102
660 המונה טועם

פשוטים וקטלניים: כדורי פלאפל מעולים ביער

בלי עצבים, בלי לחץ ובלי אוונטה: המונה טועם מצא בתוך היער בוטקה נגרר שמתפקד כפלאפלייה ומכין במקום פלאפל ירוק מעולה. אז הפסטורליה נהדרת וגם הטעם, אבל איך המחיר?

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 30/11/2021
צפו: המונה טועם מצא כדורי פלאפל מעולים ביער (צילום: שמוליק דודפור)
את כל הטיפים לגבי המקומות ששווה לאכול בהם, אני מקבל בדרך כלל מהלקוחות במהלך הנסיעה במונית שלי. הם הופכים למרכז מידע ולא עוצרים את עצמם מלספר לי על אוכל הרחוב שהם מכירים ואוהבים, אני שואל והם עונים. הפעם הזאת הייתה קצת שונה ומצחיקה - אמיר, החבר הכי טוב שלי, היה באמצע רכיבת לילה בתוך היער ואני לא הצטרפתי כי הייתי בנהיגה במונית.
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
אמיר וחבריו הגיעו לנקודת מפגש עם עוד רוכבים בלילה, הם עשו הפסקה מהרכיבה, ישבו לאכול והתחילו לדבר על האוכל. אמיר הזכיר את טור האוכל רחוב שלי, רויטל ושמואל שישבו ליד שמעו ושאלו אותו איך אפשר להשיג אותי ואמיר התקשר אליי.
אמיר הוא אחד מהחברים הכי קרובים שלי ובגלל זה אני עונה לו זריז גם כשאני עם לקוחות במונית, לא לכל אחד אני עונה ככה זריז. אמיר התחיל עם משפט הפתיחה "יש כאן מישהי שרוצה לדבר איתך", אין בעיה המפקד, והמשיך: "הזכרנו אותך ומישהי שיש לה פלאפל רוצה שתדע על הפלאפלייה שלהם".
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
עד כאן הכל היה לא הכי רגיל ומקרי ביותר וזה דווקא מצא חן בעיניי. אמיר העביר את הטלפון לרויטל שהתחילה לדבר וסיפרה לי על "פלאפל ירוק בדרך", הפלאפלייה שלה ושל בעלה שמואל. היא סיפרה לי על המיקום שלהם שנמצא קצת ליד צומת נחשון, אחרי הפנייה ליישוב משמר דוד, ליד אנדרטת חיל ההנדסה.
חיכיתי להזדמנות המתאימה להגיע למקום של רויטל ושמואל. הבוטקה הנייד של "פלאפל ירוק בדרך" לא נפתח מוקדם, רק משעה 11:00 בבוקר, אז גם התזמון היה חשוב לי - חשוב לא להגיע על הפתיחה כי אני לא אוכל פלאפל על הפתיחה. עבר שבוע ועדיין כיווננתי את עצמי לאזור, מחפש את הרגע שבו אסע בכיוון של הפלאפל כי סקרן אותי על מה כל העניין. על הדרך הבנתי שזה מתאים לי בדיוק כי אני לא אוהב עצירות ארוכות מדי - יאללה לאכול והלאה להמשיך לעבוד.

פסטורליה אמיתית

הגעתי עד לבני בנימין. כל יישוב בארץ מתחיל עם רעיון ולפעמים הרעיון יותר מעניין מהיישוב עצמו. בכלל לא זכרתי שהייתי כבר במקום הזה אבל זה בערך ליד צומת נחשון. למזלי, כשכבר הייתי בבני בנימין, מצאתי גם על הדרך מה לכתוב לטור, אז ניצלתי את ההזדמנות.
כאן חשוב לא ליפול בטעות למלכודת של השילוט המתעתע על כביש 6 ולשלם על נסיעה בכביש. חזרתי לכיוון צומת נחשון, וקצת לפני הצומת פניתי שמאלה לכביש 411 לכיוון צומת ביל"ו. שם כבר התחלתי לחפש עם העיניים משהו שדומה לפלאפליה על הדרך. נסעתי לפי ההוראות, פניתי ימינה למשמר דוד ושמאלה בקטנה, ושם ממש ליד הכביש יש בוטקה בין העצים. פסטורליה אמיתית.
מסביב לבוטקה יש שולחנות, אנחנו נמצאים בתוך ריאה ירוקה ליד הכביש. כביש 411 הוא לא כביש סואן מדי, הוא בסך הכל עוד כביש מקשר אזורי, הרי מה הסיכוי שתירצו לנסוע מרחובות מזרחה? לפעמים הכבישים בארץ ממציאים את עצמם.
בכניסה למשמר דוד פתחו רויטל ושמואל את הפלאפלייה שלהם בתוך היער הקטן וזה בדיוק כל הקסם של התקופה הזאת. שמואל עובד שנים במטבח והקורונה הציבה את המחסום ודחפה אותו לפתוח פלאפליה בבוטקה נגרר על הדרך ולאו דווקא לירות גבוה מדי, מבלי להוריד גרם מהמקצועיות או מהטעם של הפלאפל.
באותו רגע חשבתי על מטבחי העילית דמיקולו למיניהם שמתגאים במטבחים הזעירים והקטנים שלהם, עם צפיפות ועבודה בלחץ גבוה, עם צעקות והיררכיה. אתם מוזמנים לבוא לכאן ולראות את שמואל ורויטל עומדים בתוך הבוטקה הנגרר הקטן שלהם, מכינים פלאפל מעולה בלי עצבים או לחץ ולא מוותרים לעצמם על אף פרט בהכנה. כל זה בלי אוונטה או מחיר מופקע. כמה פשוט, ככה מעולה. להזכירכם, שפים - לפחות באוכל רחוב יש כסף.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
ניגשתי לבוטקה והצטרפתי לתור של עוד נהגים כמוני. לא הייתי יוצא דופן ביחס לשעה, שהייתה כבר לקראת 12 בצהריים. שמואל היה עסוק בהכנה של הכדורים ולא הפסיק לבחוש אותם בתוך השמן - לאט-לאט, בלי לחץ, כאילו עוטף אותם אל תוך השמן עצמו ושם לב לכל כדור ולכל לקוח שמצטרף. בריזה קלה עברה בתוך היער עד שאפשר היה לשמוע את הרוח. כבר שכחתי מתי הייתה הפעם האחרונה ששמעתי רוח בין עצים.
הכף חפנה כמה כדורים מתוך השמן הלוהט, הריח אפף את הבוטקה וזלג החוצה והלקוח שלידי נשבר כמו ילד והזכיר לשמואל שהוא היה ראשון. עמדתי לידו והבנתי אותו - היה אפשר להריח את הפלאפל הטרי דרך הטיגון והחום, והריח המהביל כיסה את המקום. שמואל הגיש לי כדור פלאפל ואחזתי בו עם קצות האצבעות.
אני לא בעניין של כווייה אז חיכיתי מעט ואז ראיתי את מראה הכדורים הרותחים ולרגע התבלבלתי. הנחתי את הכדור על קצה הדלפק ושלפתי את המצלמה. צילמתי את כדורי הפלאפל היפים באמצע היער, ככה סתם מונחים על הכף הגדולה כמו שהם - פשוטים וקטלניים.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הפלאפל של שמואל ידע שנים של ידע מצטבר, כבר לפני שנים לימדו אותו איך להכין וחנכו אותו בכל השלבים. השקט והחיוך על הפנים של שמואל הרגיעו אותי. אין לחץ, בסך הכול מביאים פרנסה הביתה, אוספים כסף קטן, נותנים את המקסימום ונהנים מהדרך.
צילמתי וחזרתי לכדור הפלאפל שלי. הוא היה קצת פחות רותח ונגסתי אותו לחצי. שמואל מכין כדור פלאפל גדול וזה תמיד סיכון גדול יותר להכין כדור פלאפל גדול. יותר פשוט להכין כדורים קטנים - יש פחות סיכוי לטעות איתם, אבל שמואל לא מבין קיצורי דרך. שנים חנכו אותו אל תוך העבודה רק ככה - רק כדורי פלאפל גדולים בלי בושה או פחד.
הפיתה ששמואל נותן לא קטנה בכלל ואפילו גדולה מדי, פיתה עבה ומלאה. זה הפלאפל הכי טעים שאכלתי השנה: טיפונת מלוח, רק טיפה, מלא ירק - ירק טרי בלבד שנטחן על הבוקר, פלאפל מתובל בלי בושה עם פשטות מדויקת ואף טיפה של שמן שחדרה את מעטפת כדור הפלאפל של שמואל.
אצל שמואל אין הרבה סלטים, הרי באנו לאכול פלאפל. זאת פעם ראשונה שאכלתי פלאפל עם סלט ירקות, אמנם רק קצת, אבל עדיין - סלט ירקות עם קצת חריף בסגנון מסיר שומנים, עקב העונה החמה שלא נגמרת. מעל הכול שמואל מוסיף טחינה מעולה וזה הכול, זה העניין - פלאפל ירוק מעולה בתוך היער. אם אתם אפילו רק קצת ליד האזור, לכו תעמדו בתור, תיצרו קשר ותגידו תודה רבה, כי אתם הולכים לקבל פלאפל מעולה.
לכתבה זו 102 תגובות
הוספת תגובה
102

