עומר דרור בהלבשה תחתונה: "אין לי מעצורים. זה לא משהו סקסיסטי"

העלייה במשקל בזמן הקורונה, ההשפעות הבעייתיות של דימוי הגוף על ילדים ואיך משלבים בין פרסום לזוגיות – הדוגמן והשחקן חזר לקוביות בבטן, אבל רוצה להוביל שינוי חיובי בתעשייה

תמונה כללית
איתי יעקב | פורסם: 23/11/2021
צילום: סיימון אלמלם"אנשים רואים רק את התוצאה הסופית: אותי בלי חולצה בקמפיין. אבל לפניו הייתי שמונה קילו יותר, בלי אף קובייה בבטן". עומר דרור לקלווין קליין (צילום: סיימון אלמלם)
צילום: סיימון אלמלם"אני כבר לא יכול לשחק ילד בתיכון, וכיום אני מחפש פרויקטים שתואמים את העולם הרגשי שלי" (צילום: סיימון אלמלם)
צילום: סיימון אלמלם"הסכמתי להצטלם למותג ולעשות צילומים נקודתיים להלבשה תחתונה, מאחר שבשנים האחרונות אני רואה שקלווין קליין מציפים נושאים של דימוי גוף" (צילום: סיימון אלמלם)
השחקן והדוגמן עומר דרור נכנס כעת לנעליים – או במקרה הזה, לתחתונים – של כוכבים כמו מארק וולברג וג'יימי דורנן, שהצטלמו בעבר עבור מותג האופנה קלווין קליין. מאחורי הצילומים החדשים של דרור לפקטורי 54, יבואני המותג לישראל, כמו התמונה שבה הוא שוכב על ספה לבוש בתחתוני בוקסר לבנים, מסתתרת בכלל אג'נדה.
צילום: סיימון אלמלם"דימוי גוף זה נושא שמלווה אותנו כל החיים. זה לא משהו שנולד בעקבות הרשתות החברתיות" (צילום: סיימון אלמלם)
"הסכמתי להצטלם למותג ולעשות צילומים נקודתיים להלבשה תחתונה, מאחר שבשנים האחרונות אני רואה שקלווין קליין מציפים נושאים של דימוי גוף, שמעסיקים אותי בעולם המקצועי שלי, ומצלמים גם נשים במידות פלאס סייז", אומר דרור בן ה-28, ומכוון לקמפיין הבינלאומי האחרון של המותג בכיכובה של פרנצ'סקה סקורסזה, בתו של במאי הקולנוע מרטין סקורסזה.
צילום: סיימון אלמלם"בצילומים האלה התחושה הייתה נינוחה מאוד" (צילום: סיימון אלמלם)
מה בין דוגמן עם קוביות בבטן להרחבת דימוי הגוף? לפני מספר חודשים, בעיצומו של הגל השלישי, פרסם דרור ברשתות החברתיות תצלום סלפי שבו הוא חושף כרס קטנה ושבעה קילוגרמים עודפים. "אתם שואלים 'איזה כרס?' – אני עליתי 7 ק"ג מאז הקורונה!" כתב והתייחס לסגירת מכוני הכושר באותם ימים. מאז השיל את הקילוגרמים המיותרים וגם הסתפר קצוץ, כפי שאפשר לראות בתמונות החדשות. ובכל זאת, זו לא חוכמה גדולה לדבר על דימוי גוף חיובי כשאתה נראה כמו עומר דרור ומעולם לא סבלת מהחשש להוריד חולצה בים או במיטה. או אם להשתמש במילים שצעקה המעריצה שחר מורדוך לגל גדות, "כאילו אלוהים פיסל אותך".
צילום: סיימון אלמלם"כל מה שאני יכול לעשות בתעשיית הבידור זו ברכה" (צילום: סיימון אלמלם)
"אנשים רואים רק את התוצאה הסופית: אותי בלי חולצה בקמפיין. אבל לפניו הייתי שמונה קילו יותר, בלי אף קובייה בבטן", הוא אומר להגנתו. "וכאן נכנס העניין של הצבת יעדים והגשמת מטרות: כמו שכילד הגעתי מוכן למבחן בבית הספר או כשחקן אני לומד טקסט כדי להגיע הכי טוב שלי ליום צילומים, כדוגמן אני רוצה להגיע מוכן. אני לא בא ואומר 'תהיו עם קוביות', אבל תאכלו נכון, תעשו ספורט, אל תרעיבו את עצמכם".
צילום: סיימון אלמלם"גדל פה דור עם דיכאון" (צילום: סיימון אלמלם)
אתה נמצא בתעשיית הבידור כבר תריסר שנים, עוד לפני האינסטגרם. אתה מרגיש שיש שינוי לטובה בנושא של דימוי גוף?
"דימוי גוף זה נושא שמלווה אותנו כל החיים. זה לא משהו שנולד בעקבות הרשתות החברתיות בשנים האחרונות, הן רק חיזקו את הנושא. כשנכנסתי לתעשייה, הכול היה לפי הספר: דוגמנים עם קוביות בבטן ודוגמניות ללא עודף משקל או חזה גדול. התעשייה השתנתה בעקבות הרשתות החברתיות, פתאום הבנו דרכן כמה דימוי גוף יצר משקעים אצל בני נוער וילדים. גדל פה דור עם דיכאון".
צילום: סיימון אלמלם"אני לא בא ואומר 'תהיו עם קוביות', אבל תאכלו נכון, תעשו ספורט, אל תרעיבו את עצמכם" (צילום: סיימון אלמלם)
את הנושאים האלה מבקש דרור להציף בהרצאות שהוא נותן בפני בני נוער ברחבי הארץ, כמו גם בקרב צוותי חינוך והוראה. רק כך, הוא מאמין, אפשר יהיה להוביל לשינוי. את המעבר הזה, אשר בשיחה עם דרור ניכר כי הוא לא מגיע ממניעים ציניים, אפשר לזקוף גם לשינוי שהוא עובר כשחקן: מכוכב נוער שהופיע בעיקר בסדרות לילדים, לשחקן שבוחר תפקידים בסדרות דרמה למבוגרים, כמו תפקידו הנוכחי כפעיל האצ"ל צחי טולדנו בסדרה "מלכת היופי של ירושלים" ושחף ב"מלכות" שצפויה לחזור לעונה שנייה.
צילום: סיימון אלמלם"כמו שכילד הגעתי מוכן למבחן בבית הספר, כדוגמן אני רוצה להגיע מוכן" (צילום: סיימון אלמלם)
"אני כבר לא יכול לשחק ילד בתיכון, וכיום אני מחפש פרויקטים שתואמים את העולם הרגשי שלי", הוא מסביר, ומספר גם כי כיום הוא כותב ומפתח תפקידים לעצמו. האם הוא מרגיש כי צילומי האופנה שהוא עושה במקביל לקריירת המשחק הם יתרון או חיסרון עבורו? "כל מה שאני יכול לעשות בתעשיית הבידור זו ברכה", הוא עונה בדיפלומטיות. "אין לי מעצורים. גם בצילומים האלה התחושה הייתה נינוחה מאוד. לא משהו סקסיסטי".
שמו של דרור עלה בחודשים האחרונים לכותרות גם בעקבות מערכת היחסים הפוטוגנית שהוא מנהל עם השחקנית הצעירה נאיה פדרמן (20), נכדתו של דיוויד פדרמן ופיגורה מפורסמת בזכות עצמה. השניים הכירו כבר לפני מספר שנים, אך רק בחצי השנה האחרונה העבירו את ההיכרות שלב ומהר מאוד איחדו כתובות. "כשהכרנו, זוגיות לא הייתה אופציה, כי נאיה הייתה צעירה מאוד, מתחת לגיל 18. היום היא כבר אחרי צבא, והופתעתי לגלות שלהבדיל מנשים בנות גילי שיצאתי איתן, היא האישה הכי בוגרת ורגישה שהכרתי".
גיל הוא לא בהכרח פקטור לבגרות.
"היא עברה בחיים מסלול מאוד דומה לשלי, אז יש לנו בחיים המון דברים מקבילים שתורמים לזוגיות שלנו. החיבור שלנו עוצמתי ויש בינינו אהבה גדולה".
צילום: סיימון אלמלם"פרסום זה אלמנט משמעותי בקשר זוגי. זה יכול להוסיף ולשמש ככתף תומכת, וגם יכול להרוס" (צילום: סיימון אלמלם)
לאורך השנים ניהלת מערכות יחסים עם נשים מפורסמות ועם נשים לא מפורסמות. קל יותר לצאת עם מישהי מפורסמת?
"זה אלמנט משמעותי בקשר זוגי. זה יכול להוסיף ולשמש ככתף תומכת, וגם יכול להרוס. זוגות שלא יודעים להתנהל באופן נכון, כמו לשמור על הבית כמקום שקט, יכולים להפוך את המקום הבטוח להר געש שלא נותן שקט לנשמה. צריך ללמוד לאזן את זה נכון".
צילום: סיימון אלמלם"התעשייה השתנתה בעקבות הרשתות החברתיות" (צילום: סיימון אלמלם)
מה גבולות החשיפה שלכם ברשתות החברתיות?
"אנחנו משתפים את מה שמרגיש לנו נכון. דברים אינטימיים אנחנו שומרים לעצמנו. לא נתגלגל עם המתודה החושפנית שנוצרה היום".
צילום: סיימון אלמלםעומר דרור לקלווין קליין (צילום: סיימון אלמלם)
לכתבה זו 14 תגובות
הוספת תגובה