152
850 הולכים לבחירות  יאיר לפיד ישיבת ממשלהבנימין נתניהו ביבי יו

מועד הבחירות, העברת השלטון והיוזמות שיוקפאו: השאלות הפתוחות לפני פיזור הכנסת

בקואליציה ובאופוזיציה יידרשו להסכים על מועד - כשבמקביל בוועדת הבחירות חוששים מפגיעה בהיערכות בגלל חגי תשרי. לפיד, שיהפוך לר"מ מעבר, רוצה לאשר את המהלך במהירות, ולפני הרוטציה יקבל "חפיפה יסודית" מבנט. האם יעבור לבלפור, וכמה הכול יעלה? ynet עושה סדר, לפני בחירות חמישיות בתוך פחות משלוש שנים וחצי

תמונה כללית
מורן אזולאי | עודכן: 20/06/2022
לאחר הודעתם הדרמטית אמש (שני) של ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד כי החליטו ביוזמתם לקדם את פיזור הכנסת ואת מימוש הרוטציה ביניהם, נותרו כעת לא מעט שאלות פתוחות בדרך למערכת הבחירות – החמישית של ישראל בתוך פחות משלוש שנים וחצי.
צילום: יואב דודקביץ, EPAלפיד, נתניהו ובנט. הקרבות הסוערים במליאה יעברו לשטח (צילום: יואב דודקביץ, EPA)
הצהרת בנט ולפיד על הקדמת הבחירות (צילום: אלכס גמבורג )

מתי תפוזר הכנסת?

לפיד ובנט הודיעו כי בשבוע הבא יביאו את החוק לפיזור הכנסת ה-24, ואז יחלו הגלגלים בדרך לבחירות לנוע באופן רציני יותר. מהרגע שבו תעלה הצעת החוק בקריאה טרומית, יהיו בדרך לאישור הסופי גם קריאה ראשונה ולאחר מכן קריאה שנייה ושלישית. בדרך כלל, אם יש נכונות בקואליציה, ניתן לסיים את מלאכת הפיזור ולהעביר את החוק בתוך יום אחד – כולל סיכום על תאריך הבחירות והעברת החוק בוועדת הכנסת. לפיד, מי שיהפוך עם השלמת המהלך לראש הממשלה בפועל, מעוניין לסיים הכול בפעם אחת – וייתכן שזה מה שיקרה בסופו של דבר.

מתי יתקיימו הבחירות?

אם לא תתרחש דרמה של הרגע האחרון – התייצבות הקואליציה או ממשלה אחרת בכנסת הנוכחית – הסיעות השונות יקיימו התייעצות ויבחרו את התאריך. מערכת הבחירות צריכה להתקיים לא פחות מ-90 יום לאחר פיזור הכנסת ובהתחשב בחגי תשרי, ההערכה היא שמערכת הבחירות תתקיים בסוף חודש אוקטובר או תחילת נובמבר. שני תאריכים אפשריים עומדים כעת על סדר היום: 25 באוקטובר ו-1 בנובמבר.
צילום: עמית שאבילפיד רוצה להעביר את החוק לפיזור הכנסת בבת אחת. רה"מ בנט ומחליפו המיועד במליאת הכנסת, ארכיון (צילום: עמית שאבי)
צילום: EPAארגזי פתקים לקראת הבחירות ב-2020. חגי תשרי יסבכו את ההיערכות? (צילום: EPA)
ההתייעצות תיעשה בין היתר מול ועדת הבחירות המרכזית, שנערכת ליום הבחירות ודורשת בדרך כלל מספיק זמן להתארגנות. בוועדת הבחירות המרכזית, יצוין, הביעו דאגה מכך שלא יוכלו לעמוד בלוחות הזמנים – כיוון שלראשונה זה שנים הבחירות ייערכו בסמוך לחגי תשרי, וכך במשך כמעט חודש שלם לא תתאפשר עבודתה של ועדת הבחירות.
"יש לו"ז מסודר לתקופה הזו של לפני בחירות – אישור רשימות, פסילות, ערעורים לבית המשפט, קביעת תקציב, זה דורש זמן היערכות, אני לא זוכר מתי היו בחירות בחגים, לא חושב שאפשר לעמוד בזה לפני נובמבר", אמר גורם המעורה בפרטים.

מה יהיה עם החוקים שעדיין ממתינים בקנה?

בזמן שנותר עד לפיזור הכנסת ניתן עדיין להעביר דברי חקיקה דחופים, ובכל מקרה הממשלה ממשיכה להתנהל – כל משרד לפי המדיניות שבה פעל עד היום ולפי התקציב שהעבירה כבר הממשלה.
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחוןיוזמות חקיקה יוקפאו, וגם מינוי בכירים יהפוך לתהליך סבוך יותר. גנץ והרמטכ"ל היוצא כוכבי (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
בתקופת המעבר של הכנסת אין חקיקה פרטית של חברי הכנסת ולפיכך לא צפויות יוזמות שנויות במחלוקת. מנגד, הממשלה תתקשה לקדם מהלכים משלה או למנות בעלי תפקיד בכירים – כך ששר הביטחון בני גנץ יתקשה לפי ההערכות להשלים את תהליך בחירת הרמטכ"ל הבא.

איך תיראה המערכת הפוליטית?

הקרבות המתוקשרים והיצריים שבהם חזינו עד עתה במליאת הכנסת עוברים כעת לשטח. חברי הכנסת בחלק מהמפלגות – בליכוד במיוחד – ייערכו לפריימריז על מנת להיבחר לכנסת הבאה, ואילו אחרים יחרשו את השטח בניסיון לגייס כמה שיותר תומכים למפלגה שאותה הם מייצגים. במילים אחרות: נאומי המליאה וההודעות לעיתונות בנושאים פרלמנטריים יוחלפו בקמפיינים נשכניים ודפי מסרים הקשורים במצע בחירות והבטחות לקדנציה הבאה.

מתי יתמנה לפיד לראש ממשלה, והאם יעבור לבלפור?

מיד לאחר פיזור הכנסת יתבצע טקס החילופים באופן מסודר בהתאם להסכם הקואליציוני שנחתם ולחקיקה שנקבעה בעקבותיו. בימים האחרונים כבר החל לפיד בהיערכות להיכנס לתפקיד, וראש הממשלה בנט אף הודיע כי יעביר לו חפיפה מסודרת ויסודית. בנט הרעיף שבחים על לפיד בהצהרה מיוחדת שנשאו השניים, אם כי הוא הדגיש כי בין השניים מחלוקות, והבטיח "לעמוד לצידו ולעזור לו בכל מה שצריך".
צילום: אלכס קולומוסיקילפיד. יעבור לבלפור? (צילום: אלכס קולומוסיקי)
תמונה כלליתמעון ראש הממשלה בירושלים. עדיין בשיפוצים
בשלב זה, לא ברור אם לפיד יעבור להתגורר במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים – שעדיין עומד שומם בשל שיפוצים. בימים הקרובים לפיד צפוי לערוך ישיבת היערכות ושם יתקבלו ההחלטות בנושא.

מה המשמעות הכלכלית?

עלות הבחירות החמישיות למשק נאמדת בלפחות שלושה מיליארד שקלים. מעבר לכך, פיזור הכנסת המתקרב והמצב הפוליטי החדש צפוי להשפיע מאוד על הכלכלה הישראלית. הרפורמות שטרם אושרו, אם לא יועברו בחקיקת בזק בכנסת עוד השבוע, ייגנזו עד אחרי הבחירות וייתכן שגם יבוטלו סופית. העלאת שכר המינימום והפיצוי לעצמאים עלולים לחכות גם הם אם המשבר הפוליטי יוביל לבחירות.
בתחום הדיור היחיד שיוכל לפעול כעת הוא בנק ישראל שיוכל גם בתקופת מערכת בחירות בהיותו עצמאי להעלות ריבית או למשל להחליט על שיעורים אחרים המותרים בריבית בהלוואות כמו שיעור ריבית הפריים. לממשלה אסור יהיה להעלות או להפחית מיסים גם בתחום הדיור בעת ממשלת מעבר.

איך הגענו לכאן?

התפזרות הכנסת היא תוצאה של משבר שהחל לפני כמעט שלושה חודשים, עם פרישתה מהקואליציה של ח"כ עידית סילמן מימינה, ואובדן הרוב של הממשלה בכנסת. לאחר מכן החלו בזה אחר זה חברי כנסת נוספים למרוד במשמעת הקואליציונית ולהסב הפסדים לממשלה בהצבעות הכנסת.
איילת שקד בהתייחסות ראשונה לבחירות ( )
לפני שלושה שבועות החריף המשבר על רקע הצורך באישור הכנסת כדי להאריך את תקנות יו"ש – שמחילות את הדין הפלילי הישראלי בהתנחלויות ותוקפן יפוג בסוף החודש. כשעלה החוק להצבעה לא הצליחה הקואליציה לגבש רוב סביבו והוא נפל. על רקע זה הודיע גם ח"כ ניר אורבך מימינה כי אינו רואה את עצמו יותר כחבר בקואליציה ויפסיק להצביע איתה בכנסת.
בהצהרה המיוחדת שנשא אמש בנט הוא הדגיש כי החלטתו לפזר את הכנסת נבעה מאותו חשש שתוקף תקנות יו"ש יפוג – דבר שלא יקרה אם הכנסת תתפזר. הוא הודה שמדובר ב"רגע לא קל", אך טען כי הייתה זו "ההחלטה הנכונה ביותר עבור ישראל". לדבריו, "בשבועות האחרונים עשינו את כל מה שניתן כדי לשמר את הממשלה הזו, הפכנו כל אבן למען הממשלה הזו, לא לכבודנו, אלא לכבודה של מדינת ישראל" – אך אותם מאמצים "לא נשאו פרי".

מה היו התגובות במערכת הפוליטית?

כצפוי, שלל תגובות נשמעו במערכת הפוליטית בעקבות ההחלטה להקדים את הבחירות. במפלגות הקואליציה היוצאת הבטיחו למנוע מיו"ר הליכוד בנימין נתניהו לחזור לשלטון, בעוד באופוזיציה – בימין וגם ברשימה המשותפת – חגגו את ההחלטה. בין היתר, השר גדעון סער הבטיח למנוע את "שעבוד המדינה לאינטרסים האישיים" של נתניהו, בעוד יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הבטיח "אחדות יהודית, ציונית ולאומית אמיתית שתנהיג את ישראל".
נתניהו: "לא אשב עם מנסור עבאס" (צילום: רויטרס)
נתניהו עצמו הבטיח להקים "ממשלה לאומית רחבה" שתדאג לדבריו לכל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל. הוא מיהר לספק הבטחות בחירות כמו הורדת מיסים, והבטיח שוב כי לא יישב עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס. בשיחה עם עיתונאים בכנסת לא שלל אפשרות של מתן שריון לח"כים סוררים מהקואליציה, כמו עידית סילמן. "יש לי הערכה עצומה לאנשים שבאומץ לב שהיו נאמנים לאידאולוגיה שלהם ואקח את זה בחשבון", אמר.
סיון חילאי השתתפה בהכנת הכתבה
פורסם לראשונה: 00:00, 21.06.22
לכתבה זו 152 תגובות
הוספת תגובה
152

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
97.

96.

תגידו אתם שפויים.ככה לנהל מדינה?עזבו את ההתחשבנויות הללו תנו לחיות תתעלו על עצמכם.אתם לא חושבים שבעת שכזאת שסכנת מלחמה אמיתית מרחפת מעלינו עם אירן אנחנו מחליפים שלטון כל יומיים. איך ניתן לתכנן צעדים?איך ניתן לקבוע אסטרטגיה רצינית.ההסטוריה מלאה באירועים בהם האוייב מנצל התרופפות של מערכת השלטון ואנו שם כבר.באמת תתחילו להיות ענייניים מספיק עם ההתחשבנויות והשיסוי .להזכירכם המדינה הזאת זה לא דבר מובן מאליו מיןם היווסדה היא במלחמות קיום באיום אמיתי על קיומה.תסתכלו מה קורה באוקראינה היא לבד נלחמת על קיומה ברגע האמת לא אחינו הגדול מארצות הברית יעזור ולא שום אחר.אנחנו למען עצמננו בלבד ובשביל זה אתם הפוליטיקאים צריכים לצאת מאזור הנוחות שלכם תתחילו להלחם למען הארץ הזאת ולא למען עצמכם.

95.

לנסות להגיע לשלטון אפילו על חשבון המצביעים שלהם שנואשים להעלאת שכר המינימום, עכשיו הכל נעצר

94.

חלק מ התגובות פה כל כך מגוחכות שאני שואל את עצמאי אם המגיבים דוברי אמת או שהם עובדים של משרדי פרסום ש נותנים שירות לחברי הכנסת

93.

92.

שהשם

91.

comment-2-comment

comment-2-comment

מאד

90.

יאיר לפיד ראש ממשלה אחד המשפטים המפחידים

89.

88.

אתם שמים לב שכל מה שמעניין את הכנופיות האלה משני הצדדים רק הכיסאות והבוחטות והתנאים זמקבלים וביכלל לא העם ולא המדינה ולא איך נוכל לשרוד בה ואין לי ספק שזה משפיע על מחשבתם של רוב האזרחים וגם להם זה כבר לא מעניין כלומר בואו ניחיה את היום ושהמחר ילך לכל הרוחות

comment-2-comment

אלא מה? רק כסף, זה מה שמעניין אותם. לא טובת המדינה, לא טובת האזרח, לא ביטחון המדינה, לא חינוך, לא בריאות, לא רווחה. רק הכסף. כולירות היו וכולירות ישארו. מושחתים אחד אחד שם. הם שם יושבים על ענני כסף בזמן שלהרבה אזרחים אין כסף לפת לחם.

87.

אל תעצמו עיניים ביבי לא שם על המדינה עד שיש משהו טוב גם אותו הוא מפרק העיקר טובתו

comment-2-comment

והעברת מיליארדים של כספי שוחד למפלגות הערביות.

86.

85.

מחל זה המחלה המסוכנת ביותר לישראל

84.

לא יעזור, נתניהו לא יהייה ראש ממשלה שוב.

83.

82.

תשאר כבר חליפי ושבנט ימשיך עד הסוף- בשביל להגיד שהיית ראש ממשלה?

comment-2-comment

comment-2-comment

81.

תמיד אמרו לביטחון, אבל האמת היא שהם הולכים למשרדי הפרסום שעושוים מיליארדים ממערכת הבחירות. לשם הולכים המיסים שלנו.

80.

79.

עד שאלוהים לא יקח את נתניהו עם ישראל ימשיך לסבול

78.

אם באמת היה חשוב לו טובת המדינה לפיד היה מאפשר לבנט לסיים עד הבחירות אבל נראה לכם שהוא יוותר על תמונה עם ביידן וכמובן, נהג רכב צמוד ולשכה שיקבל לאחר סיום התפקיד?

77.

לפיד זכית בקול שלי

76.

75.

הדבר העיקרי שלשמו קמה ממשלת השינוי, היה בכדי למנוע מנאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה וכן להגביל את מספר הכהונות. אך מיד הממשלה איבדה כיוון, ומצאה לה נושאים יותר "חשובים". אז מה הפלא שהיא מאבדת את התמיכה ומתפרקת.

comment-2-comment

והם עשו את זה נהדר.

comment-2-comment

74.

73.

comment-2-comment

72.

מספיק לחגוג יל גב העצמאים והציבור. נפגש ביום הבוחר

71.

מעניין אם הליכוד יצביע נגד הרי הוא נגד כל חוק של הקואליציה

70.

גם אם אני מוציא את נתניהו מהמישוואה,עדין שני הצעירים והיהירים הללו עשו את מדינת ישראל לבדיחה על חשבוננו.מהווים אישיים מנהלים אותנו,ואנו מוכים וחבולים ממשיכים וממשיכים באבסורד הזה.

comment-2-comment

69.

68.

67.

שמישהו יסביר לי למה לפיד צריך להחליף את בנט לתקופה כה קצרה? (אני יודע שיש הבסכם)

comment-2-comment

comment-2-comment

66.

65.

ממשלה לאומית רחבה עם המפלגות החרדיות שמתכחשות לקיומה של מדינת ישראל? איזו בדיחה...

64.

63.

וכנופיית הפשע שלו.

62.

61.

60.

59.

כולל הז...ן?

58.

comment-2-comment

אני תומך בבני אבל לא רוצה את השמאל אז מה בנט יעשה יתחבר ללפיד וזה אני לא מעוניין אז מה יעשה בנט

57.

איזו מדינה זבלה...

56.

56.

שיראה את הרגע ב״משחקי הכס״ בו אריה סטארק הסתערה על מלך הלילה, או את הרגע ב״שר הטבעות שיבת המלך״ בו גולום מושמד יחד עם הטבעת.

55.

54.

"לא נלך לבחירות חמישיות"

53.

52.

51.

העיקר שהביביסטים יוכלו שוב לצעוק ביבי ביבי ולקבל מלך וכמובן את המלכה המהוללה. וחבורת השפנפנים יושבים בבתיהם ורועדים. מי היה מספיק חנפן ומי לא? עצוב. השמחה היחידה שלי בספור, תהיה שמחה לאיד. אם אוכל לראות את הסילמנית, הזועבית, האורבכי ושאר החוכמולוגים נשארים מחוץ לכנסת.

50.

49.

48.

47.

חשוב שהמחירים ימשיכו לעלות. ככה זה הכי טוב שאין ממשלות.

46.

comment-2-comment

45.

44.

43.

comment-2-comment

פוליטיקאים פח, צריך להחרים את הבחירות. סילמן ההזויה מסתובבת עם פוזה בכנסת כאילו רק רוצה להיות מקובלת באגף ימין, כמו בתיכון.. חסכים. בהצלחה לה בהמשך.

42.

41.

כבר הבאתי את הריצוף התחלתי עבודה.

comment-2-comment

ועדיין זה לא באמת הסכום ״שנחשף״

40.

גמרתם אותנו כבר פולטיקאים מרושעים. חנקתם לנו תצורה. איזו מדינה מיוחדת במינה.

39.

צריך להיזהר מחקיקות בזק, במיוחד כאשר הן פוגעות באזרחים. צריכים לאשר רק חקיקות בזק שישפרו את מצב האזרחים

comment-2-comment

comment-2-comment

38.

37.

הגיע זמן שיהיה ממשלה שתתחיל לדעוג לנזקקים,לקשישים,לזוגות צעירים ויוקר מחיה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

36.

comment-2-comment

35.

בהלם מהמצב. בא לי לרדת מהארץ יותר מתמיד

comment-2-comment

שב בשקט קסטנר קטן

comment-2-comment

comment-2-comment

בשבוע הבא תוקם קרן מיוחדת שתעזור לכל מי שנמאס לו ורוצה לרדת מפה, יעלה תעופו לנו מהעניים עוכרי ישראל...

comment-2-comment

ממשלת ביבי תחזיר אותנו שנות אור אחורה. את כל הגרעון שהוא יצר הממשלה הנוכחית מצמצמת בעקביות מרגע כניסתה לתפקיד. משרדי הממשלה סוף סוף התחילו לעבוד ועכשיו? הכל ירד לטמיון. פשוט מדכא.

comment-2-comment

שישארו כל אוכלי החינם והאנשים שבקושי עובדים ותאכלו זה את זה. כל הסקטורים העצלים

comment-2-comment

34.

comment-2-comment

אמת רונן רק ביבי

33.

מתאים לי

32.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

31.

לקריירה הפוליטית שלו. בתוך שנה אחת הוא הספיק לבגוד בכל הערכים שלו.

30.

למה אנחנו צריכים לממן את זה????

comment-2-comment

comment-2-comment

29.

הוא ישקול לשריין את הפורשים…. ישקול….

28.

בתור ניסוי מעבר ראשוני כפיילוט בשלב הראשון לבחירות באופן דיגיטלי וחלקי? כ"כ הרבה ניירת ופתקי הצבעה... נכון שיש עניינים של סייבר אך גם בניירת משקיעים בקרה ויש הצבעות דיגיטליות לפעמים בפריימריס, להסתדרות וכו'. כבר עשו תעודות זהות חכמות, אולי כפיילוט בלי לספור את הקולות באופן רשמי כדאי להתחיל ולעשות משהו כדי שעם הזמן יצומצמו התורים בתקופות קורונה והניירת וזמן ההערכות? או לעשות הצבעות גם וגם בקלפיות מסוימות ולראות אם יש פערים?. עם כ"כ הרבה מערכות בחירות בזמן קצר, כבר יכלו להתנסות. כל מערכת בחירות היא יקרה מאוד וצריך לחשוב איך לחסוך בה עלויות וניירת כדי להתחשב באזרחים ובסביבה ולא רק בשיקולים של מי שנראה כאילו הוא בכל פעם דוחף לבחירות בשנתיים האחרונות כדי לזכות בהן ולא מצליח להגיע לרוב בשביל קואליציה משלו.

27.

26.

25.

גם אם הוא יעלה עוד במחירים

24.

שבענו משרה עליזה......

23.

22.

אז מה? לפיד עובר לגור ברעננה? או שלא.. מה יהיה עם השקעת המיליונים בביצור הוילה? או שיש לי רעיון לפיד יעבור למטוס המיוחד והמיועד לראש הממשלה

21.

20.

שוקל ברצינות לא להצביע או להצביע הצבעת מחאה. (רע"מ בהחלט באה בחשבון)

comment-2-comment

על מה אתה מדבר יאהבל את הכסף של המורים והכסף של הרופאים והחיילים וזוגות צעירים שלא יוכלו להגיע לדירה ומשפחות שלא יכולים לגמור את החודש הממשלה שלך נותנת לעבס מיליונים תתעורר יאהבל לך לישון אין על בבי ולא יהיה כמו ביבי אנחנו צריכים מדינה יהודית ודמוקרטית והי תהיה בעזרת השם אמן ואמן ושאלוהים ישמור אותנו מהשמול שהם ערברב

19.

18.

17.

comment-2-comment

מה עונשו של סוחר צוללות?

16.

דיקטטורת קורונה שפגעה קשה בזכויות הפרט ע"י כפיות מסוגים שונים. (כפיית סגר\בדיקות\חיסונים על אוכלוסיות גריאטריות, מבלי אפשרות להתנגד, לדוגמה) הפיכת מאות אלפי אזרחים ל"עבריינים" הנרדפים על ידי רשות האכיפה והגבייה בעקבות קנסות הקורונה. כשל בטחוני במניעת הפיכת איראן למעצמה גרעינית. כשל בטחוני מול החמאס. פגיעה קשה באוכלוסיות עניות על ידי התעלמות מהן.(מתי ביקר בבית אבות ממשלתי?) הפיכת הזכות לקיום בכבוד של אוכלוסיות חלשות למגונה. הטבות שכר למגזרים שונים שמנעה עזרה מאוכלוסיות חלשות. כלכלה המשועבדת לבעלי ההון, בתמיכת ר"מ, שיצרה יוקר מחייה שגדל ללא הפסק. תקצוב משרות פיקטיביות של מקורבים. שדידת רווחי הגז מאזרחי המדינה. יצירת חוסר שוויון וחוסר יציבות תוך הפליה בין אוכלוסיות שונות והסתתן זו נגד זו. כניעה לדרישות וסחטנות חרדית תוך יצירת הפלייה קיצונית בין מגזרים.(העדר שוויון בחוק גיוס, לדוגמה) אי עמידה בהסכמים, והבטחות חסרות כיסוי, הפכו לכלל התנהגותי.

15.

comment-2-comment

מישו לא עמד בתשלומים האחרונים ולכן צריך להתפנות.

14.

comment-2-comment

לצערי זו העם וכך מתנהלת המדינה בקומבינה אנחנו לא בגלי העליה שהכל התנהל אז נכון

13.

12.

שישחרר אותנו ממנו וילך לגור בבית אבות סיעודי.

comment-2-comment

11.

comment-2-comment

אתה חי בנדמה לי צא מזה ולך לישון אולי יהיה לך חלום חדש רק ביבי תפסיקו לחיות בהשליות

10.

ליברמן כמה נזק ממשלם חלום בלהות באוך השם נגמר

9.

comment-2-comment

8.

זה מה שקורה למושחתיהו עם בעיות זכרון. ארבע בחירות הוא הפסיד ולא למד לקח לקצת צניעות לקראת בחמישית.

comment-2-comment

comment-2-comment

עם ישראל התפגר לגמרי. לא מעניינים אותו המעשים מזמן, אלא דיבורים וסיסמאות.

comment-2-comment

אין כלום כי אין לכם כלום בראש. רק שנאה.

comment-2-comment

7.

תיקון לכתבה זה התחיל כשהממשלה נבנתה ברמאות ונוכלות כבר משם זה התחיל.

comment-2-comment

אני מקווה שהרבה אנשים יזכרו טוב טוב את הממשלה הנוכחית ואת המהלכים שהובילה. מביבי וחבורתו עייפנו.

6.

את המעון הרשמי בבלפור לא התחילו לשפץ בכוונה. מעניין שהשביתה לא פגעה בשיפוץ המעון החצי רשמי ברעננה. מתי מתחילים את שיפוץ ביתו של לפיד?

comment-2-comment

5.

ללפיד יש שלושה חודשים לשפץ את הבית בעשרות מיליונים על חשבון הבוחר הישראלי הטיפש שאין לו איפה לגור כי ידו אינה משגת את ערימת המזומנים... וכך, לאט לאט עם השנים הוילות ברעננה מתחדשות יש מעיין, כל פעם וילה אחרת.

4.

מרתק כמו פטריה אחרי הגשם

3.

2.

סוף לממשלת הזדון

comment-2-comment

שנה שלמה שלא נכנסנו למקלטים פה בדרום.........וזה בלי המזוודות של ביבי לחמאס

comment-2-comment

comment-2-comment

ננננננננננננ זזזזזזזזזזזזז קקקקקקקק

comment-2-comment

התכוונת שעשתה נזקים לכלכלה ולביטחון ישראל יותר ממה שעשו בשלושה עשורים

comment-2-comment

אבל למה לבלבל עובדות

comment-2-comment

בעוטף עזה. ככה זה גם היה מתחיל תמיד אצל ביבי. אז אין באמת שינוי

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה