354

מחוסנת ב-3 מנות ואישה שנסעה לאילת באוטובוס: המאומתים לזן החדש

4 מאומתים לווריאנט החדש התגלו בארץ, רה"מ יקיים מסיבת עיתונאים ב-14:30: "הזן מידבק בקצב מהיר בהרבה מהדלתא, אנחנו בפתח מצב חירום". אחת המאומתים היא עובדת זרה שהוגדרה "נעדרת" ואותרה בהמשך במלון, אחרת חוסנה בשלוש מנות פייזר. באירופה אוסרים על טיסות מדרום אפריקה

אדיר ינקו, אטילה שומפלבי | עודכן:26/11/2021
זן חדש של נגיף הקורונה התגלה בדרום אפריקה
חשש עולמי מהווריאנט עם מספר המוטציות הגדול ביותר שהתגלה עד כה - ומספר המאומתים לזן בישראל הולך ועולה: מדינות רבות בעולם הלכו בעקבות ישראל ואסרו על טיסות מדרום אפריקה וממדינות נוספות בדרום היבשת, וכעת השאלה המרכזית היא אם אותו זן חדש של נגיף קורונה - שייתכן ויכונה היום "נו" - עמיד לחיסונים. עד כה התגלו בארץ ארבעה מאומתים לזן החדש. אחת מהם נסעה לאילת באוטובוס, אחרת השתתפה בטיול בדרום אפריקה וחוסנה בשלוש מנות, האחרונה לפני חודשיים.
בדיון אצל ראש הממשלה העלתה ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס את האפשרות לסגור הרמטית את נתב"ג למשך שבוע, על מנת למנוע כניסה של הווריאנט החדש. שר הבריאות ניצן הורוביץ פחות נלהב מההצעה, אבל שרים לא מעטים שהשתתפו בדיון דווקא תמכו בה. בדיון נבחנות גם השלכות אחרות, כולל מופעי חנוכה. בנט והורוביץ יערכו בעקבות ההתפתחויות מסיבת עיתונאים מיוחדת ב-14:30, בקריה בתל אביב. במסיבת העיתונאים ישתתפו מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, וממונה הקורונה, פרופ' סלמאן זרקא. ynet יעביר את מסיבת העיתונאים בשידור חי.
אחת מהמאומתים לזן, עובדת זרה בת 34, הגיעה לישראל ממלאווי דרך דרום אפריקה ודובאי. היא קיבלה הודעה שהיא נדרשת לבידוד ולא קיבלה הודעה על כך שהיא מאומתת. לפי משרד הבריאות, היא נסעה במונית למלונית בתל אביב, ישנה לילה ונסעה באוטובוס לאילת לבית חברתה. לאחר שהוזמן לה בתיאום עמה אמבולנס לפינוי, היא נעלמה והוגדרה בסטטוס "נעדרת", אבל היום אותרה במלון באילת והובאה לדירה. אותה מאומתת חוסנה בשתי מנות של אסטרזניקה, השנייה מ-16 ביוני.
צילום: שמוליק דודפורבנט. יקיים מסיבת עיתונאים ב-14:30 (צילום: שמוליק דודפור)
צילום: Shutterstockהמוטציה המדאיגה ביותר (צילום: Shutterstock)
מאומתת אחרת היא בת 32 שהייתה בטיול משפחתי ביוהנסבורג. היא חזרה מדרום אפריקה דרך דובאי וקיבלה חיסון שלישי של פייזר לפני חודשיים. היא נמצאת בבידוד בביתה ברעננה, ביחד עם בעלה וילד בן 3. השניים לא נדבקו. השלישית, אמריקנית בת 64 תושבת יוהנסבורג, חזרה מדרום אפריקה דרך אתיופיה. היא הגיעה לארץ לביקור משפחתי ונמצאת בבידוד בביתה. היא קיבלה חיסון שני של ג'ונסון בארה"ב, לפני חודשיים. המאומת הרביעי, בן 59, שב ממדגסקר דרך טורקיה.
מוקדם יותר היום הודיע משרד הבריאות כי הווריאנט זוהה בארץ אצל אדם ששב ממלאווי, מדינה במזרח אפריקה שכלל לא הופיעה ברשימה האדומה שפרסמה ישראל. לפי הנתונים ממלאווי, במדינה אותרו פחות מעשרה נדבקים בקורונה בכל אחד מהימים האחרונים - אבל ייתכן שמספר זה נובע ממיעוט בדיקות. בהמשך התברר כי מדובר באישה, עובדת זרה שכאמור נסעה לאילת באוטובוס.
ראש הממשלה בנט קיים הבוקר דיון נוסף על אודות הזן החדש, ביחד עם שר הבריאות הורוביץ וגורמי המקצוע בדרגים השונים. בנט כבר הורה לקדם רכש של ערכות בדיקת PCR שמותאמות לזיהוי מוגבר של הווריאנט החדש. לפני כמה שבועות, כשעשינו את התרגיל הלאומי 'אומגה' לתרחיש של וריאנט קטלני חדש, זה היה נראה קצת תלוש", אמר בנט. "מיותר לציין שזה אחד המהלכים הכי משמעותיים שהכינו אותנו בדיוק למצב שאנחנו עכשיו, אולי, נמצאים בו. כבר אתמול בערב חזרנו לתובנות מהתרגיל והתחלנו ליישם במהירות".
"הווריאנט החדש מידבק מאוד, בקצב הרבה יותר מהיר מהדלתא", הוסיף ראש הממשלה. "אנחנו כרגע ניזונים ממערכת הבריאות של דרום אפריקה, שעושה עבודה מאוד מרשימה, אבל אין לנו עדיין את מלוא המידע. בימים הקרובים הידע שלנו יתרחב בצורה מאוד מהירה - נדע האם הווריאנט באמת פורץ חיסוניות, באיזה קצב, האם זה קטלני יותר או לא, איך זה משפיע על ילדים, וכיו"ב".
צילום: AP"בדרום אפריקה עושים עבודה מרשימה, אבל אין לנו את מלוא המידע" (צילום: AP)
"במהלך הלילה עודכנתי שנמצאה חולה מאומת פה בישראל", אמר בנט ודקות לאחר מכן ציין כי עודכן "על כמה מאומתים פה בישראל, וזה מטריד. עיקרון העל שלנו כרגע הוא לפעול מהר, חזק ועכשיו. בעיקר במה שנוגע לכניסות לישראל והיציאות ממנה, עד שהמצב יתבהר. כשיתבהר, נחליט מה אנחנו עושים. אנחנו כרגע בפתחו של מצב חירום, אני מבקש מכולם היערכות והירתמות מלאה לעבודה מסביב לשעון".
עד כה התגלו בעולם 100 חיוביים לזן הקורונה החדש. לפחות 77 זוהו במחוז גוואטנג בדרום אפריקה, ארבעה בבוטסואנה, אחד בהונג קונג (הגיע מדרום אפריקה) ואותו אחד מישראל, שהגיע ממלאווי.
בבריטניה, המדינה הראשונה אחרי ישראל שהכניסה את דרום אפריקה ומדינות סמוכות לרשימה האדומה, אמרו הבוקר כי הזן החדש הוגדר על ידי המדענים כמשמעותי ביותר שנמצא עד כה, ולכן עליה לאמת אם החיסונים בכלל אפקטיביים נגדו. בתגובה לביקורת מדרום אפריקה על סגירת השמיים אמר שר התחבורה גרנט שאפס כי "השיעור שלמדנו מהקורונה הוא שפעולה מוקדמת היא דבר הכרחי". בעקבות בריטניה, גם צרפת, גרמניה, איטליה, צ'כיה, הולנד ומדינות אחרות באירופה הודיעו כי הן מונעות נחיתת זרים מאותן מדינות. גם יפן אסרה על טיסות ממדינות אלו.
"זה הווריאנט המדאיג ביותר שראינו עד כה", אמר בכיר במערכת הבריאות הבריטית, שם החליטו כי מהצהריים ייאסרו טיסות מדרום אפריקה ומחמש מדינות אחרות בדרומה של היבשת. זהו הווריאנט עם מספר המוטציות הגדול ביותר שהתגלה עד כה, ומומחה בריטי תיאר זאת כ"איום ונורא". טוליו דה אוליברה, וירולוג מדרום אפריקה, אמר כי יש לזן החדש יותר מ-50 מוטציות בסך הכול ו-32 מוטציות בחלבון הספייק. בחלק של הנגיף שיוצר את הקשר הראשון עם תא הגוף יש לו 10 מוטציות, לעומת שניים לדלתא.
צילום: רויטרסנאסרו טיסות מדרום אפריקה. בדיקות קורונה בנתב"ג (צילום: רויטרס)
הווירולוג ומומחה הנגיפים ד"ר אורן קובילר מאוניברסיטת תל אביב אמר כי "הווריאנט החדש מעורר דאגה בקרב מומחים בעולם כי יש לו מאפיינים מטרידים - מספר המוטציות וקצב העלייה שלו. עם זאת, אנחנו עדיין לא יודעים עליו יותר מדי ולכן יש להיזהר בתגובתנו. נכון היה לעצור את הטיסות, אבל למרבה הצער זה לא היה מוקדם מספיק - כי הוא נכנס לארץ".
שר הבריאות הדרום-אפריקני ג'ו פאהלה אמר כי בימים האחרונים חל זינוק דרמטי במספר הנדבקים החדשים במדינה. אחרי תקופה שבה מספר הנדבקים בדרום אפריקה היה נמוך יחסית – כ-200 מדי יום – בשבוע האחרון מספרם זינק והגיע ליותר מ-1,200 ביום רביעי. ביום חמישי המספר כבר טיפס ל-2,465. שר הבריאות אמר כי ההתפרצות הראשונה הייתה בפרטוריה ובערים הסמוכות – ככל הנראה בעקבות כינוסים של סטודנטים באוניברסיטאות באזור. מדענים החלו לבחון זאת וכך גילו את הזן החדש.
אתמול הוחלט בישראל לפתוח מחדש את מלוניות הבידוד, אחרי חודשים ארוכים שבהן הן לא פעלו, וכלל השבים לישראל ממדינות אלו, לרבות מחוסנים בחיסון שלישי, יופנו לבידוד במלונית למשך שבעה ימים. הם ישוחררו לאחר ביצוע שתי בדיקות PCR שתוצאתן שלילית. נוסעים שיסרבו להיבדק יחויבו בבידוד שאורכו 14 ימים במלונית קורונה.
בארגון הבריאות העולמי הביעו דאגה מהזן החדש, ומסרו כי הם "עוקבים מקרוב" אחר הדיווחים בנוגע לזן הזה. היום צפוי כינוס של גורמים מטעמו, על מנת לקבוע אם להגדיר את הזן כ"זן מדאיג" שדורש מעקב מיוחד. "ניתוח ראשוני של הזן הזה מראה כי יש לו מספר רב של מוטציות אשר דורשות מחקר נוסף", מסר ארגון הבריאות. באותו כינוס יקבעו גם אם אכן להעניק לזן החדש את השם "נו", האות הפנויה הבאה באלפבית היווני.
פורסם לראשונה: 11:52, 26.11.21
לכתבה זו 354 תגובות
הוספת תגובה
354

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
176.

האכיפה בישראל של חובת הבידוד חלשה מאד ודווקא מקרה כזה, שלא צריך הרשעה פלילית בבימש, יכול להוות גורם מרתיע

175.

comment-2-comment

comment-2-comment

174.

הכל קורה בגלל שביבי לא מנהל את המלחמה בקורונה. להחזיר אותו מיידית.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לא הייתה לו שום יכולת של ניהול מערכות. נראה שהזיכרון שלך קצר או סלקטיבי.

173.

ככל שיש יותר הדבקות כך יש יותר סיכוי למוטציות. כל עוד יש לא מחוסנים יש לנגיף הרבה הזדמנויות לייצר ואריאנט חדש.

comment-2-comment

לפי ארגון הבריאות העולמי התחסנות מפחיתה הדבקה רק ב40%. לא מחוסנים להבדיל ממחוסנים עוברים בדיקות תכופות והם יודעים אם הם נשאים או לא. המחוסנים בשל היותם מחוסנים מתקהלים הרבה יותר ולמרות שהם פחות מדביקים ב40% הם נחשפים להרבה יותר אנשים, כשהם אפילו לא עושים בדיקות אם הם נשאים א-סימפטומטיים בגלל החיסון.

comment-2-comment

אתה אומר שמחוסנים גורמים לווריאנטים בגלל הדבקות אבל אתה שוכח שמחוסן גם מדבק ונדבק.. רוצה לשמוע מה זה ווריאנט? כשהנגיף נכנס לגוף של מחוסן המחוסן עדיין מדבק אבל אם הוא צעיר הוא אפילו לא יודע שהוא מדבק אז מה קורה בזמן הזה? הנגיף נכנס לגוף המחוסן- המחוסן מדביק ללא הרף- הנגיף שיוצא ממחוסן מחוזק והרבה יותר הרסני. שטיפת מוח עברת כי ההגיון שלך לוקה בחסר

comment-2-comment

comment-2-comment

דווקא החיסונים הם שמייצרים את הווריאנטים. דוגמא פשוט היא חיסוני השפעת שכל שנה השפעת משתנה מוצאת דרך לעקוף את החיסון

172.

comment-2-comment

נכון. אצל לא מחוסנים ואצל יהודים. עם כלבים אין לנו בעיה… ואם הם גם יהודים וגם לא מחוסנים אז הם בטח אלה שהמציאו את הווירוס ונתנו במתנה לסינים, כי הסינים אוכלים כלבים, אבל לא יהודים, כי אצל יהודים יש מוטציות. אבל אצל המחוסנים, המוטציות מחוסנות אז הכל בסדר.

171.

כל פעם חש איזה זן חדש. כמה אפשר? נורא מפחיד.

170.

169.

168.

כן בוא נקרא עוד פעם כולם מחוסנים והביאו וואריאנט החדש לפה. כולם לעמוד במקום ולהתחיל לצעוק לא מחוסנים אשמים.תודה

comment-2-comment

אתה גם יכול למות. זה לא יכאב לאף אחד.

167.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

166.

בידוד במלונית? הם הרי טסו טיסה שלמה עם מאומתים! ומה עם כל מי שיהיה בהמשך בקונקשן עם אלו שבאו מאפריקה? איך זה בדיוק עוזר לבודד רק את מי שהגיע מאפריקה כשהם מגיעים בקונקשנים מכל המדינות?

165.

לדעתי, כל העולם ביחד באותו זמן יהיה בבידוד של שבועיים, אולי אז זה ימוגר.

comment-2-comment

שאפו

comment-2-comment

מצחיק מאוד

164.

אם לא סוגרים את גבולות המדינה ים אוויר ויבשה היה ברור מלכתחילה שזה רק עניין של זמן עד שיכנס וריאנט חדש ושכל מאמץ החיסונים ירד לטמיון אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה צריכים לסגור את הגבולות למעבר בני אדם לשלם את המחיר עדיף מעוד גל

163.

אין ברירה נקווה שהערבים יעלמו ראשונים

comment-2-comment

comment-2-comment

162.

לחודשיים לפחות

161.

160.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ממוקה כ ב כ תתעורר על עצמך

159.

comment-2-comment

המחוסנים מייצרים וריאנטים חדשים שרוצים להתגבר על החיסון הקיים

comment-2-comment

comment-2-comment

אבל זה לא מתאים לאג'נדה של החבר'ה, אז יצנזרו אותך.

comment-2-comment

158.

חחחח איזה שטויות מגיפה מהונדסת, נגיף שלא מזיז כמעט לאף אחד בעולם, דילול אוכלוסייה זה כל מה שיש פה

comment-2-comment

שרצו אולי לדלל את האוכלוסיה המבוגרת

comment-2-comment

או אם זה זן אפריקאי אז מהמעבדה של שבט מובוטו בדרום זימבאבואה. יש להם מיקרוסקופים מהדור הכי חדש והם מזהים אותם תוך כמה שניות. אין,אין על האפריקאים!

comment-2-comment

תתבגרו מפחדי החיסונים כולה זריקה קטנה פחות כואב מבדיקת דם. הרבה פחות וכבר הוכח שהחיסון יעיל

157.

לא נחסן את הילדים.

156.

comment-2-comment

לגמרי

155.

כלומר שהתוצאה עלולה להיות הפוכה.

comment-2-comment

154.

ככול שיחסנו יותר הנגיף יתחזק יותר ומערכת החיסון הטבעית תהיה חלשה יותר! מה פשוט יותר מזה?

153.

אני בהלם ממה שעושים לכם בארץ, חייתי בארץ כשהתחילה הקורונה ואז נמלטתי על נפשי. אני עצובה לראות את המציאות הזאת... אי אפשר שלא לחשוד בקונספירציות כשההבדל בין החיים בארץ לבין החיים בחו׳׳ל הם כמו שמיים וארץ ההקשר של קורונה. תחשדו אזרחי ישראל תחשדו כי זה ממש ממש לא נראה תקין. מחבקת אתכם

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

את סתם קנאית שתקועה בארץ

comment-2-comment

מה את מבלבלת את המוח. כל החלטה שמתקבלת כאן מיושמת אחר כך על ידי מדינות אחרות. תודה על החיבוק אבל אנחנו ממש לא צריכים.

152.

151.

אחת שהביאה את הזן החדש יצאה ממדגסקר,?? אולי צריך להפסיק לחפש את האשמים מחוץ לגבולות או בסרבנים????. היוצא דופן היחיד לאורך כל אותה סאגה, זאת ההחלטה להתנסות עולמית, על מסה אדירה בזמן קצר... שלא מעניקה למתחסן הגנה מעבר למספר שבועות או לסטריליזציה מהנגיף .אולי פה הכלב קבור

comment-2-comment

150.

אומרת שמי שנדבקה היא מישהיא שכבר קיבלה שלישיה

comment-2-comment

ואם כבר לא התחסן מסיבה שאיננה רפואית, אני אומר שישלם על האישפוז של עצמו בעצמו מה זה משנה? הרי הגורונה זאת המצאה לפי הלא מחוסנים, לא? אז הכל בסדר

comment-2-comment

ואז מה אם אתה אומר? ואם אתה מחוסן ממה אתה פוחד?

comment-2-comment

comment-2-comment

149.

148.

אין שום וריאנט כי לא היה וירוס

147.

תרגיעו מהתיירות עד שתיגמר הקורונה והכלכלה בישראל תוכל יותר לנשום

comment-2-comment

זה תקף גם למטיילים צריך לעזור לעסקי התיירות בארץ כדי שיוכלו להוריד מחירים ואנשים יוותרו על חול חיזוק הכלכלה וצמצום טיסות

comment-2-comment

הקורונה לא תילך לשום מקום, עם כל החיסונים שיש כבר עשרות שנים לא הצליחה להעלים את השפעת, אז איך בדיוק קורונה תסתיים? אל תעבדו על עצמכם, קורונה תישאר כאן לתמיד!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

146.

לא לתת לעובדים זרים להיכנס לארץ כך המחלות והזיהומים מגיעים בארצות נאורות וטהורות לא מכניסים אותם.

145.

144.

comment-2-comment

comment-2-comment

143.

comment-2-comment

142.

ממש מייאש, אם נדבקה בנגיף אחרי חודשיים שחוסנה בבוסטר, כנראה דהחיסונים האלה לא שווים הרבה לצערנו. כמעט כולם מחוסנים בבוסטר, ואלה התוצאות, אז מה יהיה?

141.

140.

צד אחד בטוח שהכל מסביב שקר וכולם משקרים והמידע היחיד שיקשיבו לו זה הזה שמחזק את הבועה שלהם, ומצד שני עדר של אנשים שבצורה עיוורת מסכים לשלילת זכויות אזרחים.. מזל אתם לא רואים לאן כל זה מוביל, בטח גם לא אכפת לכם כפי שזה בעיה של הילדים שלכם והנכדים שלכם שיצטרכו לסבול את ההשלכות

comment-2-comment

בזה שהמדינה דואגת בוחנת ומחסנת את האזרחים ?או שלטעמך המדינה טועה ומטעה ומובילה את העדר לאבדון. חובב קונספירציות יקר והיה אם לא נקטה בגידתה הזו אזיי איך היית קורא לה

comment-2-comment

הקונספירציות מתגלות כאמיתיות

comment-2-comment

comment-2-comment

הגוף שלי לא שייך למשרד הבריאות ואם יש סיכוי אפילו קטן שהזריקה יכולה לעשות נזק בלתי הפיך זכותי לבחור אם להזריק או לא! ואם אני כבר מחוסן טיבעי למה יש כל הבדלי זכויות?? מזה כל הדיקטטורה הזאת שמונעת מאנשים לחיות נורמאלי?

comment-2-comment

comment-2-comment

האם הלא מחוסן משלם פחות מיסים ממחוסן? האם הוא משלם פחות ביטוח בריאות? למה לטפל במעשנים כבדים? אותו דבר. מחוסנים ולא מחוסנים מדביקים אותו דבר. אני התחתנתי וחושב שלכל אחד יש זכות לעשות מה שנכון לו.

comment-2-comment

שלא תוכל ללכת השנה לפסטיגל עם בילדים. ושקיים סיכוי יותר מקטן שתדביקו שם אחרים או תדבקו. ומה לעשות הסיכון של הלא מחוסנים דבוה יותר של המחוסנים. ואפילו אז מנסים בכל מקום לאפשר לעשות הכל גם בלי חיסון אבל לפחות לבצע בדיקות לפני. מה לעשות כל זכות שלך כמו של כל אחד היא מוגבלת והגבול הלא תמיד ברור הוא שהיא נגמרת ברגע שהיא פוגעת בזכויות של אחרים. הזכות לחיים למשל.

comment-2-comment

אבל ישראלים, כמו כל דבר אחר, גם את המשמעות של המילה הזאת עיוותו וחושבים שמשמעותה זה "המצאה". אז יש כאן קשירת קשר של גורמים מסויימים? בוודאי. שום חיידק או וירוס או אלמנט אחר לא היה מקבל לעולם כזה פוקוס ללא שיתוף פעולה של גורמים רבים ושונים. חמצן הוא דבר חשוב ביותר. ועדיין, אף אחד לא מדבר עליו שנייה אחת ביום. קורונה, דבר שולי בעלעיל, ועדיין, כבר שנתיים שלא מפסיקים לדבר עליו. אז ממה נובעת חשיבות של דבר? מתוקף חשיבותו בפני עצמו או מתוקף זה שמדברים עליו ללא הפסקה? אנשים כמוכם לא מגנים על עצמם מפני נגיף אלא מגינים על הכבוד העצמי שלהם. יודעים שנפלו בפח ואין להם אומץ להודות בכך אז מעדיפים להוציא אנשים אחרים כסהרוריים.

comment-2-comment

מדויק

139.

comment-2-comment

לסגור את נתב"ג עוד הלילה.כבר שנתיים הכל הפררות וביזיון בניהול המגיפה המקוללת הזאת.שהתחילה ופרצה מנתב"ג

comment-2-comment

138.

comment-2-comment

137.

שכל המאומתים האלה ששבו מדרום אפריקה, הם חרדיים מבני ברק.

136.

comment-2-comment

למה לי ליסוע עד דרום אפריקה, אם ה״מחוסנים״ מביאים לי מוטציות מכל העולם כולל דרום אפריקה?

comment-2-comment

רשום לך במפורש שמחוסנים נדבקים בזן החדש ומביאים אותו לארץ מה הקשר הלא מחוסנים?

135.

134.

ושצריך לתבוע את סין

comment-2-comment

comment-2-comment

133.

התו הירוק הורג אותנו. מחוסנים נדבקים ומדביקים. כדי לכפות חיסונים שר וראשי משרד הבריאות מאפשרים תחלואה ומוות שיכלו להמנע. שר וראשי משרד הבריאות לדין על הפרת אמונים וגרימת תחלואה ומוות בזדון

132.

המערכת הרפואית והעומד בראשה תתעוררו בגרו את נדבג אין יוצא טעים בא אל תחכו הורוביץ קח החלטה לפני שנהיה מאור לעם ישראל

131.

130.

מישהו רצה לחיות עם קורונה וכנראה מצליח בזה.

129.

אז מיד מפחידים אותכם כדי שחס וחלילה תשכחו שאתם אנשים לא חופשיים. המדינה מנסה לחסן את הילדים שלכם שאינם אשמים בכלום חוץ מזה שיש להם הורים ממש גרועים שמקשיבים יותר מדי לחדשות. כבו את הטלווזיה ותסתכלו מה קורה בעולם. מגיפה דמיקולו

128.

127.

126.

נזכרים רק כשהסוסים כבר ברחו מהאורווה. ממשלה של טירונים שלא יודעים לקבל החלטות וקוראים לזה להכיל את המתים, כמה ימותו הפעם עד שבנט יתעורר.

comment-2-comment

בקרוב יחזור ביבי ויעלים את המגיפה כמו בארבעת הפעמים הקודמות.

comment-2-comment

125.

124.

לצערנו ישנם בינינו אנשים החושבים שלהם זה לא יקרה.

comment-2-comment

123.

מעניין שהווריינט טס במהירות לרעננה

122.

האם מדינה שלמה צריכה להיכנס ל חרדה /סכנה בגלל כמה נבלות ש לא סופרים את התקנות? מכוון שאנו מכירים את הציבור הישראלי חובתו של ראש הממשלה להטיל גזרות קשות על מפרי הבידוד חובה ללמוד מ הסינים מה זו משמעת ומה עולה בגורלו של נבל המפר ומסכן את הציבור

comment-2-comment

comment-2-comment

לחלום על דיקטטורה במדינת ישראל ומה יש לומר הריי נפתלי בנט ויאיר לפיד מנהיגי הדיקטטורה בארץ

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

121.

comment-2-comment

אם יש זן שהחיסון לא יעיל לגביו, הטכנולוגיה של פייזר מאפשרת יצירת חיסון מעודכן. אז נתחסן שוב, ונהיה רגועים. לעומת זאת סרבני החיסונים שסובלים מחולשה לאחר שהחלימו ממחלה בגל הרביעי, הולכים לחטוף סנוקרת מהזן החדש בגל החמישי, משום שהנוגדנים שפיתחו קודם אינם יעילים עוד.

comment-2-comment

comment-2-comment

120.

זה באשמת שר הבריאות

119.

והפגיעה בזכויות אדם, החיסון לא מועיל

comment-2-comment

comment-2-comment

מה עוד צריך לקרות כדי להבין שבסרט הזה כבר היינו והכל בולשיט אחד גדול. כנראה שהמוח שלך מהונדס עד כדי כך שאינך מסוגל להסיק מסקנות מעובדות כל כך ברורות.

comment-2-comment

לקרוא מספרים וגרפים אתה יכול? אז תשווה מספר חולים קשים מאושפזים, ומתים, לפני ואחרי התחלת החיסונים. כבר שכחת את התמונות מחדרי המיון בניו יורק, הודו, ושאר ירקות? קל לברבר שטויות כשלא רוצים להתמודד עם המציאות.

118.

מלא זמן לא היה לכם על מה לבלבל את המוח מזל שעכשיו יש לכם כותרות, חבורה של ליצנים!

117.

קורונה, דרום אפריקה, תפסיקו להפחיד. יש מלחמה בכבישים.. דיי להפחיד.

comment-2-comment

117.

ליידיז אנד גנטלמן תכינו את הזרועות

116.

אמרו לך להיות בבידוד תהיי בבידוד אוטובוס שלם נחשף והם יעבירו למשפחות שלהם - והנה התפשטות של הנגיף בארץ בגלל מישהי שלא נכנסה לבידוד כשאמרו לה

comment-2-comment

יודעים שהם חלו והם מדביקים כעת בשושו.

comment-2-comment

115.

comment-2-comment

ההדבקה היא לא טיפתית אלא בצורה אאירוזול ולכן המסכות לא עוזרות. הסיבה ל סכות אינה רפואית אלא למטרות יצירת בהלה ולגרום לציות. וזה עובד

comment-2-comment

למה מפרסמים אותה בכלל? חוסר אחריות משווע שמעודד הידבקות

comment-2-comment

114.

האם יתברר בסופו של דבר שלא מחוסנים שחלו והחלימו יהיו הכי מוגנים? אם כן, אז במידה והזן עמיד לחיסונים, כל מי שהתחסן בעצם אכל אותה ומי שבחר לא להתחסן, חלה והחלים יהיה הכי מוגן! אם כך, אז המסקנה המתבקשת היא שחייבים לחסן רק את מי שנמצא באוכלוסיית הסיכון (גיל, מחלות רקע וכו') ולגבי כל השאר, במיוחד הצעירים לא לחייב בחיסון! הבעיה היא שמקבלי ההחלטות שבויים בקונספציה של חיסונים לכולם ודווקא זה עלול להתברר כטעות פטאלית.

comment-2-comment

אין ש.כל אין דאגות. מאחל לך לא להדבק או לא להכיר מישהו שנפטר/סובל מהשלכות

113.

אין שום סיבה שאנשים ינפשו בחול בזמן הזה, ואין צורך בתיירות.

comment-2-comment

עד שהוירוס יחלוף

comment-2-comment

112.

111.

110.

חןפשי חופשי וגם אין רישום ומגבלות מספיק שזן חדש נכנס למדינה ואכלנונאותה שוב סגרים וחיסונים במשרד הבריאות ומשרד ראש הממשחה חיפפו ולא תפסו את הנקודה והציבור ישלם תודה לבנט

109.

אולי בגלל שהזן הזה כבר קיים איזה חצי שנה ומודרנה כללה אותו בחיסון שלה (תבדקו אותי) אבל אנחנו מדינת פייזר, אז לא תשמעו על זה בשום מקום

108.

107.

comment-2-comment

פתרון למגפות, ב150 שנה האחרונות

comment-2-comment

106.

אם נמשיך לשחק משחקים עם חיסונים וכו בסוף אחד הווריאנטים יהיה קטלני באמת. בניגוד למה שיש שאולי יכול ליצור לחץ על בתי החולים אבל אין גופות ברוחובות. אם נמשיך לשחק בסוף יהיו גופות זרוקות ברחוב. צריך לאפשר לכולם לחלות מיד. רק מדיניות של אסרת כל ההגבלות והטלת אחריות מלאה על הציבור יכולה להצליח. כל אחד שיעשה מה שהכי טוב לעצמו ולמשפחתו.

comment-2-comment

לא נצא מזה. חייבים להגיע לאפס תחלואה ולסגור את השמיים

105.

ראש ממשלה דפוקקקקקקקקקקק. כל מה שצריך לעשות זה לסגור את שדה התעופה, ואתם פותחים את שדה התעופה רמון.

comment-2-comment

104.

חחחח הונאה אחת גדולה, לפני כמה שבועות עשינו תרגיל לתרחיש שהיה נראה לנו תלוש בדיוק כזה...והופ הגיע הוריאנט כמה מפתיע. כמה שטויות אנשים אוכלים ולקדם רכש לפי סי אר מיוחד לוריאנט החדש, בטח מוכן כבר....קוראים לו מרבורג

comment-2-comment

זה בערך כמו לקטוע לעצמך רגל כי לא בא לך ללכת לעבודה.

103.

בנט לא יאומן אחרי שבלבל לנו את המח על חיסון שלישי וגזר עלינו גזרות עם התו הירוק חודש לאחר מכן הורידו את ההגבלות בנתבג

comment-2-comment

את גם מאמינה לעצמך שזה באמת כבר אבסורד

102.

comment-2-comment

חחח לממד דחוףףףף

101.

comment-2-comment

100.

comment-2-comment

99.

יש להם מאפיינים מטרידים, והודגמטיות שלהם מתפשטת מהר מאוד בקרב האוכלוסייה

98.

סיפורי מעשיות בכדי לדחוף לכבשים של פייזר את הרביעית למרות שהזריקות לא מועילות

comment-2-comment

97.

96.

שטפו ידיים, לא לגעת אם לא הכרחי. בטוח לא פעלו לפי נהלים בסיסיים

comment-2-comment

comment-2-comment

חנקתם עם המסכה את האויר, את הנשמה ואת ההגיון הבריא. יצורים מהונדסים. שולטים בפחדים שלכם השכם והערב. מתי תבינו?!

95.

סיפורי מעשיות בכדי לדחוף לכבשים של פייזר את הרביעי למרות שרואים בברור שזריקות לא מועילות

comment-2-comment

יקבלו אתכם שם בזרועות פתוחות, כניסה ללא סמי הזיה

94.

comment-2-comment

זו אות יוונית מוכרת. רק בורים לא מכירים.

93.

92.

משרד הבריאות מייצר רושם שאם אתה מחוסן אתה מוגן, והמחוסנים עושים מה שבא להם כי הם מוגנים, מביאים את המוטציות, ואת מי מאשימים??? את הלא מחוסנים

comment-2-comment

comment-2-comment

אז הם מוותרים על זה

91.

מביא עלינו אסון

comment-2-comment

90.

יופי של עבודה

89.

comment-2-comment

מוכנה להמראה

comment-2-comment

88.

למה בישראל לא סוגרים את נמל התעופה נו נו נו

87.

הרי ידעו על המוטציה הזו.

comment-2-comment

זה ישראלים חביבי. לא חסר פה עולים מדרום אפריקה, תבדוק בעיקר באזור השרון

comment-2-comment

זאת כנראה עובדת זרה שהגיעה מהודו או נפאל וטסה דרך אפריקה.

86.

הונאה אמא שלך

85.

84.

תביאו משהו יותר מעניין בחדשות

83.

תיסגור תשמיים א.דם ע.יל.ג אתה דומה לז.י.י.ן

82.

הצליח לסינים, השמידו את המין האנושי

comment-2-comment

כדי לשמר את המחלה, את הפחד ואת השליטה באזרחים. לא מספיק אנשים התחסנו בחיסון השלישי, אז החליטו לייבא זן חדש ולהפחיד עוד קצת.

81.

80.

לפרקליטות להעמיד את ה"נעדרת" לדין על הפצת מגיפה במזיד למען יראו ויראו...

79.

יאללה ביי.

78.

אולי צריך לקחת מכולם את התו הירוק

77.

comment-2-comment

76.

comment-2-comment

כבר לא מאמינים

75.

comment-2-comment

ואז תחטוף בומבה.

74.

comment-2-comment

73.

המוטציה החדשה גורמת לאף של אנשים להתארך באורך מטר.התופעה התחילה במשרד הבריאות ועברה למשרד ראש הממשלה.

comment-2-comment

72.

מזמן כבר לא שמענו את החירטוטים שלכם

71.

70.

comment-2-comment

comment-2-comment

הוא לא לבד

69.

68.

סגר רביעי הולך ומתקרב

67.

בנט נוכל הממשלה כושלת והעם לא בחר בה

comment-2-comment

66.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

65.

יש עוד וירוסים כאלו. סוגים של הרפס גורמים להתנהגות מינית מופרזת וכך מדבקים יותר. הוירוס הזה נכנס למוח, גורם לאנשים לפחד מחיסונים, וכשלא מתחסנים, נוצרים יותר וריאנטים אלימים יותר.

64.

63.

62.

בחרתי בו על רקע ההבטחות שלו אבל כנראה שגם הוא מאמין בהבטחות לחוד ומעשים לחוד. בנט, כראש ממשלה, פשוט מאכזב

comment-2-comment

61.

60.

אם לא יפעלו עכשיו זה יעלה לנו הרבה יותר

59.

58.

הם מפזרים את הזנים החדשים בעולם, והעולם שותק

57.

ולא בדיקת אנטיגן

comment-2-comment

comment-2-comment

56.

זה מה שהיה וזה מה שיהיה עד שתמצא תרופה לקורונה (נקווה שמה שפייזר משווקים עכשיו יעבוד). אין סיבה באמת לעשות דברים אחרים חוץ מזה כמו סגרים ועצירת טיסות. מי שלא רוצה להתחסן, מאחל לכם רק טוב כשתפגשו את הנגיף בכל מקרה, זאת הגוף שלכם והבחירה שלכם.

comment-2-comment

comment-2-comment

55.

54.

53.

52.

comment-2-comment

ממליץ לא להשתמש במלפפון חמוץ בתור סימניה לספר

comment-2-comment

comment-2-comment

תרשמו גם אותי...

51.

50.

נוכל. מתגעגעת לביבי המתוק

comment-2-comment

וקטסטרופה כלכלית, סתם?

comment-2-comment

ביבי איפשר לאזרחים מארה"ב להיכנס כי החבר שלו טראמפ התכחש לקורונה.

comment-2-comment

והסגרים היו במקום. אחרי החיסונים ובהתאם למקדם ההדבקה, היו הקלות. בדיוק כמו שצריך.

49.

שיצא לחפש אותה עם עבאס חחח

48.

אלו תופעות לוואי של החיסון

47.

פתחנו את הכל חופשי וסה רק ההתחלה ימים יגידועל כל המומחים עוד ביזיון שיעלהבנפשות רבות

46.

שהיה בדרום אפריקה ונדבק נסע לחונג קונג ומשם למלווי וחזר לישראל. בדרקו הדביק את נוסעי 4 מטוסים כולל חזרה לישראל. לא מדובר רק ב-2 מאומתים,מדובר במטוס שלם שבו היה המאומת הישראלי מדרום אפריקה. הוא העביר את הזן החדש לחונג קונג מלווי וישראל. לא היגיע זמן לסגור את נמל תעופה מול הנוסעים פושעים שלא איכפת להם להידבק ולהדביק אחרים. כניראה שגם לא היה מחוסן בכלל. כניסת הזן החדש המסוכן היא תוצאה של התרשלות קשה של הממשלה ומשרד הבריאות שמיתנהלים מול העולם כאילו אין קורונה.

comment-2-comment

45.

תתכוננו לגרוע מכל ארה״ב וקבלן המשנה שלה ישראל לא מעוניינים בשליטת האיראנים על שוק הנפט.

44.

שנעבור על כל האלף בית היווני, ונגלה שלא נותרו אותיות נוספות.

43.

הרי אי אפשר להעביר כמה ימים בארץ בלי להכניס את האוכלוסיה להיסטריה, פחד וחרדות.

comment-2-comment

את בת יענה אם את חושבת שהכל פניקה ודמיון שווא.

comment-2-comment

אנחנו חיים בכלכלה גלובאלית.

42.

41.

40.

לכל הביביסטים שטופי המוח שבאוטומט מאשימים את הממשלה ולכל מתנגדי החיסונים. תראו את מדינות אירופה שמתחילות עוד סבב סגרים ותראו אותנו. אתם חבורת מפגרים, אלופים בפייק ובשטיפת מוח.

comment-2-comment

רק לפני כמה חודשים נתניהו היה ראש ממשלה, ומתנגדיו היו מתנגדי חיסונים, רק כי הוא הביא אותם.

comment-2-comment

רוב הלא מחוסנים מגיעים מהמגזר של השמאל ההזוי והממורמר

comment-2-comment

אנשים הזויים וטיפשים

comment-2-comment

מה הקשר בין מצביעי ביבי (ואולי נפסיק כבר עם הכינוי הדבילי הזה, ביביסטים?) להתנגדות לחיסונים?! ענו לך מחרחרי ריב כמוך רק מהצד השני של המפה הפוליטית באותו האופן, איזו הפתעה.

comment-2-comment

39.

38.

37.

36.

35.

מה קרה התהפכת, ביהירות ושחצנות שאופיינית לך מעל כל במה בארץ ובעולם נתתה טיפים לכל העולם. ממשלת הלחיות לצד הקורונה שמכילה מתים במדיניות הכושלת ממשיכה להחדיר לארץ ווריאנים מכל העולם ולהשאיר את הקורונה בישראל חיה בועטת והורגת.

comment-2-comment

34.

comment-2-comment

33.

32.

31.

30.

לחיסון ילדים? תקשרו את הנקודות לבד...

comment-2-comment

אנשים לא משיגים תורים

comment-2-comment

מחיסון לחיסון מספר המתחסנים יורד.

comment-2-comment

ואז תבין למה אתה מחבר נקודות שלא צריכות להתחבר

29.

את זאת שנעלמה, להכניס לכלא על הפצת וירוס בזדון!

comment-2-comment

וירוס כנראה עמיד בפני כל דבר לא נעלם לא יעלם מה יהיה?

28.

הקורונה היא העונש לאדם שהרס את כדור הארץ, מתרבה כל הזמן ולא שומר על הבית שזה כדור הארץ. הקורונה באה לדלל אוכלוסיה והיא לא תעזוב אותנו ותמיד תבוא בוריאנט אחר עד שהעולם יפנים שצריך באמת להציל את כדור הארץ. הפגישות של כל ראשי הממשלות והנשיאים וכל הנאומים לא יעזרוף, כל ההפגנות לא יעזרו כל עוד אנחנו מזהמים את כדור הארץ בכל הדרכים. מתי יבינו את זה ? הדורות הבאים יסבלו מאוד מתופעות טבע חריגות שכבר החלו לאחרונה והם ילכו ויחמירו. הדורות הבאים יכעסו עלינו שלא הצלנו את כדור הארץ ולא ייחסנו חשיבות לכל דבר קטן שיכול להציל. חבל מאוד שזה מה שצריך לקרות כדי שתבינו את החשיבות של הפחתת הילודה, כן כמה שזה נשמע נורא, אבל צריך לאסור מעבר ל - 2 ילדים כי כל אדם לבדו גורם להרס בהרבה מובנים. מקווה שתפרסמו ושיפנימו את זה. שבת שלום ובריאות לכולם.

comment-2-comment

comment-2-comment

27.

26.

זה פשוט נשק ביולוגי.

0
מצב לילה
מצב לילה