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
66.

הפינה המקסימה של יפעת והפקל קפה.

65.

64.

comment-2-comment

63.

אתה "עוקץ" שלא לצורך, מסעדות "דמיקולו" כלשונך בשביל למכור לנו פלאפל סטנדרטי.... מה הפונאטה רובין? זו תרבות הדיבור המחורבנת שהכניס הנאשם לחיינו: אתה לא שווה אם אתה לא מכסח את המתחרים, אתה לא קיים אם אתה לא משפיל אחרים. קובי - אתה מאכזב ברמות. בלי קשר למקומות הסטנדרטיים שאתה אוכל בהם.

62.

חנות/מעדניה "כיד המלך" ברח רוטשילד פינת הדגל העברי, ועושה את זה ה"קוסם" בשם הרצל שירש את המתכוון הזה מאביו הירושלמי, שמי שזוכר אחרי "מלחמת ששת הימים" היינו נוסעים לשוק בבית לחם לאכול פלאפל ערבי..ואז אמרו לנו יש בירושלים אחד שעושה יותר טוב..אס תטעמו..ותקנו שקית עם קפואים..זה הפלאפל הכי טוב בעולם

61.

comment-2-comment

60.

לא רשום את כמות הכדורים בפיתה. מידע חשוב.

comment-2-comment

59.

אין טעם כזה בעולם

comment-2-comment

comment-2-comment

"חמודי" אבל הוא ממש לא חמוד, אחמד אבל הוא לא אח אבל הוא ממש ממש מד, מוחמד אכן יש לו מוח מד וכן הלאה וכן הלאה אז ממש הם שונאי ישראל כהלכה "עשו שונא ליעקב" ולכן כל מה שתיקח מהם יהיה רע לגופך ובעצמותך ובכלל מאכלי גויים אסורים לישראל,היו שלום ישראל.

comment-2-comment

58.

של היגיינה ללא ארנונה הגזמתם זה עושק. המנה עולה לכם אולי שקל וחצי. איזה הוצאות בכלל יש לך שאתה גובה עשרים שח. בושה. רמאות. כן רמאות. שירותים יש לכם? מים זורמים יש לכם לשטוף ידיים? אישור מכבי אש יש? שילוט שילמתם לעיריה? לא. אז למה עשרים שח כמו הגנבים ביער. למה בעיר יותר זול ממכם?

57.

ים של הבסטיונרים. ביער אין שכירות של תל-אביב ,למה 20 שח?

comment-2-comment

56.

למרות הארנונה של מרכז תל אביב. הוא עוד מהיקרים של הפלאפל בתל אביב

55.

לזה התכוונת.?

54.

מאמין באלוהים ובבני אדם! לא צריך כשרות לפלאפל! ורק בני אדם טובים מכינים פלאפל טוב! אני בדרך לזלול....

53.

comment-2-comment

52.

51.

למלח עדיף לשים פחות מאשר יותר. ברגע שזה אפילו טיפונת מלוח הוא לא ידע להכין פלאפאל, מי שמבין גם בטעות בלי להתבלבל לא יעשה את זה מלוח אפילו בטיפ טיפה.

comment-2-comment

שפית אעלק

50.

לא מניחה שנתנו לו רישיון למכור שם...

49.

comment-2-comment

comment-2-comment

48.

אתה עוד תקבל מחלות ותצטער על זה

47.

46.

45.

ועוד 20 שח' למנה? מנה פלאפל לא צריכה לעלות יותר מ-13 שח', וכשאני עושה את זה בבית לנכדים זה יוצא 3 שח' למנה, זה העלות לבעל הדוכן כולל כל המיסים יאללה הבנות את הפרסומת

44.

43.

שאוכל למצוא מקום מומלץ קרוב אליי... :)

42.

41.

על מה ולמה?

40.

39.

38.

כי זה שמואל !

37.

ברהט - לא בשטחים, רהט בתוך מדינת ישראל, עולה מנת פלאפל 10 ש"ח ואני יכול להעיד מנסיון אישי, לא פעם ולא פעמיים שגם שם הפלאפל טרי וישר מהטיגון כי התור שיש שם - אני מדבר על הפלאפל הירוק (זה הצבע של הדוכן, צרוף מקרים) מעט אחרי הכניסה לרהט - גורם לכך שהאנשים מחכים לפלאפל ולא להיפך. אין לי ספק שבעל דוכן הפלאפל ברהט לא מנהל את העסק ממניעים אלרואיסטיים ואם הוא מרוויח גם כאשר הוא מוכר מנה ב-10 ש"ח, 20 ש"ח למנת פלאפל זה מחיר מופקע למהדרין.

comment-2-comment

בקינג ג'ורג' ת"א מנה עולה 6 ש"ח !!

comment-2-comment

36.

פלאפל באמת טעים וממכר בטעם של פעם שמואל ורויטל תמיד מקבלים בחיוך ומפנקים ברוחב לב

35.

comment-2-comment

טוב שלא כתבת מגילת אסתר כולה פלאפל

34.

שווה להגיע במיוחד

33.

לא שווה לסוע במיוחד למקום כזה.

32.

כולם לשם מהר

31.

פלאפל מומלץ בחום טעים טרי וממכר

30.

מה יוצא לכם יא כרובים כבושים שכמותכם. תנו שאפו להמלצה. חייבים להרוס כל דבר. בשביל זה המדינה נראית ככה. תפרגנו יא חלאות

29.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

את השנאה. גזען מגעיל.

28.

כתוב מעולה ומביא מידע שלא מגיעים אליו לבד. לא מפריע ליפול עם המלצה לא מוצלחת (לטעמי), אז אני לא חוזר.

comment-2-comment

27.

26.

לא חייבים לרסס רעל

25.

עברנו שם יאנה אשתי מחארקוב ואני ביחד עם חמותי..חשוב להחליף את השמן אחרי כל טיגון! ובשום אופן וזה סכנת נפשות להרתיח שמן שוב ושוב בגלל האוקציאנטים והרדיקלים החופשיים בשמן. אז בגלל לא ראיתי גזר בשמן קניתי רק לחמותי מנה שלמה ועוד 32 כדורים פלאפל שיהיה לה לאח"כ...ולכל החיים

comment-2-comment

אחרי יומיים

24.

וואלאק,רציתי לברר לפני שאני אץ רץ יחד עם גיברת זליבנסקי למקום הזה אם במידה ואזמין שמה יחד עם המנה פיילעפל בקבוק קווינס (זוכרים את הפרסומת המיתולוגית "דור הז'ינס שותה קווינס"?) תפוזים בציר 1981 בשביל להרטיב את הלוע האם הבל"בת יגבה ממני איזה 50 זובה דמי חליצה כמו הטרנד החביב שמונהג לאחרונה בכל מיני מסעדות של נובורישים טחונים בת"א ואפילו בכמה דוכנים של פיילעפל היי צוצייטי:-) אילה ליקה ותברחו וצ'עדו לכוווווווווווווווולן:-)

comment-2-comment

23.

לא צריך את המסביב ,תאכלס

22.

21.

20.

19.

כאילו עוטף אותם אל תוך השמן עצמו ושם לב לכל כדור ולכל לקוח שמצטרף. בריזה קלה עברה בתוך היער עד שאפשר היה לשמוע את הרוח. כבר שכחתי מתי הייתה הפעם האחרונה ששמעתי רוח בין עצים.

18.

"הבוריקה של עופר" - שווה להכיר ולהגיע. יישוב קציר מזרחית לפרדס חנה בואכה צפון השומרון

17.

16.

במרכז תל אביב פלאפל עולה 20 שקל וגם זה מחיר מופקע, אז באמצע שומקום?! בדיחה טובה הבאתם לי פה!

comment-2-comment

ולעניין אבל המחיר לא טוב

comment-2-comment

בלי שכירות בלי ארנונה שילוט. 50 אחוז בשחור הבן אדם טייקון

15.

14.

ולא יהיה שלשול

13.

comment-2-comment

מחיר הפשטות

12.

מקום קטן פלאפל פצצה פלפלים חריפים שעושה במקום נגמרים דיי מוקדם מומלץ בחום וזול ממש

comment-2-comment

שלשלתי יומיים. הילדים שאלו למה אבא צועק איה איה על האסלה.

11.

comment-2-comment

10.

מי צריך את זה

comment-2-comment

9.

עוד פעם בוטקה על אי בודד...זה ממומן ..לא אוכלת שם

8.

comment-2-comment

לכאורה מאוד קמצנים התורקי

comment-2-comment

ממליץ על פלאפל השכונה בשעריים ( רחובות ) וקריטי ליד קניון רחובות אם כי יקר ליד הקניון עולה 22 ש"ח .

7.

6.

5.

4.

ברמת השרון נתנו לכמה עבריינים להקים דוכני אוכל כאילו ניידים בגלל שישבו בכלא וצריכים שיקום אל מול זה יש שומרי חוק שלא מקבלים שום אישור אני ועוד רבים וטובים מחרימים את העסקים האלה מצידי שיכנסו שוב לכלא החברה מסתדרת טוב מאוד בעלדיהם

comment-2-comment

comment-2-comment

איך הילד הקטן שאומר " המלך הוא עירום " אוהב את הנודניקים האלו .

3.

2.

ועוד לא דיברנו על איכות והיגיינה

comment-2-comment

מתאים לתושבי האזור .מסתפק בפלאפ אורית של שלום המעולה בפינת גן העיר טבריה

comment-2-comment

כי אם היית עצמאי היית עוצר לרגע וחושב לפני שהיית מתבטא כך נכון 20 ש"ח זה לא זול אבל אם קבלת פלאפל סופר טרי וטעים בתוך פיתה גדולה מהרגיל עם סלטים טריים זה לא שווה את המחיר ? ואיך אתה כבר קובע או מרמז שההגיינה שם לא טובה ? או שאולי אתה מעדיף שמן שטיגנו עליו שבוע עם פיתה מקרוסקופית וסלט עייף...

comment-2-comment

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה