1

מסע שבועי עם משפחת עדן - צפו בפרק 17

סיטקום בבימויו של יריב הורוביץ ובכיכובם של ציפי שביט ומולי שולמן, שעולה ב-ynet מידי שבוע, מבקש להנגיש את המסורת היהודית על ידי שילוב בין קומדיה פרועה לעיון בפרשת השבוע. צפו בפרק ה-17 של הסדרה - פרשת יתרו

ynet
| פורסם:20/01/2022
בשיתוף עמותת סולמות
להתחיל מבראשית - פרק 17 - פרשת יתרו
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-17 - פרשת יתרו בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת יתרו

משה רבנו היה מנהיג דגול, ובכל זאת, בפרשת יתרו הוא לומד משהו חשוב - האצלת סמכויות. יתרו, החותן של משה, רואה שמשה עונה לפניות הציבור במשך כל היום, והוא מסביר למשה שכדי לעמוד בכל המשימות עליו למנות אנשים נוספים שיעזרו לו.
כדי להאציל סמכויות, המנהיג צריך להבין שהוא לא יכול לעשות הכל לבד, ועליו להכיר בכוחותיהם של אנשים אחרים ובכישורים שלהם, על מנת להתאים להם תפקיד, בו יוכלו לתרום מכישוריהם בצורה מיטבית.
צילום: בנימין חירם ואלי זינגרלהתחיל מבראשית פרשת יתרו (צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
גם ניסים לומד מהי מנהיגות אמתית. לאחר שהבין (בשבוע שעבר) שהוא לא יכול להטיל על אנשים תפקידים שלא מתאימים להם, הוא מנסה לעשות הכל לבד, ונכשל. בעקבות זאת הוא לומד להאציל סמכויות בהתאם ליכולותיהם של בני המשפחה. כאשר כל אחד מקבל את התפקיד הנכון, המסע מצליח, ובגדול.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות
לכתבה זו 1 תגובות
הוספת תגובה
1

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
1.

0
מצב לילה
מצב לילה