך הלעומתית לבני ין נתניהו. נסי לדבר בו טובות, ונשכח מקיומך.

54.

comment-2-comment

53.

לימור כמו לימון חמוץ .ממורמרת

comment-2-comment

שאתם אפילו חוזרים אחרי העלבונות שבהם ביבי משתמש

52.

הקחבה של הליכוד

51.

50.

49.

קיבל גוב ומלקק.

48.

אתם חותכים את האף כדי להרגיז את הפנים - אבל בעיקר תרגיזו את הבוחרים שלכם. הללויה.

47.

אז אופוזיציה לא אמורה להיות ממלכתית ? מכבדת ? פועלת לטובת הציבור שבחר בה ? היא אמורה להיות אנטי קואליציה, לדפוק אותה בכל הזדמנות. לקלל , להסית, לצרוח, להפריע לדפוק גם את האזרחים והעיקר שגם הקואליציה אכלה אותה ? כוח כסף וכבוד, זה מה שנשאר מהליכוד.

46.

45.

הוא דיקטטורה. כל בר דעת יכול לראות שמעגל הח"כים הקרוב לביבי דורס כל מי שלא מיישר קו.

comment-2-comment

הביאה רק רוע בהנהלתו של ביבי.וחבל תחזירו את השם "חרות".

44.

43.

42.

לא ברור מדוע החיילים הקרביים המשוחחרים לא יקבלו מלגה מלאה אלא רק חלק מהמלגה עבור הלימודים האקדמיים באוניברסיטאות. לא מזמן הודיע ראש ועד הפנסיונרים של אנשי הקבע , גנץ, כי ברצונו להלבין את התוספת הלא חוקית לאנשי הקבע שפרשו לפנסיה בגילאי ה 40 לחייהם ומקבלים עשרות אלפי שח מידי חודש על חשבון הציבור כולו. למרות שלרבים מהם סודרה עבודה על ידי הצבא, עם פרישתם, פרישה בגיל 40 פלוס, עדיין מקבלים את הפנסיה השערוריתית, תקציבית, כך שלא צריכים להשתתף כלל בהפקדה משלהם לפנסיה, כמו לשאר אזרחי המדינה, וגם פטורים ממס הכנסה בשל פנסיית העתק שמקבלים מידי חודש וכל זאת על חשבונם של הלוחמים ושאר החיילים שתורמים, גם בחייהם, לטובת המדינה. סביר היה שמערכת הביטחון, במקום להשקיע את המליארדים שמופנים לטובת התוספת לפנסיה של עובדי הקבע שפרשו ומקבלים בכל מקרה, גם ללא התוספת הבלתי חוקית פנסיה שערוריתית, שאין לה אח ורע בעולם ובגיל צעיר יחסית, תפנה את אותם סכומים עצומים או לפחות את חלקם לטובת החיילים הקרביים המשוחררים שבאמת תרמו את כל כולם למדינה במשך שנים וללא כל תמורה בעוד שכמעט רוב רובם של הפנסיונרים המתעשרים תרומתם היתה זעומה, אם בכלל (למעט החיילים הקרביים). מדוע גנץ מתעקש להלבין את התוספת הבלתי חוקית לפנסיונרים העשירים של הצבא – יכול כל אחד להבין והרי גם הוא נחשב כפנסיונר של הצבא ונעים יותר לדעת שהתוספת תהפוך לחוקית (למרות שכל השנים הדבר נעשה באופן לא חוקי ואף לא אחד שלם על מעשה פלילי שכזה)

41.

אין דבר כזה ליכוד. יש רק כת אשר מקיימת ריטואל פגני של סגידה חולנית לאל ביבייהו

40.

רמת אמינות: אני אמוטט את שלטון החמאס

39.

כמה יוהרה לחשוב שאתה יודע יותר טוב ממישהי שהייתה חלק מהמערכת

38.

37.

והויכוח הזה הוא מאד מאד ענייני ולגיטימי. כי אכן תפקיד האופוזיציה בכל עניין לנסות להפיל את הקואליציה זה תפקידה. קואליציה שאינה יכולה להעביר חוקים בסיסיים לטובת החברה בישראל, צריכה להניח את המפתחות. כמובן שיש חכים מודאגים מהאפקט של הצבעה בנושא הזה אבל זה לגמרי לגיטימי ומראה שזו אינה מפלגה של בובות או מומיות אלא רנשים עם דעות ועם חשיבה משלהם. כל הכבוד לליכוד ולנתניהו.

36.

לא זה תפקיד הכנסת - להלחם ביריב פוליטי על גב הציבור מחלוקות פוליטיות - יוכרעו בבחירות הפלת ממשלה או פיזור כנסת - בנושאים עקרוניים על זה רוב הציבור מסכים אבל התעמרות בציבור בכל חוק לטובת כלל הציבור - זו לא שיטה , ובוודאות לא חלק מדמוקרטיה תקינה זו בריונות לשמה

35.

34.

מה אתה מקשקש, החכמים מתים מפחד מביבי ויעשו כל מה שירצה, אתה לא הבנת כלום מה 15 שנה האחרונות ...

33.

32.

הדיקטטורה בליכוד באה לידי ביטוי בדרך הכי בולטת וברורה שיש: למרות שלליכוד ולמפלגות הימין יש רוב מוחץ בכנסת - הם לא יכולים לממש אותו עם נתניהו. למה? כי מפלגות אחרות לא מוכנות להצטרף. את זה נתניהו לא מקבל, אבל חברי הליכוד מתקשים לטפל במכשול הזה. לכתו של נתניהו (מהחיים הפוליטים) יביא מפץ גדול, ולדעתי בעיקר בגוש הימין והליכוד. אנחנו מתקרבים לשם.

31.

כמו סינדרום שטוקהולם. עבד של ביבי.

30.

גיבוב מילים כמו המקורבים מטעם פוטין שמעללים את המנהיגות הרוסית

29.

28.

אני שומע אותה המון כפרשנית בפנאל טלויזה ואך התקשורת אוהבת אותה הרי היא יצאה מליכוד והיא מבקרת את ביבי וליכוד בחריפות הרי זה משרת את האגנדה והיא מקבל חום ואהבה ועודה נעים בגב ..היא שכחה אך השמאל ותקשורת סלדו ממנה ופועלה שהיתה מזוהה עם הליכוד אני פחות מעריך אנשים אלו..לעצם העניין מפלגות כמו יש עתיד ,כחול לבן ,מפלגות הערביות ,מפלגת של סער וישראל ביתנו לאחד המפלגות אלו לימור הצביעה עבורם כלל אין דמוקרטיה ,הקודקוד בוחר את אנשים שלו ללא בחירות ומי רק מעיז לציית נגד הקודקוד הוא מושפל ומורחק מהמפלגה ולהבאה כלל לא נכלל ברשימה לבחירות הבאות על מה היא מדברת ..בליכוד מתקיים בחירות ומתפקדים בוחרים את נציגיו לכנסת ..וזה דמוקרטיה אולי היא לימור לא אוהבת את הבחירה אבל כך עובד דמוקרטיה וכנראה היא שכחה אך זה אמור להיות ..נעים בגב והשנאה וקנאה לביבי מעביר על דעתה כמו עוד הרבה אנשים במרכז שמאל וימין מזוייף

27.

26.

עוד ח״כ אלמוני שמנסה לסדר לעצמו מקום בפריימריז הבאים בליכוד היו פעם אנשים ראויים מי יש שם היום ? מושחתים ומלחכי פנכה, ומיליונר אחד

25.

ותנועת הליכוד בגדה בחיילים. כל השאר שקרים.

24.

אתה ושכמותך, ואלו שחברו אליך בימי המושחתים, מימין, ועוד יותר ימין, ובגיבוי חרדים - כולכם אינכם ציונים. לכו תלמדו, תתקדמו ואל תתימרו ותתחסדו לקבוע מהי ציונות

23.

אלה עם איבר אחר הם עוברים סירוס

22.

האשכנזיה הזו חושבת שהיא האליטה. זה מקור כל העיניין.

comment-2-comment

יש לך משהו עינייני לומר .

21.

20.

19.

תחסכו מאיתנו פרשנים וכתבים משוחדים ומיותרים...קראתי כתבה אחת ואחרונה של הכתב המגוחך הזה.

18.

עוד ביביסט עלוב חייל בצבע פילוג העם

17.

ראה מה עוללו שרה ויאיר לכל מי שניסה להרים ראש !!! סער, אלקין, כץ, ברקת... הרי רק אם ביבי יפרוש, הכול יסתדר. אז למה הוא נאחז בקרנות המזבח ???

16.

לך ללמוד מדעי המדינה לפני שתתגאה ב"דמוקרטיה" של הליכוד. פחדנים וחברים עמוד שדרה שכפופים למרות של משפחה חזירית. אויל.

15.

המהות היא לא להעניש את הקואליציה, אלא לחוקק חוקים לטובת העם. אתם לא משחקים בדוקים, אלא בחיים של אנשים. אתה חושב שהחוק טוב,תעביר אותו. אתה חושב שתוכל לשפר אותו,תעשה את זה כשתהייה בשלטון. הזוי שאתם משחקים בלמי יש יותר גדול....

14.

13.

וממש חבל שכך, ושאתם לא רואים את זה.

12.

11.

שכל מטרתם היא לנקות בצורה יסודית את האחוריים של הזומביבי אחרי כל שילשול שיוצא לו.

10.

9.

הערכים שלך ירדו לביוב. תתגאה בעצמך, אתה עכשיו מתרץ פגיעה בחיילים לטובת עוד מערכת בחירות שהיא פגיעה במדינה כולה, ובסופה המצב לא הולך להשתנות. זו ההגדרה של שיגעון.

8.

comment-2-comment

חח רז סתם לזרוק שהכתבה כולה שטויות מעידה עליך כאלף עדים שתגובתך מקורה בלב ולא בראש נמק פרט והסבר מדוע .. אחרת תגובתך זו סתם קשקוש בלבוש

7.

הדוגמה הכי טובה היא גדעון סער שלמרות שזכה במקום הרביעי בפריימריז לא זכה להתמנות אפילו לסגן שר. המשמעת הליכודניקית שגורסת (וזו לא תאוריה, אנחנו רואים את זה פעם אחר פעם) שטובת המפלגה היא מעל טובת האזרחים היא הקו המנחה של המפלגה ואת זה אנחנו רואים עכשיו עם חוק הממדים ללימודים, רק דוגמה אחת בים של דוגמאות. אנחנו רואים את זה בח"כים חדשים שמבזבזים את זמנם בלהתחבב על יו"ר המפלגה במקום בעבודה ציבורית (מישהו אמר גלית דיסטל?) בנוגע לעידית סילמן, כולנו יודעים למה היא פרשה. ההתמודדות הנפשית עם הדיעות השונות בקואליציה לא באמת היו הזרז אלא רק התירוץ. שכחצי מפלגה עסוקה בהערצת המנהיג והחצי השני עסוק בלסתום את הפה כדי שלא יקראו להם חס וחלילה בוגדים שמאלנים קל לטעות ולחשוב שמדובר במפלגה פלורליסטית עם ריבוי דיעות. תשאל את אמיר אוחנה שהצביע נגד המגזר שאליו הוא שייך כדי לא להרגיז את השותפים הטבעיים של הליכוד.

comment-2-comment

גבעון סער הפסיד בפריימריס לנתניהו ובמקום לקבל את ההפסד הוא חתר תחתיו-קוראים לזה אופורטוניזם

comment-2-comment

אז ככה: - בליכוד מצביעים לרשימת הכנסת לא לתפקידים בממשלה ... יו"ר הליכוד מקבל את המנדט להרכיב את הממשלה מחברי הליכוד. גדעון סער זכה במקום הרביעי והבטיח את מקומו בכנסת, לא בשום מקום אחר - הליכוד (תקרא את תגובת המפלגה) הודיע שיתמוך בחוק אם הוא יהיה 100% מימון ולא 66%. לידיעתך: ה 34% החסרים הם סה"כ 50 מליון ש"ח שזה עלות שיפוץ המתחם של בנט ברעננה... אם מצאו 50 מיליארד לעבאס, יכולים למצוא 50 *מליון* לחיילים חוצמזה, לא ברורה לי ההתבכיינות הזו: אתם בשלטון תחוקקו ותשלטו, מה הקטע הזה של לבוא בטענות לאופוזיציה שלא תומכים בחוקים של הקואליציה ?! לא מסוגלים לשלוט, תפנו את הבמה. ד"א: ההתנכלות הזו לעידית סילמן זה פשוט גועל נפש, ההתהפכות שכולם עשו עליה ברגע שפרשה - פשוט גועל נפש

comment-2-comment

המפלגה היא מעל העם. והמנהיג מעל כולם עם פולחן אישיות מרקיע שחקים.

6.

השינוי הוא כניעה לבן הזוג מהשמאל???

comment-2-comment

כל מי שלא מסכים איתך במאה אחוז אוטומטית מתוייג כשמאלן או נכנע לשמאל. השמאל הוא כמובן מילה נרדפת לכת השטן

5.

אם הייתה בחרת בפרימריס אז זה דמוקרטיה ואם לא אז דיקטטורה נוטרת גם בצערה לא תיסלח

4.

בגלל חוכמולוגים כמוך אני לא אצביע ליכוד

3.

תפקיד האופוזיציה הוא לא להתנגד באופן אוטומטי לכל הצעה של הקואליציה. תפקידה הוא למנוע את עריצות הרוב. ישנם נושאים שעליהם יש הסכמה בין צדדים שונים ואין סיבה להכשיל חוקים רק בגלל שהמציע שייך למחנה השני. אבל בליקוק בעידן ביבי אין חשיבות למטרת החוק - העיקרון היחיד הוא להמשיך לשתק את המדינה ולשמור על הקיסר. כך הפלתם את חוק הראיות ובכך פגעתם באין ספור נפגעות ונפגעי עבירות ופשעים!!! לא הרמתם את הראש - כי אין לכם כבר שרירים בצוואר כדי להוציא אותו מהישבן של אדונכם! להגדיר אותכם כסמרטוטי ריצפה יהיה עלבון לכל סמרטוטי הריצפה.

comment-2-comment

אין בליכוד דיקטטורה.נתניהו הוא המנהיג לא בכפיה אלא מבחירה והוא המתאים ביותר.

comment-2-comment

העריצות של המיעוט של ממשלת בנט. בג"ץ זה אבטיפוס של עריצות המיעוט,בית משפט ופרקליטות לתפירת תיקים זה עריצות המיעוט.זה לא מפריע לך?

2.

1.

מתוסכלת גם שהיית בליכוד לא עשית כלום רק בזק את שייכת לנשיאים שאחרים עשו להם את העבודה שראו שביבי העם רוצה בא ואוהב אותו כולכם ברחתם מקנאה רודפת אחרכם עד היום תתבישי לך

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה